صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » حضورچشمگیردانشگاه صنعتی اصفهان در نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران

برای نخستین بار:

حضورچشمگیردانشگاه صنعتی اصفهان در نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران

پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار با حضور چشمگیر در ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران، توانمندی هاو دستاوردهای ارزنده خود در بخش الکترونیک هوانوردی را به نمایش گذاشت.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۷

به گزارش صاحب نیوز، در این نمایشگاه که در نخستین روزهای ماه جاری و با حضور سازمان‌ها و صنایع بزرگ هوایی و هوانوردی، مقامات کشوری و لشگری از جمله معاون علمی و فناوری رییس جمهور، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، مسئولان صنعت هوایی و فضایی کشور و نیز ۳۵ تن از سفرای کشورهای خارجی افتتاح شد، پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را به نمایش عموم گذاشت.

سیستم خلبان خودکار ویژه سیستم‌های چند عامله، طراحی و ساخت آزمایشگاه سیستم‌های چند عامله هوایی، طراحی و ساخت بورد ثبت داده در پرنده‌های بدون سرنشین، طراحی کامپیوتر پرواز پرنده‌های بدون سرنشین بر اساس معماری IMA، سیستم تعیین موقعیت تصویری بلادرنگ در ناوبری هواگردهای داخل اتاق و نظارت ارزیابی خودکار کنترل ترافیک هوایی با استفاده از سامانه ADS-B، از جمله دستاوردهای ارائه شده توسط پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار در این نمایشگاه بود.

همچنین این پژوهشکده سه دستاورد مهم ارزیابی ایمنی سامانه‌های اویونیکی بر اساس استاندارهای هوایی و روش‌های فرمال، پیاده‌سازی هسته سخت‌افزاری واسطه شبکه AFDX و طراحی و پیاده‌سازی هسته و کارت واسط گذرگاه MIL-STD 1553 را در ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی ایران ارائه کرد.

این نمایشگاه در بخش‌های تعمیر، نگهداری و اورهال هواپیما، الکترونیک، اویونیک، مخابرات و رادار، صنایع هوایی بدون سرنشین، هوانوردی عمومی و هواپیماهای سرنشین‌دار، آموزش، استانداردسازی و مهندسی مشاور، خدمات فنی و قطعه سازی (زنجیره تأمین هوا فضا) و با حضور۱۳۰ شرکت داخلی و ۲۳ شرکت خارجی از کشورهای انگلستان، آلمان، بلژیک، جمهوری چک، سوئیس، ترکیه، چین، ایتالیا، اردن، روسیه و امارات متحده عربی برگزار شد.

شایان ذکر است: پژوهشکده اویونیک دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان اولین پژوهشکده تخصصی کشور در زمینه الکترونیک هوانوردی است که پیش از این با حضور در نمایشگاه‌های مختلف هوانوردی و برگزاری دومین کنفرانس ملی اویونیک ایران، نقش پر رنگی را در این عرصه ایفا نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد