صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » بافت 242 تخته فرش توسط مددجویان/ تفاهم‌نامه کمیته امداد اصفهان با صندوق خیریه حضرت رقیه(س)

بافت 242 تخته فرش توسط مددجویان/ تفاهم‌نامه کمیته امداد اصفهان با صندوق خیریه حضرت رقیه(س)

خیریه حضرت رقیه(س) مؤسسه ای مردمی است که به منظور هم‌افزایی با کمیته امداد برای کمک به مددجویان تحت پوشش در سرفصل‌های جهیزیه،مسکن،اطعام، پوشاک و لوازم ‌التحریر و اعزام به سفر زیارتی مشهد مقدس همکاری خواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۵

به گزارش صاحب نیوز، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اصفهان گفت: در هشت ماه گذشته 242 تخته فرش به متراژ 739 مترمربع توسط مددجویان تحت پوشش کمیته امداد تولید گردیده که رقمی معادل 7 میلیارد و 474 میلیون ریال از فروش این تعداد فرش حاصل شده است .
حسن ملکوتی‌خواه با اشاره به اجراي طرح‌هاي خوداشتغالي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي مناسب براي خانواده‌هاي نيازمند، اظهار کرد: در هشت ماه گذشته 415 طرح صنایع دستی با پرداخت مبلغ یک میلیارد و 837 میلیون تومان تسهیلات اجرا شده است.
ملکوتی‌خواه با بیان اینکه در این زمینه به مددجویان تسهيلات اعتباري به صورت وام‌هاي قرض‌الحسنه دراز مدت پرداخت می‌شود، گفت: کارشناسان اشتغال و خودکفایی طی بازدید‌های دوره‌ای از تمامی طرح‌های اشتغال بازدید بعمل می آورند و ضمن ارائه راهکارهای لازم ، خدمات فنی مورد نیاز را به مجریان طرح ها ارائه می کنند.

*امضای تفاهم‌نامه کمیته امداد استان اصفهان با صندوق خیریه ایتام حضرت رقیه(س)
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان گفت: این کمیته در راستای هم‌افزایی برای رفع مشکل مددجویان تحت پوشش با صندوق خیریه ایتام حضرت رقیه(س) تفاهم‌نامه منعقد کرد.
بهرام سوادکوهی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین خیریه حضرت رقیه(س) و کمیته امداد استان اصفهان خاطر نشان کرد:خیریه حضرت رقیه(س) مؤسسه ای مردمی است که در راستای هم‌افزایی با کمیته امداد برای کمک به مددجویان تحت پوشش در سرفصل‌های جهیزیه،مسکن،اطعام، ،پوشاک و لوازم ‌التحریر و اعزام به سفر زیارتی مشهد مقدس همکاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این خیریه به صورت مردمی و با مشارکت خیران نیکوکار اداره می‌شود، افزود: مشارکت با این خیریه چندین سال است به صورت پایلوت در شهرستان خوانسار آغاز و امسال بشکل گسترده در سطح کل استان با این خیریه تفاهم‌نامه منعقد شد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان تصریح کرد: این اقدام مشترک برای بهره‌مندی مددجویان از خدمات بیشتر صورت می‌گیرد که تمامی خدمات این خیریه در 14 طرح و به شرط اینکه خانواده‌ها تحت حمایت کمیته امداد باشند، ارائه می‌شود.
سوادکوهی با اشاره به برخی از طرح‌های مهم این خیریه، گفت: طرح مرمت ویژه تعمیر و بازسازی منازل ایتام، طرح زیارت (ویژه اعزام ایتام به سفر معنوی مشهد مقدس)، طرح اکرام(ویژه اهدای مبالغ ماهیانه به ایتام)، طرح ضیافت(ویژه اهدای اقلام خوراکی به ایتام)، طرح طراوت ویژه اهداء جهیزیه به نوعروسان ایتام و طرح معرفت(ویژه اهدایی لوازم‌التحریر و حمایت از نخبگان ایتام) است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد