صفحه اصلی » استان » اصفهان » چشم امید سپاهان به ستاره های خارجی است

مسیر پرپیچ و خم در مقابل استیماچ؛

چشم امید سپاهان به ستاره های خارجی است

در طی دو ماه گذشته و از زمان حضور ایگور استیماچ در تیم سپاهان او بارها و بارها وعده نیم فصل دوم لیگ را به هواداران تیمش داد و مدعی شد که سپاهان با جذب چند بازیکن جدید می تواند خواسته های مورد نظر او را در درون زمین پیاده کند و امروز مرحله اول این عملیات برای سپاهان اجرایی شده و زردهای اصفهان به نسبت نیم فصل اول لیگ سه بازیکن خارجی را به ترکیب تیم خودشان اضافه کرده اند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۱۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۱

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، در شرایطی که تیم ملی فوتبال امید ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک راهی کشور قطر شده است تمرینات تیم های حاضر در لیگ برتر همچنان ادامه دارد و در حدود دو هفته دیگر زنگ آغاز دوباره مسابقات باشگاهی در فوتبال ایران به صدا درخواهد آمد.

در حال حاضر استقلال تهران تیم صدرنشین لیگ است و تیم های استقلال خوزستان و ذوب آهن در تعقیب شاگردان پرویز مظلومی هستند.

به هر صورت فقط 13 هفته تا پایان مسابقات لیگ زمان باقی است و کم کم تکلیف تیم‌های مدعی قهرمانی در این مسابقات مشخص خواهد شد و به همین خاطر همه تیم ها در تلاشند تا حداکثر امتیازات ممکن را از این بازی ها باقیمانده بدست بیاورند. در این شرایط امتیاز گرفتن در نیم فصل دوم لیگ هم بسیار سخت است و تیم های قعرنشین و در حال سقوط به راحتی نیم فصل اول لیگ امتیاز از دست نخواهند داد.

luciano pereira

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که نقل و انتقالات نیم فصل فرصت بسیار مناسبی برای تیم های لیگ برتری است تا با جذب بازیکنان مورد نیاز خودشان شرایط متفاوتی را در شروع مسابقات تجربه کنند و هر تیمی بتواند بیشترین استفاده را از این زمان داشته باشند مطمئنا در ادامه لیگ عملکرد موفق تری از خودش به نمایش خواهد گذاشت.

در این میان تیمهای اصفهانی هم بعد از چند روز تعطیلی از اواخر هفته گذشته دور جدید تمرینات خودشان را آغاز کردند تا بتوانند از همان هفته هجدهم لیگ به فکر رسیدن به رتبه های بالاتر جدول لیگ باشند. البته خیال اصفهانی ها از بابت ذوب آهن تا حدودی راحت است و عملکرد شاگردان یحیی گل محمدی در نیم فصل اول به صورتی بود که باید در شروع دوباره مسابقات هم به این تیم امید بست و کیفیت کار تیمی ذوب آهن به گونه ای هست که آنها بتوانند در دریای متلاطم فوتبال ایران گلیم خودشان را از اب بیرون بکشند.

اما در طرف مقابل هواداران سپاهان بعد از قرار گرفتن تیمشان بر روی پله نهم جدول لیگ در انتظار ادامه مسابقات لیگ هستند تا شاید وعده ایگور استیماچ عملی شود و سپاهان بتواند بازگشتی رویایی را به لیگ فوتبال ایران تجربه کند. در طی دو ماه گذشته و از زمان حضور ایگور استیماچ در تیم سپاهان او بارها و بارها وعده نیم فصل دوم لیگ را به هواداران تیمش داد و مدعی شد که سپاهان با جذب چند بازیکن جدید می تواند خواسته های مورد نظر او را در درون زمین پیاده کند و امروز مرحله اول این عملیات برای سپاهان اجرایی شده و زردهای اصفهان به نسبت نیم فصل اول لیگ سه بازیکن خارجی را به ترکیب تیم خودشان اضافه کرده اند.

از یکطرف گره کور قرارداد لئوناردو پادوانی و لوسیانو پریرا سرانجام باز شد و بر اساس اخبار موجود مجوز بازی این دو نفر برای تیم سپاهان به اصفهان رسیده تا هر دو نفر بتوانند از هفته هجدهم به بعد سپاهان را همراهی کنند. دیگر خرید مهم سپاهان در نیم فصل هم سینیاد آپریچیچ بازیکن بوسنیایی این تیم است که با نظر مثبت ایگور استیماچ به اصفهان آمده تا با پوشیدن پیراهن سپاهان نقش بازی ساز را در این تیم بر عهده گیرد و مطمئنا هر سه نفر در تفکرات ایگور استیماچ به عنوان بازیکنان فیکس سپاهان به درون زمین مسابقه خواهند رفت.

این سه تغییر مهم در شرایطی وضعیت سپاهان را دچار تغییر خواهد کرد که این تیم در نیم فصل اول تنها فوضیل موسایف ازبکستانی را در ترکیب داشت و بازیکنان ایرانی این تیم آنطور که باید و شاید نتوانستند جای خالی برزیلی های غایب را پر کنند. از طرف دیگر مهدی شریفی هم به خاطر گذراندن دوران خدمت سربازی فعلا از سپاهان جدا شده و این یعنی سه بازیکن خارجی سپاهان در نیم فصل دوم لیگ بیش از هر زمان دیگری در چشم خواهند بود.

این دو برزیلی در کنار یک بوسنیایی و البته یک ازبک در حالی سرنوشت فوتبالی سپاهان در لیگ امسال را در دست خودشان گرفته اند که سپاهان در سالهای قبل هیچ زمانی اینطور به خارجی هایش وابسته نبود ولی با اتفاقاتی که در نیم فصل اول لیگ افتاد امروز این خارجی ها تبدیل به فرشته های نجات سپاهان در فوتبال ایران شده اند و اگر خوب بتوانند از پس وظیفه خودشان بر بیایند شرایط نماینده فوتبال اصفهان در لیگ زیر و رو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99