صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » هدف از تاسیس شبکه های اجتماعی از سوی استکبار، کنترل و رصد مردم دنیا است

مشاور عالی ریاست سازمان حفاظت اطلاعات ارتش مطرح کرد:

هدف از تاسیس شبکه های اجتماعی از سوی استکبار، کنترل و رصد مردم دنیا است

مشاور عالی ریاست سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، با بیان اینکه تعداد کاربران شبکه های اجتماعی از رشدی فزاینده در ایران و جهان برخوردار است گفت: اگر کاربران، قبل از وارد شدن به شبکه های اجتماعی، آموزش های لازم را ندیده باشند، خطرات بسیار جدی آن ها را تهدید می کند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۹ - سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۲

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، امیر سرتیپ دوم دکتر میر حسنی، شب گذشته در جلسه آگاه سازی حفاظتی که در منطقه پدافند هوایی شهید نصر اصفهانی برگزار شد، به سخنرانی پرداخت.

وی فضای مجازی را دارای دو نقش متفاوت فرصت و تهدید دانست و گفت: مقام معظم رهبری «دام ظله» در یکی از سخنرانی های اخیر خود، بر استفاده سالم از فضای مجازی تاکید کردند، دو نامه اخیر معظم له که خطاب به جوانان دنیا نوشته شده بود به 40 زبان دنیا ترجمه و توسط فضای مجازی به حدود یک میلیارد نفر از مردم جهان رسید. وی با بیان اینکه هیچ مجلس سخنرانی نمی تواند یک میلیارد نفر مستمع داشته باشد گفت: چنین ظرفیتی در فضای مجازی وجود دارد و باید به نحو احسن در راستای تبلیغ و اشاعه ی تفکرات صحیح و سازنده از آن استفاده کرد.

میر حسنی در ادامه سخنرانی خود، نقش منفی و تهدید آمیز شبکه ی مجازی و به خصوص شبکه های اجتماعی را بسیار جدی و قابل توجه عنوان کرد و گفت: استکبار جهانی چنین شبکه ی عظیمی را به منظور کنترل جمعیت مردم دنیا راه اندازی کرد. وی با بیان اینکه به محض ارتباط یک فرد با اینترنت، ، ip فرد به سرور مرکزی که در آمریکاست ارسال می شود گفت: تمام مبادلات اطلاعاتی این فرد در قالب یک نسخه و با مشخصات کامل در آن مرکز بایگانی شده و پس از جمع آوری انبوه این اطلاعات، در نهایت آنالیزهای بسیار مهم و اساسی جوامع و کشورها در اختیار سرویس های اطلاعاتی قرار می گیرد.

وی ، رایگان بودن، جهانی و فرامرزی بودن، فوری و امکان دسترسی به آخرین اطلاعات، چند رسانه ای، امکان استفاده بدون نیاز به داشتن مهارت بالا، را علت جذابیت این فضا برای مردم دانست و این ویژگی ها را در رشد فزاینده استفاده از شبکه های اجتماعی موثر خواند.

مشاور عالی ریاست سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، در بخش دیگری از سخنرانی خود، به اثرات منفی استفاده ی بی حد و مرز و ناآگاهانه از این شبکه های اجتماعی اشاره کرد و در این باره گفت: خطرات زیادی چون شکل گیری سریع شایعات و اخبار کذب، تبلیغات ضد دینی و القای شبهات، تضعیف بنیاد خانواده، تغییر سبک زندگی و ذائقه های افراد، عصبی شدن افراد، بی احترامی فرزندان به پدر و مادر، افزایش جرات و جسارت به ارتکاب جرایم در افراد، افزایش آمار سرقت های مسلحانه در افراد کم سن و سال، اعتیاد حاصل از استفاده زیاد، افزایش افسردگی به علت از دست دادن قدرت تعامل با جامعه، و اتلاف وقت، تنها بخشی از مضرات استفاده ناآگاهانه افراد جامعه ما از این شبکه هاست که به وضوح می توان آثار آن را در جامعه و افراد مبتلا مشاهده کرد.

وی افزایش آمار طلاق و از بین رفتن بنیاد خانواده را یکی از مهمترین آثار منفی استفاده ناآگانه از ابزاری مانند ماهواره، اینترنت و به خصوص شبکه های اجتماعی دانست و گفت: حقیقتا دشمنان با چنین ابزارهایی، جنگی را آغاز کرده اند که از بین رفتن بنیاد خانواده، یکی از تلفات بزرگ آن است.

مشاور عالی ریاست سازمان حفاظت اطلاعات ارتش، در ادامه دوستی های بدون مرز با افراد مختلف و با گرایش های مختلف فکری در سراسر جهان، ازدواج های اینترنتی، رواج بی بند وباری و لاقیدی و امکان دسترسی آسان به فایل های مبتذل و از بین رفتن قدرت تجزیه و تحلیل در افراد را نیز جزء خطرات بزرگی دانست که کاربران ناآگاه را تهدید می کند.

وی، در پایان تنها راه مقابله با تهدیدات شبکه های اجتماعی را آموزش افراد قبل از وارد شدن به چنین فضاهایی دانست و گفت: با داشتن یک بنیه اعتقادی دینی قوی، می توانیم خود و خانواده خود را از گرفتار شدن در چنین گردابی که دشمنان دین و بشریت ایجاد کرده اند حفظ کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد