صفحه اصلی » استان » چادگان » انسان ها معمولا تصور صحیح از مرگ و حقیقت آن ندارند

استاد حوزه علمیه چادگان:

انسان ها معمولا تصور صحیح از مرگ و حقیقت آن ندارند

حجت‌الاسلام معینی (استاد حوزه علمیه) در مراسم شهادت امام رضا(ع) اظهار کرد:انسان ها معمولا تصور صحیحی از مرگ و حقیقت آن ندارند، زیرا اگر فهم صحیحی از آن بود دیگر کراهتی به آن وجود نمی داشت.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۲

به گزارش صاحب نیوز به نقل از چادگان نا،همزمان با آخرین روز از ماه صفر،مراسم شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد جامع چادگان برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام  محسن معینی (استاد حوزه علمیه) ضمن تسلیت شهادت امام رضا(علیه السلام) گفت:انسان ها معمولا تصور صحیحی از مرگ و حقیقت آن ندارند، زیرا اگر فهم صحیحی از آن بود دیگر کراهتی به آن وجود نمی داشت.

وی ادامه داد: انسان معمولا” با ترس از مرگ همراه است و این ترس ممکن است عوامل دنیوی یا عوامل اخروی داشته باشد.

حجت الاسلام معینی بابیان اینکه،عوامل اخروی جای ترس دارد و عوامل دنیوی مثل وابستگی در امور دنیا برای مومن نمی ماند افزود: چرا که طبق روایت در هنگام مرگ برای مومن دوگل به عنوان هدیه از سوی خدا می آید که با استشمام اولی ،غصه های دنیا برطرف و با استشمام دومی مومن به آخرت مشتاق می شود.

وی تصریح کرد:اما عوامل اخروی، ترس از مرگ که همان ترس حفظ ایمان است و درمان هایی دارد که امام رضا(علیه السلام ) در این روایت به سه مورد از آن ها اشاره می کند.

در پایان استاد حوزه علمیه امام حسن عسگری(ع) چادگان گفت:امام رضا(علیه السلام) در روایتی فرمودند سه چیز باعث عاقبت بخیری می شود:

1_ از صبر خدا مغرور نشوید:یعنی این که اگر گناهی انجام می دهید و خداوند شما را عذاب نمی کند،دلیلش این است که خداوند بسیار صبور است،اما باید به این هم توجه داشت که خداوند در کمین است(ان ربک لبالمرصاد) و ممکن است گاه در همین دنیا  وگرنه قطعا” در هنگام مرگ و پس از آن سزای اعمال انسان را به عدالت خواهد داد

2_ نعمت های خدا را در راه نافرمانی خدا صرف نکنیم: یعنی خداوند نعمتی را که به ما اعطاء می کند در راه صحیح انجام دهیم.

3_ محبین اهل بیت (ع)را دوست داشته باشید:یعنی هرکسی که می گوید من شیعه امیرالمومنین (ع) و فرزندان او هستم او را گرامی بدارید.

انتهای پیام/چ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد