صفحه اصلی » سیاسی » مردم نامحرم بودند/ مناظرات بعد از انتخابات

چند تأمل سیاسی

مردم نامحرم بودند/ مناظرات بعد از انتخابات

چه کسی پاسخ گوی خدشه دار شدن وجهه امام در اذهان فرزندان و نزدیکان برخی یاوران انقلاب خواهد بود؟ چه کسی مسئول شکسته شدن ابهّت امام و پائین آمدن وجهه امام که در نهایت موجب شکستن ابهّت سخنان ایشان است خواهد بود؟ چه کسی مسئول بی اعتباری نظام است؟

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱

.

صاحب نیوز- امیر فرهنگ دوست

مردم و مجلس نامحرم بودند

در مذاکرات اخیر ایران و 1+5 شاهد بودیم مذاکره کنندگان ایرانی که نمایندگان ملّت ایران برای احقاق حقوق مسلم بودند، بیان کردند که محتوای مذاکره و پیشنهادات مطرح شده، محرمانه بوده و نباید رسانه ای شود. امّا به لطف الهی از آنجا که دشمنان ملّت ایران همیشه چهرهای پلید، خائن و غیر قابل اعتماد خود را بارها نشان داده بودند، یکبار دیگر با توجه به قولی که به ایران داده بودند که محتوای این مذاکره محرمانه بماند و رسانه ای نشود چهره ی خائن و غیر قابل اعتماد آنان روشن شد و دیدیم که روزنامه های اسرائیلی- یا به تعبیری روزنامه های اربابان طرف های مقابل- زودتر از ملّت ایران از محتوای آن مذاکره با خبر شدند.

حال سؤال این است که محرمانه بودن جایی معنا دارد، که ما نخواهیم دشمن از مواضع ما و از اطلاعات ما با خبر شود، در حالی که طرف ما در این مذاکره دشمنان قسم خورده ی ما بودند و لزومی به پنهان کردن محتوای آن و بسته ی پیشنهادی ایران نداشت. و باید از مسئولین پرسید آیا ملّت ایران و مجلس نامحرم تر از دشمنان و روزنامه های اسرائلی هستند؟

البته ممکن است پیشنهادات ایران گزینه هایی بوده که با شجاعت و غیرت مردم ایران زیاد سازگاری نداشته و مسئولین صلاح دیده اند که بعد از به ثمر نسشتن مذاکرات آن را رسانه ای کنند!! وگرنه چه عاملی باعث می شود وکلای یک ملّت متن پیشنهادی که طبیعتاً همان حرف دل مردم است را از موکل خود پنهان کنند؟

23835_442

مناظره بعد از انتخابات

آقای روحانی قبل از سفر مذاکره کنندگان ایرانی به ژنو به سمع مردم ایران و جهان و دشمنان ملّت رساندند که ایشان یک اقتصاد ضعیف و یک خزانه ی خالی را از دولت قبل تحویل گرفته است (اینجا). اولاً باید دید که چه منطقی در پس سخنان رئیس جمهور ملّت ایران است که درست قبل از اعزام مذاکره کنندگان که باید از موضع قوّت پشت میزها بنشینند، رئیس جمهور مسئله ی خزانه های خالی را مطرح می کند و تیم مذاکره را از موضع ضعف و دشمنان فرصت طلب و گرگ صفت ملّت ایران را از موضع قوّت پشت میزها می نشاند.

ثانیاً ما عادت کرده ایم که قبل از انتخابات سنّت حسنه ی مناظره برگزار شود و حقایق رو شود، شاید بهتر باشد آقای احمدی نژاد و تیم اقتصادی اش از یک سو، و آقای روحانی و تیم اقتصادی اش از سوی دیگر یک مناظره ی رسانه ای برپا کنند تا دولت قبل پاسخ دهد چرا یک دولت بدهکار با خزانه ی خالی تحویل دولت جدید داده است؟ چرا یارانه ها را بدین گونه بین مردم می داده و یا اصلاً‌ چرا چنین کاری را شروع کرده است؟ چرا مسکن مهری که توجیه اقتصادی نداشت و این همه بودجه های کلان را به خود اختصاص داد را عملیاتی کرده و بسیاری سؤالات دیگر. تا حقیقت برای مردم آشکار شود.

IMG16292755

تلخ و شیرین

اخیراً شاهد اجرای یک پروسه ی جدیدی هستیم که منتسبین به بیت امام آن را کلید زده اند و برخی ورشکسته ها و بازنشسته های سیاسی نیز در بُعد دیگری آن را دنبال می کنند؛ و آن هم شکستن ابهّت امام و لوث شدن چهره و سخنان ایشان در اذهان است.

فردی می آید به خیال خود خاطره ای شیرین و دروغین، از خود و امام را در صفحه ی شخصی خود برای اهداف پشت پرده می گذارد؛ بعد از رسانه ای شدن عدّه ای دلسوز انقلاب و امام واکنشی به آن نشان می دهند و فرد مذکور عذرخواهی می کند.

آیا قضیه تمام شد و دیگر تکرار نخواهد شد؟!

چه کسی پاسخ گوی خدشه دار شدن وجهه امام در اذهان فرزندان و نزدیکان برخی یاوران انقلاب خواهد بود؟ چه کسی مسئول شکسته شدن ابهّت امام و پائین آمدن وجهه امام که در نهایت موجب شکستن ابهّت سخنان ایشان است خواهد بود؟ و به طبع آن چه کسی مسئول بی اعتباری نظام است؟ و دهها چراهای دیگر.

آیا نباید قوه قضائیه چنین موضوعات و مطالبی را امنیّتی تلقی کند و با آن برخورد کند؟ تا کی باید به بزرگان و پایه گزاران انقلاب و بیدار کننده ی جهان بشریت اهانت شود و دم فرو بریم؟

البته در این قضایای اخیر بسیار کوتاه آمدیم، هم ما مردم و هم مسئولین. ولی دیر نشده و جای جبران هست تا دهن کجان به نظام و انقلاب دیگر بار جرأت چنین خوشمزگی ها را به خود ندهند تا کام مردم مخصوصاً خانواده های شهداء را تلخ کنند.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد