صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » حضرت رقیه (س) دست دشمن را رو کرد

کارشناس مسائل مذهبی:

حضرت رقیه (س) دست دشمن را رو کرد

یک کارشناس مسائل مذهبی گفت: بعد از واقعه عاشورا تبلیغ به دست افرادی مانند حضرت رقیه (س) می افتد و این سه ساله مظلومیت حضرت را تبیین کرده و دست دشمن رو می کند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز حجت الاسلام سید رسول هاشمی در گفتگو با حیا در رابطه با نقش حضرت رقیه (س) در واقعه عاشورا اظهار کرد: بعضی از شهدای کربلا مانند حضرت رقیه (س) و حضرت علی اصغر (ع) هنوز شخصیتشان شکل نگرفته بود و از این رو لازم است نقش آن ها در واقعه کربلا تبیین شود.

وی با بیان اینکه امام چون کعبه است و مردم باید به سراغ او بروند و اطراف آن طواف کنند، افزود: عده ای از مردمی که جزء یاران امام علی (ع) بودند در زمان امام حسن (ع) زنده بوده و ایشان را یاری می کردند و به همین رو در زمان امام حسین (ع) تعداد یاران حضرت کم شد و مردم اصلا امام را نمی شناختند و پس از حضرت اباعبدالله در زمان امام باقر و امام صادق علیهم السلام بود که امامان شناخته شدند به طوری که جابر جوفی ۷۰ هزار حدیث را حفظ بود.

کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه در آن زمان بنی امیه علیه اسلام خوب کار شده بود به ویژه معاویه طوری عمل کرده بود که مردم شک نکنند حق با او یا با امام است، تصریح کرد: اگر دوران زندگانی ائمه را به دو دوره تقسیم کنیم می توان گفت که تنها سالی ۲۷ حدیث از امام حسین (ع) نقل می شده و حضرت مشاهده کردند که با وجود عملکرد امثال معاویه برای جذب مردم زبان عادی فایده ندارد و از این رو دست به زبان مظلومیت بردند.

وی با تاکید بر اینکه امام حسین (ع) با زبان مظلومیت می خواستند خود را به مردم بشناسانند و از این رو خانواده خود را نیز به کربلا می برند، گفت: در همین راستا وقتی محمد حنفیه و عبدالله همسر حضرت زینب (س) دلیل آن را می پرسند می فرمایند که خانواده ام باید در این ماموریت با من باشند تا انتقال دهنده این مظلومیت و وقایع قرار گیرند.

هاشمی با اشاره به سر دست قرار دادن حضرت علی اصغر (ع) گفت: امام می دانستند که مردم کوفه به حضرت علی اصغر آب نمی دهند اما می خواستند اتمام حجت کرده و از همین زبان مظلومیت خود استفاده کرده باشند به طوری که حرمله برای مختار بیان می کند که یکی از جاهایی که دلم برای حسین سوخت لحظه ای بود که آن نوزاد را بر سر دست گرفت پس معلوم می شود زبان مظلومیت تاثیر داشته به طوری که دشمن حضرت نیز مبلغ امام می شود و آن مظلومیت را تبیین می کند.

وی ادامه داد: زمانی که در شب عاشورا امام چراغ ها را کم می کنند و به صحابه خود می فرمایند که اگر بمانید فردا کشته خواهید شد و اگر تمایل دارید بروید و کشته شدن شما جلوی شهادت مرا نخواهد گرفت و در نهایت هیچ بهانه ای را برای یاران خود باقی نگذاشتند؛ در نهایت فرمودند که ماندن من و خانواده ام بس است یعنی اصل من و خانواده ام هستیم تا مظلومیت خود را در وادی کربلا نشان دهیم و نتیجه هم ان می شود که ۳۰ هزار دشمن امام به همراه خانواده امام مبلغ امام می شوند.

این کارشناس مسائل دینی با تاکید بر اینکه نقش حضرت رقیه در این قیام تبیغی بوده است، خاطر نشان کرد: بعد از واقعه عاشورا تبلیغ به دست افرادی مانند حضرت رقیه (س) می افتد و این سه ساله مظلومیت حضرت را تبیین می کند به طوری که در شهر چرایی و چگونگی کشته شدن این دختر به ویژه زمانی که سر پدرش را در مقابل خود می بیند، می پیچد و دست دشمن رو می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد