صاحب نیوز

mohammad-ghoddousi-210x150

امام جمعه فلاورجان:

گزارش آمانو حیثیت آژانس را برد/ هدیه به کارگزاران نظام حرام است

حجت الاسلام قدوسی با اشاره به گزارش اخیر آمانو در مورد وضعیت انرژی هسته ای ایران گفت:‌ آمانو اعتبار آزانس را زیر سوال برد و ثابت کرد او نیز مهره آمریکا و اسرائیل و خونخواران جهان است.

کدخبر: 341225
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۲۰ @ ۱۵:۲۱


به گزارش صاحب نیوز به نقل از پلنا حجت الاسلام محمد قدوسی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به این موضوع که لازمه ایمان تقوا و لازمه تقوا نیز سخن محکم گفتن است اظهار کرد: مومن همواره باید سخنی بگوید که دروغ، لغو و بیهوده نباشد و حتی اگر مزاح هم می کند حکیمانه باشد.

امام جمعه فلاورجان با اشاره به موضوع هدیه دادن و هدیه گرفتن افزود: قبول هدیه در روایات بسیار مورد تشویق قرار گرفته است و هدیه هرچند اندک نباید رد شود و اگر کسی هدیه ای هم داد باید جواب آن هدیه را نیز بدهیم ولی نباید برای جواب دادن خود را به مشقت بیندازیم.

حجت الاسلام قدوسی به انواع هدیه اشاره کرد و گفت:‌ سه نوع هدیه در روایات آمده است؛‌ یکی هدیه بابت جبران خسارت؛ دیگری هدیه به جهت رشوه که اسلام به شدت آن را حرام کرده و دیگری نیز هدیه برای رضای خداوند که مقبول ترین هدیه است.

وی در مورد هدیه دادن به کارگزاران  ادامه داد: پیامبر (ص) در این مورد سخنان زیادی دارند که از جمله می توان به این اشاره کرد که فرمودند هدیه به کارگزاران نظام خیانت است؛ یا اینکه هدیه به رهبر و حاکم اسلامی در صورتی که فرد در مقابل آن توقع داشته باشد حرام است.

امام جمعه فلاورجان همچنین با توجه به حضور پیکر پاک شهید ابوالقاسم رئیسی از شهدای تازه تفحص شده در منطقه فکه و عملیات والفجر مقدماتی که به تازگی به همراه شش شهید استان به شهرهایشان بازگشته اند خاطر نشان کرد:‌ شهدا متعلق به کل جهان و بشریت اند و تا جهان پا برجاست دنیا وامدار این شهداست.

وی با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دستغیب و پیامی که امام راحل در مورد این شهید والا مقام دادند اظهار کرد: آنچه در مورد شهید دستغیب می توان پیدا کرد حسن خلق،‌ ولایتمداری،‌ حلم و معرفت، مجاهدت در راه خدا،‌ بزرگمنشی و ساده زیستی بود که ایشان الگوی به تمام معنایی در آنها محسوب می شود.

حجت الاسلام قدوسی همچنین با اشاره به شب اول ماه ربیع الاول که به لیله المبیت معروف و سالروز هجرت تاریخی حضرت محمد (ص) از مکه به مدینه است یادآور شد: هنگامی که زمانه بر پیامبر بزرگ اسلام سخت می شد راه های مختلفی برای بقای اسلام به کار می بردند و یکی از بهترین این برنامه ها نیز هجرت بود که هجرت به حبشه و هجرت به مدینه برای تشکیل و تحکیم حکومت اسلام بسیار به دین اسلام کمک کرد.

وی با اشاره به برخی تجاوز های رژیم صهیونیستی به کشورهای سوریه و لبنان و فلسطین افزود:‌ مردم فلسطین و مسلمانان باید بدانند طرح سازش با این غده سرطانی هیچ سودی نداشته است و فلسطینیان باید با هم متحد شوند و به میدان بیایند و با حمایت مسلمانان جهان این لکه ننگ را از ریشه بخشکانند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان فلاورجان همچنین با اشاره به گزارش اخیر آمانو در مورد وضعیت انرژی هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ آمانو اعتبار آژانس را زیر سوال برد و ثابت کرد که او نیز مهره آمریکا و اسرائیل و خونخواران جهان است و به خوبی نفوذ جنایتکاران را در آژانس نشان داد.

وی ادامه داد:‌ آمانو ادعاهایی علیه ایران کرد که برای هیچکدام هم سندی نداشت و ما امیدواریم تیم هسته ای جمهوری اسلامی با گوش دادن به منویات مقام معظم رهبری محکم بر مواضع خود بمانند و از حق این ملت دفاع کنند.

امام جمعه فلاورجان با اشاره به راهپیمایی میلیونی اربعین تصریح کرد:‌ این راهپیمایی نشان دهنده قدرت اسلام و بخصوص تشیع و همچنین صلابت شور حسینی بود و ما باید از این ظرفیت برای نشان دادن چهره اسلام واقعی به جهانیان استفاده نماییم.

وی در تکمیل صحبت هایش خاطر نشان کرد:‌ چهار فرقه واقعی و تاریخی تسنن همواره نشان داده اند علاقه خاصی به اهل بیت دارند و باید از این ایام پایان ماه صفر به عنوان محور وحدت استفاده نماییم و نگذاریم دشمن به اتحاد ما آسیب بزند.