صفحه اصلی » استان » اصفهان » بهره برداری از طرح های تفریحی و زیباسازی به مناسبت عید غدیر

شهرداری اصفهان خبر داد:

بهره برداری از طرح های تفریحی و زیباسازی به مناسبت عید غدیر

شهرداری اصفهان ۵طرح تفریحی و زیباسازی شامل تله سیژ ناژوان، پارک آبی کودکان ناژوان،آبنمای تصادفی پارک لاله، نماد عصر عاشورا و تندیس سردار شهید محمود شهبازی به مناسبت عید غدیر خم به بهره برداری می رساند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای روابط عمومی شهرداری اصفهان، شهرداری اصفهان به مناسبت دهه ولایت و عید سعید غدیر خم، طرح های تله سیژ ناژوان ، پارک آبی کودکان ناژوان،آبنمای تصادفی پارک لاله،نماد عصر عاشورا و تندیس سردار شهید محمود شهبازی در اختیار شهروندان قرار می دهد.

تله سیژ ناژوان
عملیات اجرایی تله سیژناژوان از اواسط سال ۸۹ آغاز شد و کلیه تجهیزات این پروژه ساخت کارخانه یان ایالات متحده آمریکا است که جز شرکت های معتبر و مهم دنیا است و تمام ادوات و تجهیزات خریداری شده از بهترین نوع در دنیا می باشد و بالاترین سطح استحکام و ایمنی را دارد و از سوی متخصصان اتریشی طراحی و سپس نظارت شده است. شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی ورزشی سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان متولی نصب، اجراء و بهره ‌برداری از خط تله سیژ ناژوان است. این پروژه با اعتبار این شرکت و شهرداری اصفهان اجرا گردیده است.

طول این خط حدود ۱۹۲۵ متر بوده که طول مسیر رفت و برگشت آن حدود ۳ هزار و ۸۵۰ متر می باشد و تعداد ۱۲۰ عدد صندلی ۴ نفره دارد و درهرساعت قادر است یک هزار نفر بازدید کننده را از ایستگاه اول به دوم و بالعکس انتقال دهد.

ایستگاه اول تله سیژ روبه روی میدان سهرودی در ابتدای جاده الفت واقع در ابتدای ورودی پارک ناژوان به مساحت حدود ۵ هزار متر مربع می باشد و ایستگاه دوم جنب باغ پرندگان ناژوان به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع است. در هر دو ایستگاه امکانات رفاهی و خدماتی نظیر رستوران، کافی شاپ، غرفه فروش فست فود، نمازخانه، سرویس بهداشتی ساخته شده و در اختیار شهروندان قرار دارد.

طراحی این دو ایستگاه منطبق با فضای سبز ناژوان است به طوری که در این پروژه هیچ درختی قطع نشده و صرفا درختان در طول مسیر هرس گردیده اند که از خصوصیات بارز این طرح است.

در تله سیژ ناژوان ۱۳ دکل مرتفع که ارتفاع آنها از ۱۷ تا ۲۴ متر می باشد توسط کارشناسان خارجی طراحی و توسط متخصصان این شرکت ساخت، مونتاژ و نصب شده است حداکثر طول مسیر در ارتفاع ۲۴ متری می باشد.

بازدیدکنندگان می توانند سوار بر صندلی های تله سیژ تا ارتفاع حدود ۲۴ متری از سطح زمین و از بالای درختان و دروخانه گذر کرده ودر هوای آزاد نظاره گر پارک طبیعی ناژوان نبوده و از مناظر طبیعی لذت ببرند.

این پروژه با نظارت و تایید کارشناسان خارجی شرکت بین المللی اشکوفر اتریش عضو رسمی اتحادیه بالابرها و تله کابین های اروپا و آمریکا احداث شده است. این پروژه دارای تاییدیه و مجوز بهره برداری از نماینده شرکت بازرسی اشکوفر اتریش در ایران ، مجوز بهره برداری از کمیته فنی بالابرهای فدراسیون اسکی، مجوز بهره برداری و تائیدیه از ریاست فدراسیون اسکی جمهوری اسلامی ایران بوده و همچنین کلیه اقدامات ایمنی و پیشگیری از وقوع حوادث در آن لحاظ شده است.

ساعت کار تله سیژ همه روزه از ساعت ۳۰/۸ تا ۳۰/۱۶می باشد . تله سیژ در هر چهار فصل سال قبل استفاده می باشد.

شهروندان از هر دو ایستگاه قادر خواهند بود بر روی خط سوار شده و از آن لذت ببرند.

پارک آبی کودکان ناژوان
پارک آبی ناژوان با هزینه اجرایی ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مناسبت عید غدیر به بهره برداری می رسد. مساحت کلی این مجموعه بازی حدوداً ۳ هزار و۲۰۰ مترمربع شامل یک استخر با عمق متوسط ۴۵ سانتیمتر در مرکزیت این مجموعه و ۹۰ المان بازی از جمله رینگ آبی مه پاش، قورباغه آبی، چتر آب ، سطل آبی نامتعادل ، دوچرخه آب پاش، پیچ ارشمیدس، الاکلنگ آب پاش، نخل آب پاش، پل شناور و قایق، آلاچیق آبی، محورهای مرطوب رینگی و غیره می باشد. جهت بالا بردن ضریب ایمنی کودکان از کف پوش ایمنی و استاندارد به مساحت یک هزار و ۷۵۰ مترمربع استفاده شده و فضای کاملاً دلنشین و مهیجی برای فرزندان و خانواده های آنان دارد. آب استفاده شده در این مجموعه آب شرب شهری می باشد که جهت گندزدایی و تصفیه بهتر آن از سیستم تصفیه فیزیکی و سیستم کلرزنی استفاده شده است .

این پارک آبی با یک مجموعه رختکن و سرویس بهداشتی و یک دستگاه تریا و یک واحد بلیط فروشی تجهیز شده است.

استفاده از این مجموعه جهت کودکان دختر۳ تا ۹ سال و پسران ۳ تا ۱۲ سال می باشد .

این مجموعه برای اولین بار در کشور و در جنوب جاده ساحلی ناژوان– پشت پارک بادی ساخته شده است.

آبنمای تصادفی پارک لاله
آبنمای تصادفی پارک لاله از سه گروه نازل شامل ۵۰ عدد نازل جامپینگ جت که در محیط آبنما در دایره ای به قطر M۱۷ واقع شده و ۱۲ عدد رینگ به قطر M۱ که هر رینگ شامل ۱۲ عدد نازل جت به قطر mm۱۰ است تشکیل شده ، همچنین در مرکز آبنما تعداد ۱۰۰ عدد نازل جت به قطر mm۱۰ به صورت ماتریسی و در ده سطر و ده ستون قرار گرفته اند .

این آبنما دارای دو حالت تصادفی و موزیکال می باشد که علاوه بر دو حالت فوق از دو سری سنسور تشکیل شده که یک سری از این سنسورها در کنار آبنما قرار گرفته و با حساس کردن آنها به صورت اتفاقی گروهی از نازل ها در مدار قرار می گیرند و در واقع این امکان را برای کودکان فراهم می سازد تا حرکتی دلخواه از آب را تحت مدیریت خود شکل دهند ، سری دوم سنسورها ، سنسورهایی است که در مرکز نازل های ستونی قرار دارند و با حساس کردن آنها توسط وزن یا ضربه وارده توسط کودکان ستونی از آب، کودک را احاطه می کند.

در این آبنما از سیستم تزریق ازن با ظرفیت gr/h۱۰ استفاده شده که بدین وسیله آب مورد استفاده به طور دائم تصفیه می گردد ، همچنین این آبنما دارای یک سیستم کنترل پیشرفته می باشد که می تواند بازی های متنوعی را در اختیار کودکان قراردهد . سیستم کنترل این آبنما از نوع کنترل کننده plc بوده و تمامی قسمت های مختلف در هر لحظه توسط این سیستم ، کنترل خواهد شد.

هزنیه ساخت آبنمای تصادفی پارک لاله در حدود ۴ میلیارد ریال می باشد که شامل ، عمرانی ، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی است همچنین محل احداث آبنما در خیابان لاله داخل پارک لاله ، مقابل باشگاه شماره ۲ شهرداری می باشد.

نماد عصر عاشورا
نماد عصر عاشورا با الهام از وقایع عاشورا توسط هنرمند مجسمه ساز اهل مشهد ، از جنس آهن به ارتفاع ۲۵۰ سانتیمتر ساخته شده و در محل قطعه شهدای جان نثار گلستان شهدای اصفهان بر روی پایه ای در ابعاد CM ۱۸۰×۱۳۰×۱۳۰ با روکش سنگ نصب گردید.

تندیس سردار شهید محمود شهبازی
تندیس شهید شهبازی از سرداران شهید اصفهان از جنس سنگ مرمر یک تکه با ارتفاع CM۵۰۰ توسط هنرمند اهل شیراز آثار ، طراحی و اجرا شده است . این تندیس به لحاظ تکنیک ساخت و ابعاد بزرگترین تندیس سنگی ساخته شده در سطح کشور می باشد و بر روی پایه ای به ابعاد CM۱۵۰× ۴۰۰× ۴۰۰ در محل میدان جمهوری اسلامی ، ابتدای خیابان رباط اول نصب شده است .

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد