صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » تنها راه نجات یک جامعه، مشارکت مردم در امور آن است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان:

تنها راه نجات یک جامعه، مشارکت مردم در امور آن است

محمود ابراهیمی تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه نجات پیدا کند، مشارکت مردم نیاز است و تنها با همانگی مسئولین و حمایت آنان از مردم به این امر دست پیدا می کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۸:۴۶ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل ازقلمکده ، ظهر امروز گردهمایی کارشناسان امور اجتماعی فرمانداری های شهرستانهای استان اصفهان در خمینی شهر برگزار شد.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به اینکه سرمایه های زیادی در کشور وجود دارد گفت: هرجامعه ای که بخواهد رشد و پیشرفتی داشته باشد، باید قدر سرمایه های آن جامعه را گرامی بدارد.

وی بابیان اینکه شخصیت ها و نیروی انسانی از سرمایه های نظام هستند، تصریح کرد: سمن ها و سرمایه های فرهنگی از دیگر سرمایه های اجتماعی جامعه به حساب می آیند که دولت تدبیر و امید به دنبال بهبود کیفیت و کمیت سازمان های مردم نهاد می باشد و هرچه نسبت به سمن ها کم لطفی هایی صورت گیرد مشکلات امنیتی و اجتماعی جامعه افزایش می یابد.

محمود ابراهیمی ادامه داد: منابع طبیعی مثل نفت و معادن از دیگر سرمایه های طبیعی است که متاسفانه دولت ها و گروه ها با تفکرات مختلف از این منابع در راه رسیدن به اهداف خود استفاده نابجا کرده اند.

وی با اشاره به اینکه منابع طبیعی از سرمایه هایی خدادادی است و باید در زیر ساخت های جامعه هزینه شوند، تاکید کرد: اگر بخواهیم جامعه نجات پیدا کند مشارکت مردم نیاز است و تنها با همانگی مسئولین و حمایت آنان از مردم به این امر دست پیدا می کنیم.

ابراهیمی گفت: در راستای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد و استفاده بهتر از ظرفیت ها هیئت نظارت بر سمن ها در شهرستان ها راه اندازی و در صدور مجوز ثبت فعالیت این مراکز مردمی سهولت هایی ایجاد می شود.

وی خبر داد: جشنواره سازمان های مردم نهاد (سمن) استان اصفهان همزمان با دهه فجر سال جاری در اصفهان برپا شده و اتاق فکری با حضور ادارات مربوطه و اعضای سمن ها در شهرستان های استان اصفهان ایجاد می شود.

فرماندار شهرستان خمینی شهر اعلام کرد: در شهرستان خمینی شهر در حدود 42سازمان مردم نهاد (سمن)، 44کانون فرهنگی و 20خیریه فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد