صفحه اصلی » سیاسی » هاشمی و اشراقی سربازان فرانسیس فوکایاما

هاشمی و اشراقی سربازان فرانسیس فوکایاما

فرانسیس فوکویاما تحلیلگر ژاپنی- آمریکایی و مطرح‌کننده تئوری جنگ آخرالزمان در کنفرانسی که در اورشلیم برگزار شد به ترسیم اندیشه سیاسی شیعه پرداخت. او در این کنفرانس که بازشناسی هویت شیعه نام داشت می گوید:

تاریخ انتشار: ۲۱:۵۱ - جمعه ۱۳۹۲/۰۷/۲۶

سرویس سیاسی صاحب نیوز،

فرانسیس فوکایاما می گوید:
« شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای است که دو بال دارد. یک بال سبز و یک بال سرخ ».این مطالب را وی در اوج پیروزی های ما در سال 1365 می گوید و ادامه می دهد:
«بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی اوست چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد، امیدوار است و انسان امیدوار هم شکست ناپذیر است نمی توانید کسی را تسخیر کنید که مدعی است فردی خواهد آمد که در اوج ظلم و جور، دنیا را پر از عدل داد خواهد کرد».

بر اساس نظریه فوکایاما بال سبز شیعه همان فلسفه انتظار یا عدالت خواهی است. او می گوید: «بال سرخ شیعه، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است» شیعه با این دو بال افق پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهراگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی ، فرهنگی، اخلاقی و … به آن نمی رسد. آن نقطه که خیلی اهمیت دارد بعد سوم شیعه است می گوید:
«این پرنده زرهی بنام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است»
در بین کلیه مذاهب اسلامی، شیعه تنها مذهبی است که نگاهش به ولایت، فقهی است؛ یعنی فقیه می تواند ولایت داشته باشد. این نگاه، برتر از نظریه نخبگان افلاطون است. فوکایاما معتقد است:
« ولایت پذیری شیعه که بر اساس صلاحیت هم شکل می گیرد، او را تهدید ناپذیر کرده است» در توضیح فنا ناپذیری شیعه می گوید:
« شیعه با شهادت دو چندان می شود. شیعه عنصری است که هر چه او را از بین ببرند بیشتر می شود» و جنگ ایران و عراق را مثال می زند. سال 1364 می گوید:
« این ها فاو را تسخیر کردند می روند کربلا را هم بگیرند، اینجا (قدس) را هم قطعاً می گیرند». پیشنهاد می کند که با امتیاز دادن به ایران، جنگ را متوقف کنید.

وی پس از پایان دفاع مقدس، یک مهندسی معکوس برای شیعه و یک مهندسی صحیح برای خودشان نوشت. مهندسی معکوس برای شیعیان ایران این است که ابتدا ولایت فقیه را بزنید. تا این را نزنید نمی توانید به ساحت قدسی کربلا و مهدی تجاوز کنید.

پ,ن: با توجه به نظریات آقای فوکایاما به روشنی درخواهیم یافت که دشمن از هر طریقی برای ضربه زدن به ولایت فقیه و شهدا وارد میدان خواهد شد. دشمن به روشنی در یافته است برای موفقیت در این راه باید از افرادی سؤاستفاده کند که در این انقلاب بدنبال منافع خودشان هستند و از طرفی نزدیک ترین افراد و یا یکی از مقامات سطح اول انقلاب باشند. به وضوح نمی توان گفت که بیانات اخیر آقای هاشمی و خانم اشراقی با ید طولایی که در تحریف سخنان امام راحل داشته اند نوعی خیانت و بازی در زمین دشمن است اما خوب می توان دریافت که دشمن از ایشان و طرز تفکراتشان برای مهندسی معکوس و ضربه زدن به ولایت فقیه و شهدا در افکار مردم استفاده بهینه کرده است و حرف های این دنیا پرستان را به حساب طمعشان از انقلاب می گذاریم باشد که به راه راست هدایت و یا راه راست برایشان کج شود…

منبع: معبر فندرسک

دیدگاه‌ها

 1. hajiagha گفته :

  آمریکا مثل یک سگ هار سال ها است گاز می گیرد ما به هر راه درست و منطقی و غیر از آن وارد شدیم با می بینیم غرب همان شیطان بزرگی است که مرحوم آیت ا..خمینی گفت آمریکا فضای اینترنت و هنر و سیاست را مسموم کرده ما
  ​ فکر کردیم مشکل احمدی نژاد است اما مشکل ما ایرانی ها هستیم ما ملت ایران که می خواهیم خودمان باشیم غرب هم چنان بی شرمانه اخبار نادرست را در مورد ایران انتشار می دهند با افکار جهان بازی می کنند ایران و ایرانی را بد جلوه می دهند من کاریکاتوریست گل آقا از کانادا همه هنرمندان .شاعران و نویسنده گان
  ایرانی را برای تولید آثار هنری برعلیه غرب تشویق می کنم آمریکا مدت هاست از قدرت و نفوذ خود در فضای اینترنتی و جهانی در جهت سرکوب افکار آزاد بشری مشغول می باشد شرم آور است فیلتر و سانسور افرادی که در جستجوی حقیقت هستند ایران سرزمین مادری ما است ما توهین به ایران و ایرانی ها را تحمل نمی کنیم
  http://www.hajiagha.ca

 2. محمد گفته :

  سلام بد نبود ذكر منبع مي كردين. اين مطلب رو معبر سايبري فندرسك نوشته نه شما بزرگوار.
  كار خبري اين نيست

 3. رضایی گفته :

  مطلب خوبی بود منبع را ذکر فرمودید خیلی خوبه با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد