صفحه اصلی » استان » چادگان » دغدغه های معیشتی انگیزه فعالیت سیاسی دانشجویان را کم می کند

گفتگوی اختصاصی با رئیس دانشگاه پیام نور چادگان/

دغدغه های معیشتی انگیزه فعالیت سیاسی دانشجویان را کم می کند

رئیس دانشگاه پیام نور چادگان گفت: رهبری با اعتماد به دانشجویان و جوانان برومند ایرانی که در تمام زمینه ها خود را نشان داده اند اقدام به نوشتن نامه به جوانان غربی نموده اند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۷ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا، تاريخ شهادت مي دهد كه دانشجويان روشنفكر ميهن عزيزمان ايران ، هيچ گاه ذلت را به تن نخریده و با شعله ور ساختن فرياد هاي ظلم ستيزانه خود در طول تاريخ پايه هاي حكومت استبدادي را سست كردند.

امروز دانشجويان با بصيرت و آگاهي خود هرگز اين اجازه را نخواهند داد تا خون هايي كه پاي شجره طيبه انقلاب اسلامي ريخته شده پايمال شود. چرا كه دانشجويان در مكتب سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) تحصيل و به خط ولايت دل سپرده اند.

مسلما ۱۶ آذر روزی به یاد ماندنی در تاریخ ایران است و به وضوح نگاه سیاسی و استکبار ستیزی جوانان دانشگاه فنی تهران، امروز می تواند الگویی غنی از ایستادگی در برابر نفوذ عناصر استکبار به خاک ایران باشد.

به همین منظور فرصت را غنیمت شمرده و گپ و گفتگویی داغ با رئیس دانشگاه پیام نور شهرستان چادگان تدارک دیدیم که در ادامه از نظر خواهید گذراند.

چادگان نا: با تشکر از  وقتی که در اختیار ما قرار دادید لطف بفرمایید خودتون رو  معرفی کنید؟

اینجانب سید ابوالقاسم سید فتاحی، کارشناسی ارشد تاریخ اسلام که از سال 1384ابتدا به عنوان مسوول راه اندازی و سپس سرپرست و از سال 1387به عنوان رئیس دانشگاه پیام نور واحد چادگان مشغول فعالیت و خدمتگذاری می باشم.

چادگان نا: ۱۶ آذر برای ملت ما تداعی کننده چیست؟

تداعی کننده اهمیت و جایگاه دانشجو و دانشگاه در مبارزه با استعمار و استکبار ومشارکت فعال قشر دانشجو در مبارزات ملت ایران برعلیه استبداد داخلی و استعمارخارجی می باشد

چادگان نا: چرا امروز دانشجویان سیاسی نیستند و به طور مشخص سیاسی بودن را در حمایت بی چون و چرا و بدون فکر از یک جناح سیاسی می دانند؟

به طور مطلق نمی توان گفت سیاسی نیستند ولی نسبت به گذشته کمتر فعالیت سیاسی می نمایند که البته وظیفه اولیه واصلی دانشجو درس خواندن و کسب معرفت و فضیلت می باشد.شاید یکی از علل مهم این عدم فعالیت به وجود آمدن دل مشغولی ها ی جدید همانند شبکه های اجتماعی و…. بوده واز طرق دیگر حل نشدن دغدغه های اولیه قشر دانشجو همانند مشکلات مربوط به اشتتغال،ازدواج و…. نیز می توان انگیزه فعالیت سیاسی را کم نماید.

چادگان نا:رسالت امروز دانشجویان و اساتید چیست؟

رسالت امروز دانشجو درس خواندن جدی وعمیق ،کسب تخصص در رشته مربوطه،کسب معرفت ،بالا بردن آگاهی وایمان خود در شناخت کشور وجهان امروز وشناخت عمیق از مبانی دینی وایمانی خود و تشخیص نقشه های شوم استکبار و ایادی خود و انتقال اطلاعات و آگاهی های خود به بدنه جامعه است.

چادگان نا:استکبار، امروز از چه ابزارهایی برای استعمار کشورها استفاده می کند؟

از ابزار های پیشرفته تکنولوژی همانند شبکه های اجتماعی ماهواره واینترنت در حوزه نرم افزاری استفاده می کند.

چادگان نا:گروه های معاند با نظام اسلامی ،فضای دانشگاه ها و جامعه را به چه سمتی می برند؟

گروه های معاند با نظام اسلامی هیچ نقشی را در پیام نور ندارند ولی در سطح جامعه سعی می کنند با ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم وتخریب چهره نظام ومسوولان ارشد نظام ،نظام جامعه را به سوی رکود و بی تفاوتی وچالش بکشانند.

چادگان نا:دانشگاه ها در انتخابات آینده چه نقشی دارد؟

دانشگاه ها و اهالی دانشگاه می توانند در خصوص اهمیت انتخابات و جایگاه آن در نظام اسلامی روشنگری و تبیین نمایند و در این برهه از زمان که تمام جبهه کفر واستکبار وصهیونیسم و تروریسم به صورت تمام قد در برابر نظام اسلامی و حکومت های طرفدار آن قرار گرفته است و در خصوص اهمیت وحساسیت برگزاری یک انتخابات پرشور آگاهی بخشی نمایند.

چادگان نا:انتظار از یک دانشجو و دانشگاهی در انتخابات آینده چیست؟

انتظار این است که ابتدا خود فعالانه در فرایند انتخابات شرکت نماید وسپس متن جامعه را تشویق و ترغیب به شرکت در انتخابات نماید.همچنین با برگزاری کرسی های آزاد اندیشی وجلسات پرسش و پاسخ در خصوص روشن نمودن اذهان دانشجویان گام های اساسی بردارد.

چادگان نا: دانشجویان و اساتید برتر دانشگاه شما کدام هستند و چه می کنند؟

تقریبا”اکثر اساتید ما از افراد با سواد،زحمتکش و با انگیزه هستند و همه آنها اساتید مدعو بوده و این واحد در حال حاضر فاقد استاد هیئت علمی می باشد و دانشجویان ما نیز در تمام رشته ها عمدتا” دانشجویان فعال و درس خوان بوده و علرغم مشکلات و کمبودهای موجود و دغدغه های فراوان به وظیفه خود که فعالیت علمی و مطالعه ودرس می باشد اهتمام جدی دارند.

چادگان نا: امروز چرا دانشجو و تشکل های دانشجویی در حالت خمود قرار دارند؟

دلایل مختلفی دارد که بخشی از آن به کمبود امکانات واحد و بخش دیگر مربوطه به عدم وجود انگیزه لازم جهت فعالیت های غیر درسی می شود ولی همانگونه که گفته شدمتأسفانه به دلیل وجود دل مشغولی های جدید و سرگرم بودن دانشجویان به نمادهای تکنولوژی جدید،فرد گرایی رشد زیادی نموده و کار تشکیلات تجمعی به معاق رفته است.

چادگان نا:اگر سخنی در پایان جا مانده است، بفرمایید؟

نامه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به جوانان غربی که بسیار مهم است ،حضرت آیت اله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی) با اعتماد به همین دانشجویان و جوانان برومند ایرانی که در تمام زمینه ها اعم از علمی،اخلاقی،تربیتی و مدافعان حریم اعتقادات ولایت وحریم اهل بیت خود را نشان داده و اقدام به نوشتن نامه به جوانان غربی نموده اند،در واقع این نامه ایجاب می کند که ما آگاهی مفاهمه و گفتگو با جوانان غربی را داشته باشیم و در جهت منویات رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی،مقدمات فهم و درک مخاطبان نامه را از محتوای آن فراهم نماییم وضمن رها نمودن خود از غفلت ها،جوانان غربی را نیز جهت رهایی از غفلت وظلمات آخر الزمان که سردمداران غربی و کفر جهانی برای آن ها فراهم نموده اند یاری و مساعدت نماییم.

چادگان نا:از اینکه وقت ارزشمندتان را در اختیارمان قرار دادید سپاسگذاریم.

بنده هم از جنابعالی صمیمانه تقدیر وتشکر می نمایم وزحمات شما را در جهت اطلاع رسانی وانعکاس اخبار مربوط به دانشگاه ارج می نهم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد