صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » احمدی نژادی، اسم رمز تخریب اصولگرایان!

احمدی نژادی، اسم رمز تخریب اصولگرایان!

با وجود گذشت دو سال و نیم از پایان دوان ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد، وی همچنان مسبب تمام مشکلات کشور معرفی می شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۷

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، گذشته از درستی یا غلطی جریان بوجود آمده در به میان آوردن نام  رئیس جمهور سابق در آستانه انتخابات و با علم به ایرادات و کج‌مداری‌های دکتر احمدی نژاد در طول دوران یاست جمهوری، به راستی تبدیل شدن احمدی نژاد به سیبل انتقادات مکرر و هر روزه چه معنایی دارد؟ بر کسی پوشیده نیست که نقد منصفانه خوب است اما شکستن همه کاسه کوزه ها بر سر یک نفر برای همیشه و تکرار و تکرار قطعا با هدفی جز نقد عملکرد دولت قبل انجام می شود.
این روزها با افزایش حضور نام احمدی نژاد در رسانه هایی خاص، به نظر می رسد عده ای قصد دارند با برچسب احمدی نژادی، کل اصولگرایان را از صحنه انتخابات خارج کنند. این درحالی است که بدنه اصولگرایی با وجود حمایت از دولت نهم در زمان خود ،نسبت به بسیاری مواضع اساسی دولت دهم اعلام موضع داشته ،بدون هیچ چشم پوشی اعلام انتقاد می نمود. با این وجود طبیعی جلوه دادن تخریب رئیس جمهور سابق برای انتقام گیری از اصولگرایی و خروج رقیب از صحنه اکنون به اولویت برخی رسانه ها و جریانات خاص در آستانه انتخابات تبدیل شده است.

 

برچسب احمدی نژادی،بازی کهنه انتخاباتی
بی شک هدف از برچسب زدن به افراد با این عنوان که منتسب به احمدی نژاد هستند صرفاً بازی انتخاباتی است، چرا که برخی از این افراد در سال های اخیر موضع گیری های کاملا متفاوتی نسبت به احمدی نژاد داشته اند. به عنوان مثال برخی وزاری ثبت نام کرده در انتخابات مجلس شورای اسلامی عمدتاً در دولت نهم حضور داشته اند و در طول دولت دهم نسبت به بسیاری از مواضع احمد ی نژاد موضع گیری کرده اند.
این گروه در سال های ابتدایی حتی برای ضربه زنی به جایگاه ولایت فقیه نیز از این توپخانه استفاده کردند و با مطرح کردن نقاط ضعف و پرونده های گوناگون وی را منتسب به رهبری و مورد تایید ایشان معرفی نمودند؛ تا جایی که در سال 88 عده ای وی را کاندیدای مورد حمایت رهبری دانستند.
علاوه بر این در سال های 87 تا 92 هدف از پررنگ کردن حاشیه های دولت احمدی نژاد پوشاندن خدمات وی به منظور شکستش در انتخابات بود. در آن ایام بر کسی پوشیده نبود که احمدی نژاد با وجود برخی گرایش های اصولگرایانه، از دل اصولگرایی بر نیامده و بسیاری از اصولگرایان نسبت به او نقدهای جدی دارند. اما در انتخابات ریاست جمهوری 92 اصلاح طلبان با وجود عدم حضور کاندیدایی از دل دولت، همه گزینه های اصولگرایی را احمدی نژاد دوم معرفی کردند و بدین ترتیب با تخریب احمدی نژاد تخریب کل اصولگرایان را هدف گرفتند. این وضعیت پس از انتخبات 92 با تغییر هدف ادامه پیدا کرد.

ضعف عملکردی پشت پرده برچسب احمدی نژادی

در دو سال و نیم اخیر هر زمان نیاز به سرپوش گذاری بر ضعف عملکردی احساس شده است، پای رئیس جمهور دولت قبل به میان آمده است. وضعیت اقتصادی و برنامه های هسته ای از مهم ترین آن هاست. تاجایی که در برخی محافل ادامه انتقاد و حمله به احمدی نژاد را به بررسی دقیق گزارش صد روزه دولت، وضعیت رکود اقتصادی و نقد منصفانه عملکرد دولت در مذاکرات هسته ای ترجیح می دهند. علاوه بر این در یکی دوماه گذشته برخی رسانه ها بر مقایسه وزرای دولت های نهم و دهم با دولت یازدهم، تخریب را وارد فاز جدیدی کرده اند.

احمدی نژادی،اسم رمز تخریب

هدف موج تازه تخریب ها انتساب احمدی نژاد به جریان اصولگرایی و ترد گزینه های اصولگرایی با چوب “احمدی نژادی بودن” است. به عنوان مثال جهانگیری معاون اول دولت یازدهم با ابراز نگرانی از فعالیت های انتخاباتی وزرای احمدی نژاد(منظور جریان اصولگرایی است) تلویحاً مجلس منتسب به احمدی نژاد را بد دانسته و گفت “اگر مجلس خوبی شکل نگیرد کار دولت ناتمام خواهد بود.باید به دنبال مجلس معتدل بود.” جالب تر اینکه همان ها که تا قبل از این به سخنان احمدی نژاد در مناظره معروف سال 88 نقد های جدی وارد می کردند و مکرراً از صدا و سیما درخواست می کردند انتقاد شونده ها را برای دادن پاسخ دعوت کنند و همان هایی که با شعار اخلاق مداری و حفظ آبروی اشخاص به تبلیغات انتخاباتی می پرداختند پس از شکایت احمدی نژاد از جهانگیری آسمان را به زمین دوختند. در حالی که اگر برای سخنان و نقدهایشان مدرک متقنی داشتند یقیناً ترسی از شکایت نداشتند و با پیروزی در دادگاه سوژه بهتری برای حمله به احمدی نژاد می یافتند.
برخی رسانه ها با زدن برچسب احمدی نژادی روی تمام تجربه مدیریت و وزرات، تحصیلات عالی و از همه مهتر پایبندی به ولایت فقیه برخی اصولگرایان خط کشیده و در مقابل از کسانی حمایت می کنند که با نادیده گرفتن مهم ترین قوانین مندرج در قانون اساسی دم از شورایی کردن رهبری و تطهیر سران فتنه می زنند.
به هر ترتیب نگارنده به هیچ عنوان احمدی نژاد را بری از عیب و خطا نمی داند اما معتقد است روند ناتمام حمله به احمدی نژاد متناسب با شرایط و اقتضاعات روز با شدت و حدت بیشتری دنبال خوادهد شد این مسئله قطعاً تا انتخابات سال96 ریاست جمهوری ادامه خواد داشت. باید مراقب بود و با هوشیاری نقد بجا را از تخریب و توهین تمایز داد. تخریب و فرافکنی بدون هیچ محدودیت و حد و مرز اخلاقی و شرعی، حتی در خصوص روسیاه ترین افراد نیز پذیرفته نیست و عواقب جبران ناپذیری دارد. چه برای کسانی که فریب جو سازی ها را می خورند و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت را نمی بینند و چه برای کسانی که صحنه گردان اصلی اند و به فرافنکنی می پردازند. ماجرای تخریب و تمسخر دولت نهم در موضوع سیب زمینی ها و پس آن قصه سیب زمینی های شیراز و دفن صد ها تن سیب زمینی شاهدی بر این مدعی است.

دیدگاه‌ها

  1. جدیدی روستایی فریدونشهری گفته :

    نام احمدی نژاد تا ابد درقلب ملت های مظلوم ومحروم دنیا مظهر خدمت صادقانه بوده وخواهد ماند.اومعصوم نبود ولی ازخیلی مدعیان صداقت وخدمت امروزی برترومعصوم تربود .اگرهم اشتباهی دردولتش رخ داد هدفش خدمت به محرومین بود ولی همین مدعیان امروز راه اوراکج کرده به عدم خدمت تبدیل کردند.نشانش پس ازدوسال ونیم است که حالا می بینید ومی شنوید که دولت اعتدال هنوزهم ازسایه اش می ترسد وهراتفاقی رابه او نسبت میدهد.یادش گرامی سفری به نقاط محروم کنید تا اورا بشناسید.خدا عاقبت همه را خیر کند وشر شیاطین ومغرضین رابه خودشان برگرداند. انشاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99