صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » انتقاد به روند برف‌روبی معابر و پاسخ شهردار فریدونشهر

در پی بارش رحمت الهی؛

انتقاد به روند برف‌روبی معابر و پاسخ شهردار فریدونشهر

شهردار فریدونشهر با بیان این که در قانون برف‌روبی جزء وظایف شهرداری نیست، کندی روند برف‌روبی را به علت حجم بالای بارش‌ها، بازنشسته شدن نیروهای مجرب و عدم همکاری شهروندان دانست.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۶

به گزارش صاحب نیوز، در پی تماس‌ها و نظرات متعدد مخاطبان سایت پونه زار در رابطه با پیگیری علت کاهش کیفیت و سرعت برف روبی خیابان‌ها و کوچه‌ها برآن شدیم تا موضوع را از شهردار فریدونشهر جویا شویم. شهردار اما حرف‌هایی برای گفتن داشت و برای شنیدن.

ابراهیم گوگونانی در گفتگو با خبرنگار پونه زار گفت: در حالی که وسعت شهر چیزی بالغ بر پنج میلیون و 533 هزار مترمربع است که یک سوم از این مساحت به معابر اختصاص دارد، ماشین آلات شهرداری برای خدمت رسانی به این مساحت وسیع تنها شامل سه دستگاه لودر، دو دستگاه گریدر، یک دستگاه کامیون تیغ دار نمک پاش و دو دستگاه خودرو سبک می‌شود که متوسط عمر این ماشین آلات بالای 30 سال است لذا هر سال بر اصطحلاک آن‌ها افزوده می‌شود.

وی اظهار کرد: از طرفی نیروهای انسانی شهرداری بازنشسته شده و شهرداری نیروهای جوان تازه کار را به خدمت گرفته است و مردم نباید انتظار داشته باشند این نیروهای جوان از روز اول استادکار باشند بلکه باید به آن‌ها اجازه جولان داده شود.

شهردار فریدونشهر در پاسخ به این سوال که امسال چرا نسبت به سال‌های گذشته برف‌روبی کندتر صورت می‌گیرد بیان کرد: شهرستان فریدونشهر در سال 92 با 10 مرتبه بارش مواجه بود و در سال گذشته این مقدار به شش مرتبه در کل سال کاهش پیدا کرد ولی در سال جاری تنها تاکنون شش مرتبه بارش داشتیم که سه مرتبه این بارش‌ها سنگین بودند.

گوگونانی ادامه داد: غالب بارش‌ها در سال گذشته به شکل باران بودند ولی در سال جاری برودت هوا باعث شده عمده بارش‌ها به شکل برف باشند و در معابر با یخبندان بیشتری نسبت به سال گذشته مواجه باشیم.

وی افزود: علاوه بر این مسائل در هیچ جای قانون، برف‌روبی جزء وظایف شهرداری نیامده است و بارش برف پدیده‌ای جوی است که مدیریت آن قاعدتا باید بر عهده مدیریت بحران شهرستان باشد و شهرداری فریدونشهر هزینه‌ای بابت برف‌روبی خیابان‌ها نه از شهروندان و نه از منابع دیگر دریافت نمی‌کند.

شهردار فریدونشهر از هزینه 75 میلیون ریالی سوخت خودروهای شهرداری به ازای هر روز خبر داد و متقابلا از عدم همکاری مردم در رابطه با واریز عوارض شهرداری سخن گفت. وی اظهار کرد: در سال جاری از 4116 قبض صادر شده تنها 10 درصد این رقم وصول شده است.

صحبت‌های پایانی شهرداری نه درددل یک مسئول بلکه دردددل یک مسئولیت بود. گوگونانی به عدم همکاری ادارات و ارگان‌ها و اتاق اصناف با شهرداری اشاره کرد و گفت: در حالی 90 درصد مردم از دادن عوارض امتناع می‌کنند که همان‌ها از بیشترین خدمات شهرداری استفاده کرده و بیشترین انتظارات را از شهرداری دارند و با مشاهده کمترین نقصی به سریعا اعتراض و گلایه می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 2 =