صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » یادداشت‌ » جناب همت؛ جسارت به شهدا چهار سال قبل باب شد

جناب همت؛ جسارت به شهدا چهار سال قبل باب شد

فرزند شهید همت باب جسارت اصلی به شهدا و خانواده های شهدا از همان چهار سال قبل گشوده شد که همسران شهیدان همت و باکری برای مقاصد سیاسی دل خانواده های شهدا را خون کرده و خوراک خبری بی بی سی و صدای آمریکا شدند…

تاریخ انتشار: ۱۳:۵۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۸

.

صاحب نیوز- کوثر اعتباری

اظهارات جهت دار یکی از منسوبین به بیت امام خمینی کافی بود تا پسر شهید همت حداقل برای چند روز هم که شده محبوبیت قابل توجهی در شبکه های اجتماعی پیدا کند.
مصطفی همت پسر سردار رشید اسلام محمد ابراهیم همت دقیقا همان طوری که انتظار می رفت در قبال سخنان نسجیده فردی که برای مطرح کردن خود و تفکرات سیاسی اش، در طی سال های اخیر تا جایی که توانسته از حضرت امام مایه گذاشته است، موضع گیری کرد.

فرزند شهید همت به جسارت انجام شده به ساحت خمینی کبیر و شهدا و پاسداران واکنش بسیار خوب و به جایی داشت و اعتراض گسترده خانواده مکرم شهدا و همراهی برخی از رسانه های متعهد و مخالفت های صورت گرفته در شبکه های اجتماعی باعث شد تا این فرد هتاک یک بار دیگر ناچار به دروغ گویی شده و تقصیرات را متوجه هکرها کند.

پیرامون این ماجرا مطالب بسیاری انتشار پیدا کرد و به نظر می رسد تا حدودی حق مطلب ادا شده باشد اما در این یادداشت روی سخن با پسر شهید همت است.

فرزند شهید همت نسل ما تنها وصف رشادت های پدرت را شنیده است اما شهید محمد ابراهیم همت برای ما نسل سومی های انقلاب، سردار رشیدی است که رشادت هایش را هیچ قلمی نتوانسته بر روی کاغد بیاورد و هیچ راوی نتوانسته آن طوری که باید و شاید نقش این شهید والامقام را در دوران جنگ تحمیلی بیان کند اما همه ما و هم نسل هایمان خاطرمان هست مادرت چهار سال قبل میدان گردان فتنه چی ها شده بود.

فرزند شهید همت نکند فراموش کرده ای که مادر شما و همسر شهید باکری به اسم دو سردار رشید اسلام در شهرهای مختلف کشور دوره افتاده بودند و برای میرحسین موسوی تبلیغ می کردند.

یادمان نرفته که مادرت در میتنیگ های تبلیغاتی اش از موسوی تعریف ها می کرد و وقتی از وی در باره چرایی آن می پرسیدند، در چشم پرسش شونده نگاه می کرد و می گفت: شهید همت به خوابم آمده و گفته موسوی همان کاندیدای اصلح ریاست جمهوری است و به مردم بگویید، به او رأی بدهند.

فرزند شهید همت اگر تو یادت رفته، ما فراموش نکرده ایم که مادرت به اسم پدر شهیدت، اسباب دست تبلیغات اصطلاحاً جنبش سبزی ها شده بود و چه بیانیه هایی که بر علیه نظام ننوشت.

فرزند شهید همت ما فراموش نکرده ایم که مادرت سوژه اصلی همان رسانه هایی شده بود که روزی بر ضد پدرت و هزاران هزار شهید و رزمنده دوران هشت ساله جنگ تحمیلی فعالیت می کردند. تعزیه گردانی های مادرت به همین جا خاتمه پیدا نکرد و بعدها هم برای اینکه نهایت فریب خوردگی اش را نشان بدهد، نامه ای به رهبر معظم انقلاب نوشت و جایگاه رهبری در نظام جمهوری اسامی را زیر سوال برد.

فرزند شهید همت ای کاش آن روزها هم که مادرت اسباب دست مخالفان داخلی و خارجی و اپوزیسیون شده بود، واکنشی نشان می دادی و یا حداقل برای اینکه شأنیت شهید همت کمتر به بازی گرفته شود، از عقاید و رفتارهای مادرت برائت می جستی یا دست کم از نام شهید همت استفاده ابزاری نمی کردید و اجازه نمی دادید تصویر این شهید در ذهن ما و سایر هم نسلانمان مخدوش شود.
فرزند شهید همت باب جسارت اصلی به شهدا و خانواده های شهدا از همان چهار سال قبل گشوده شد که همسران شهیدان همت و باکری برای اهداف سیاسی، دل خانواده های شهدا که برای آبیاری این نظام جوان های دسته گل خود را راهی جبهه های حق علیه باطل کرده بودند، خون کرده و خوراک خبری بی بی سی و صدای آمریکا را فراهم کردند اما تو سکوت کردی تا شاید این طور فکر کنیم که سکوتت علامت رضاست.

دیدگاه‌ها

 1. مصطفي نظرزاده گفته :

  مطمئنا سکوتش نشانه رضا بوده. از متن موضع گيري هم مشخص است که کوچک ترين علاقه و احترامي براي امام خميني قائل نيست.

 2. مرتضی خاکپور گفته :

  حق الناس چیست؟ و موارد و حدود آن .
  این نشان که احترام به حقوق دیگران و ادای آن یکی از اساسی‌ترین اهداف ادیان آسمانی است. قرآن کریم در آیات بسیاری مؤمنان را چه در باب مسائل اقتصادی و چه در باب حقوق اجتماعی و… دعوت به احترام به حقوق مردم نموده است. در اینجا تنها به دو نمونه از این آیات اشاره می‌نماییم.
  «یا أیّها الّذین آمنوا لا تَأْکُلُوا أَمْوالَکُمْ بَیْنَکُمْ بِالْباطِلِ»؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید اموال یکدیگر را از طرق نامشروع و غلط و باطل نخورید»؛[۲]یعنی، هرگونه تصرف در مال دیگری که بدون حق و بدون مجوز منطقی و عقلانی بوده باشد ممنوع شناخته شده است.
  قرآن کریم، به هنگام نکوهش از قوم یهود و ذکر اعمال زشت آنان می‌فرماید: «…وَ أَکْلِهِمْ أَمْوالَ النَّاسِ بِالْباطِلِ…»؛[۳]آنان در اموال مردم بدون مجوز و به ناحق تصرف می‌کردند. (ناگفته پیداست که مراد از اکل و خوردن، در این آیه کنایه از هرگونه تصرف است خواه به صورت خوردن معمولی باشد یا پوشیدن و یا سکونت و یا غیر آن و چنین تعبیری در زبان فارسی نیز رایج است).
  بنابراین، هرگونه تجاوز، تقلب، غش، معاملات ربوی، رشوه، خرید و فروش اجناسی که فایده منطقی و عقلانی در آنها نباشد، خرید و فروش وسایل فساد و گناه، در تحت این قانون کلی قرار دارند.
  در کتب روایی نیز توجه فراوانی به حق الناس شده است. به طوری که اگر تمام روایات مربوطه جمع بندی شود، چندین جلد کتاب خواهد شد. امّا در اینجا به چند نمونه از روایات اشاره می‌شود.
  حضرت علی ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «اَمّا الظّلم الّذی لا یُترکُ، فَظلمُ العباد بَعضُهُم بعضاً؛ امّا ظلمی که بخشوده نمی‌شود ظلمی است که بعضی از بندگان خدا بر بعض دیگر می‌کنند.»[۴]
  و در روایت دیگری آن حضرت حتی ادای حق الناس را از حق الله مهم‌تر دانسته و می‌فرماید: «جَعلَ الله سُبحانه حُقوقُ عبادِهِ مُقدّمةً علَی حُقُوقهِ فَمنْ قامَ بِحقُوقُ عبادالله کانَ ذلک مؤدّیاً الی القیامِ بِحقوقِ الله؛ خداوند حقوق بندگانش را مقدم بر حقوق خود قرار داده و کسی که حقوق بندگانش را رعایت کند حقوق الهی را نیز رعایت خواهد کرد».[۵]
  حدود و موارد حق الناس
  باید گفت بر اساس آیات و روایات اسلامی، مردم ومؤمنان دارای سه نوع حق و احترام می‌باشند.
  ۱٫ احترام به مال مردم
  در دیدگاه اسلامی، مال و دارایی مؤمن و گاهی اموال دیگران محترم است ومصونیت دارد و اتلاف و تجاوز در آن مجاز نیست. بنابراین، اگر کسی از راه ربا، رشوه، فریبکاری، سرقت و بالاخره هرگونه تصرف نامشروع، مالی را از کسی خورده باشد، باید به تحصیل رضایت صاحب مال و یا باز پس دادن آن مال اقدام نماید.
  ۲٫ احترام جان مردم
  جان مسلمان از نظر اسلام حرمت خاصی دارد بنابراین هیچ کس نمی‌تواند به جان مسلمان، لطمه‌ای از قبیل ضرب و جرح وارد آورد یا با دادن غذای فاسد و مسموم و یا اعتیاد به مواد مخدر و یا هر چیز دیگری، سلامتی کسی را به خطر اندازد. بنابراین احترام به جان و بدن و سلامتی افراد، تا آن حدّ مورد اهمیت و مؤاخذه است که حتی خداوند هم از آن صرف نظر نمی‌کند! امام علی ـ علیه السّلام ـ فرمود: خداوند می‌فرماید: «به عزّت و جلال خودم سوگند، از ظلم هیچ ظالمی نخواهم گذشت، اگر چه به اندازه دست بر دست زدنی باشد، ‌یا با فشار دادن دستی از روی ستم، محقق شده باشد».[۶]
  علاوه بر احترام و حرمت جسم و بدن دیگران، انسان نمی‌تواند با ترساندن و اندوهگین ساختن، آزردن و خلاصه هر گونه ضربه به اعصاب و روان دیگران موجبات ناراحتی آنان را فراهم نماید،‌درغیر این صورت باید همه ضربه‌ها و خسارت‌های وارده را جبران نماید. و اگر چنین نکند، در دنیا و آخرت کیفر کردار ناروای خویش را خواهد دید.
  ۳٫ حفظ آبروی دیگران و احترام به آن
  عرض و آبروی افراد هم، دارای حرمت و مصونیت فوق العاده‌ای است و از موارد حق الناس به شمار می‌آید. بنابراین انسان نمی‌تواند به وسیله غیبت، تهمت، افشاگری و هرگونه رفتار دیگری، به آبرو و حیثیت دیگری ضربه و آسیبی وارد نماید، زیرا در غیر این صورت مرتکب ظلم بزرگی در حق او شده که باید به جبران آن بپردازد. چنان که امام صادق ـ علیه السّلام ـ می‌فرماید: «مَن کسَرَ مؤمِناً فَعلَیْه جَبْرُهُ؛ هر کس حیثیت مؤمنی را بشکند، بر او واجب است که آن را جبران نماید».[۷]
  نتیجه گیری:
  حاصل آن که حق الناس از نظر اسلام دارای گسترة وسیعی می‌باشد. به عبارتی حق الناس در همه ابواب فقه وجود دارد و می‌توان گفت که بابی از ابواب فقه اسلامی نیست، مگر اینکه مسایل فراوانی در زمینه حق الناس وجود دارد. پس باید دانست که جامعه بر عهدة هر یک از اعضای خود حقوقی دارد که همگی به احترام و ادای آن موظفند وعمل به آنچه آدمی، خود انتظار انجام آن را از دیگران دارد، پایین‌ترین درجه آن است. چنان که از امام صادق ـ علیه السّلام ـ درباره حق مؤمن بر مؤمن سؤال شد، آن حضرت فرمود: «… اَیْسَرُ حَقٍّ مِنها اَنْ تُحبُّ لِنفْسِکَ و تَکْرهُ لهُ ما تَکرَهُ لِنَفْسِکَ…؛ کم‌ترین میزان حقوق برادرت بر تو آن است که آنچه را برای خودت دوست می‌داری برای او نیز دوست بداری و آنچه را برای خودت نمی‌پسندی، برای او نپسندی.
  http://mkhakpour9.persianblog.ir
  =========
  آقای مسئول به چه حقی ۲۵ سال است که حقوق رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ ٪ را نمی دهی .
  رزمنده ؛ ایران زمین را با خون خود خریده است . چرا این همه زمین باشد و رزمنده خانه نداشته باشد .
  همه ایران به رزمندگان بدهکارند .
  و شما به رزمندگان بدهکارید .
  مگر می شود رزمنده ای که سالها در جنگ بوده و حالا که در جنگ پبروز شده . بدون حقوق و بدون مسکن و بدون معیشت به امان خدا رها شود و مشکل غم نان باشد .
  به خود آیید و بدهکاری خودتان و ملت ایران را به رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵ ٪ بپردازید .
  ( که جانباز زیر ۲۵ ٪ من در آوردی است و همه جانبازان باید که حقوق و معیشت بگیرند و این تبعیض و ظلم را پایان دهید )
  چرا یک رزمنده برای معیشت خود شب و روز گریان باشد .
  http://mkhakpour9.persianblog.ir

  وقتی به 75 میلیون نفر یعنی به همه جمعیت ایران حقوق می دهیم چه دلیلی دارد که حق الناس مستمری حقوق رزمندگان و جانبازان زیر 25 ٪ را ندهیم .
  آیا دلیلی بالاتر از این که مخالف پیروزی و رشادت رزمندگان اسلام و ایران هستیم و رزمندگان را به حاشیه راندیم : تا عدالت را برقرار نکنیم . و جامعه ای رانتی داشته باشیم .

  و اما ما باید بخواهیم که حقوق رزمندگان و جانبازان زیر25% متناسب با قوانین سایر کشور ها یعنی مبلغی در حدود 250 دلار در ماه تعیین گردد .

  فتح‌الله حسینی؛ نماینده مردم قصر شیرین در مجلس1392 : با وجود اینکه در سال گذشته صد میلیارد برای رزمندگان به عنوان کمک به معیشت‌شان در نظر گرفته شده بود، در نهایت دولت تنها با 28 میلیارد آن موافقت کرد. ( که دولت همین را هم به رزمندگان نداد ؟!)
  چرا با نجات اسلام و ایران مخالفت می کنید ؟!
  آیا اسارت را بر آزادگی ترجیح می دهید ؟!
  و یا اینکه غیر از اسلام و ایران به چیز دیگری می اندیشید ؟!

  تصويب لايحه ارائه خدمات به رزمندگان بسيجي

  در بند «ط» ماده (44) قانون برنامه پنجم توسعه، چنین حکم شده است که دولت نسبت به ساماندهی و برقراری مستمری بسیجیان و رزمندگان معسر دوران دفاع مقدس اعم از بسیجیان تحت فرماندهی سپاه پاسداران، کمیته انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی اقدام نماید.

  اما با گذشت بیش از یک ‌سال از شروع این برنامه، هنوز اقدام جدی در این خصوص صورت نپذیرفته و حتی در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران نیز این مهم مغفول مانده است. در طرح حاضر سعی شده تا با بازنگری در بند مزبور، سازوکار اجرای آن فراهم گردد. به نظر می‌رسد بند «ط» ماده (44) خود به تنهایی گویا و کافی بوده و از طریق تصویب آیین‌نامه توسط دولت قابل اجرا باشد.

  سابقه قانونی

  در قانون بودجه سال 1390 در ردیف 2-550000 قانونگذار کمک به رزمندگان معسر دارای بیش از یک سال حضور در جبهه و جانبازان معسر بین 5 تا 24 درصد را مدنظر قرار داده و مبلغی معادل ششصد میلیارد ریال را به اجرای آن اختصاص داده است. همچنین در قانون بودجه سال 1391 نیز در همین ردیف مبلغ یکهزار میلیارد ریال در این راستا تصویب شده است.

  در لایحه بودجه سال 1392 اعتبارات اجرای این بند ذیل ردیف‌های وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مبلغ نهصد و هشتاد میلیارد ریال پیشنهاد و به تصویب رسید. همچنین در مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ذیل جدول 19 (توزیع اعتبارات موضوع در بند «3-13» قانون بودجه) در ردیف 5 با عنوان رزمندگان معسر (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) مبلغ چهار هزار میلیارد ریال به این موضوع اختصاص داده شده است.

  نقاط قوت

  مسلماً عدم حضور رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در کنار خانواده‌هایشان ضررها و نقصان‌های مالی و اقتصادی را متوجه ایشان نموده و همچنین بسیاری از عوارض ناشی از جنگ پس از این دوران و به مرور زمان ایجاد شده که برخی از آنها از طریق کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل اثبات و پیگیری نمی‌باشد، فلذا این قشر را در ادامه فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی معمول دچار مشکل می‌نماید؛ بنابراین لحاظ کردن مستمری برای رزمندگان معسر در جهت حمایت از ایشان امری ضروری به نظر می‌رسد.
  http://mkhakpour9.persianblog.ir

 3. ناشناس گفته :

  برادر گرامی چرا هروقت اسم پایمال شدن خون شهدااست شما رزمندگان وآزادگان همیشه طلبکار سنگ مال دنیا را به سینه زده وجبهه واسارتتونو به رخ دولت و ملت می کشید پس چقدر از این سختی وزحمت را توشه آخرت پیش میفرستید .به یاد بیارید وقتی که بدون هیچ ادعایی مال وعیش و نوش رارها کرده و به جنگ میرفتید مواظب باشید همه چیزراخراب نکنید .(تبعیض همه جاهست )فریب شیطان را نخوریم

 4. ناشناس گفته :

  به نظر من گناه مادر رانباید به حساب فرزند گذاشت وفرزندان شهید همت جوانان ولایتمدار وپاسدار خون شهدا هستند ان شاألله .

 5. علیث گفته :

  فرزند شهبد همت ومادرش هر کاری کردند به ادمهای تازه به دوران رسیده ومعاویه های زمان ربطی ندارد شاید اگر موسوی می امد ما شاهد این همه قانون گریزی اختلاس پرونده فساد وبگم بگم وبه گند کشیدن مملکت نبودیم

 6. علیث گفته :

  ثانیا طبق نظر مقام معظم رهبری همه 39 میلیون نفر رای دهنده به نظام رای دادند ثالثا طبق فرمایش مقام معظم رهبری علقه فرزندان شهدا با این نظام علقه خونی است و خانواده شهداهرگز امام امت ورهبر معظم را تنها نگداشته و نمی گذارند وتا ابد با خون خود ازاین انقلاب حفاظت خواهند کرد. خانم کوثری بهتر است در روی تخیلاتت بیشتر تامل کنی وبعد منتشر کنی

 7. مهدی گفته :

  ببینید جوجه بسیجی ها شما در حدی نیستین که به خانواده شهید همت و باکری توهین کنید.میفهمی چی میگم؟چند سال رفتین تو بسیج دارین همت و خانوادشو نقد میکنین؟شمار به چه جنگ؟شما همون بچه پشت خطی های … هستین که هر وقت میگفتن چرا جبهه نمیرین میگفتن قسمت نشده.شما ابروی بسیجی های واقعی رو بردین من خودم فرزند جانباز ۷۰ درصدم پدرم قهرمان جنگه خط شکن لشکر قدس بوده. من همچین اجازه ای به خودم نمیدم که همت رو نقد کنم بعد شماها 😀 واقعا جالبه مرحبا.امیدوارم جنگ بعدی با این امریکایی های عوضی شروع بشه ببینیم کی مرد میدونه کی مرد پشت اینترنت;-) اخرشم اضافه کنم که نمیخواد شما از طرف خونواده شهدا و جانبازا اظهار نظر کنید به هیچ عنوان بهترین کار برای شما اب کشیدن جا نمازتونه برید پی کارتون ما فقط پشت ملت هستیم هر کس هم بخواد به مردم ایان اسیب بزنه خونش حلاله حالا هر … که میخواد باشه.دیدار ما خط مقدم جنگ با امریکایی ها البت اگه وجودشو داشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد