صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » سردار شهید فولادگر یک الگو ایده آل برای جوانان است/ مردم اصفهان با شکوه و عظمت ویژه ای از شهدا استقبال می کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

سردار شهید فولادگر یک الگو ایده آل برای جوانان است/ مردم اصفهان با شکوه و عظمت ویژه ای از شهدا استقبال می کنند

در این چند سال بیشتر وقت شهید فولادگر درگیر بنیاد پژوهشی نصف جهان در پیگیری مسائل و ارتقا سطح استان اصفهان بود و لازم است جوانان ما این شخصیت‌های ویژه را بیشتر بشناسند و توجه کنند که یک انسان وارسته در عمر کمتر از شصت سال چه مقدار می‌تواند تأثیرگذار و بابرکت باشد.

تاریخ انتشار: ۰۷:۵۰ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۳

حمیدرضا فولادگر در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز، در خصوص ابعاد شخصیت سردار شهید حاج علی‌اصغر فولادگر گفت: ایشان در کنار مسئولیت‌هایی که داشتند، ازلحاظ اخلاقی، اعتقادی، خلق‌وخوی دینی، سلوک، منش و رفتار، حمایت و تبعیت از ولایت‌فقیه یک نمونه ایده آل بود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سردار شهید فولادگر در مسئولیت‌های متعددی که در دوران خدمت خود در سپاه داشتند، فرماندهی سپاه کاشان، فعالیت در ستاد مرکزی سپاه در تهران، مأموریت‌های منطقه‌ای همچون حضور در لبنان، بوسنی و هرزگوین، حضور در سپاه قدس، دستیار مشاور ارشد فرمانده کل قوا، اهل مطالعه و پژوهش بودند و چون مسلط به زبان عربی بودند، در سفرهایی که به عربستان می رفتند، بیشتر وقت خود را به رفع شبهات در خصوص تشیع و انقلاب سپری می‌کرد.

وی خلق‌وخو و فضائل انسانی این شهید را زبانزد خویشاوندان عنوان کرد و گفت: ایشان در خصوص صله‌رحم اهتمام ویژه‌ای داشت، همچنین در رسیدگی به پدر و مادرش از هیچ‌چیزی فروگذاری نمی‌کرد و در رفع مشکلات خانواده و فامیل بیشترین کوشش را داشت.

فولادگر ادامه داد: در این چند سال بیشتر وقت شهید فولادگر درگیر بنیاد پژوهشی نصف جهان در پیگیری مسائل و ارتقا سطح استان اصفهان بود و لازم است جوانان ما این شخصیت‌های ویژه را بیشتر بشناسند و توجه کنند که یک انسان وارسته در عمر کمتر از شصت سال چه مقدار می‌تواند تأثیرگذار و بابرکت باشد.

به گفته این مسئول دولت خصوصاً وزارت خارجه، سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری و خانواده جان‌باختگان در قضیه حادثه منا به‌عنوان یک مسئله حقوقی و انسانی باید پیگیر باشند و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید این مسئله مطالبه شود؛ زمانی که اتباع یک کشور به کشور دیگر می‌روند باید در امنیت باشند، در ضمن اینکه آن‌ها ضیوف الرحمان و حجاج بودند که صدالبته امنیتشان با کشوری است که میزبان است.

وی بابیان اینکه عربستان تا زمانی که سیاست خود را تغییر ندهد، آن را عامل اصلی استکبار در منطقه می‌دانیم، تصریح کرد: مسائلی از قبیل شهادت شیخ نمر در همین راستاست، و این رژیم منحط در جهت مخالفت با نهضت مقاومت و در مقابله با مردم آگاه و بیدار منطقه عمل می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: مسئولین دیپلماسی باید فعال‌تر عمل کنند و در مقابل عربستان منفعل نباشند، البته حادثه سفارت حرکت درستی نبود و ما هم آن را محکوم می‌کنیم، عربستان هم این قضیه را با برنامه‌ریزی جلو برد و افکار عمومی جهان را از شهادت شیخ نمر به سمت حمله به سفارت منحرف کرد.

فولادگر بابیان اینکه مردم اصفهان در تمام صحنه‌های دفاع مقدس و انقلاب حضور فعال و مؤثر داشته‌اند، تأکید کرد: این مردمان در گرامیداشت فرزندانشان که شهید می‌شوند باشکوه و عظمت ویژه‌ای تجلیل به عمل می‌آورند که نشان از قدرشناسی مردم اصفهان دارد.

وی مقام شهید و شهادت را شایسته سردار فولادگر عنوان کرد و افزود: ایشان در لحظه‌لحظه عمرشان در دفاع از ارزش‌ها، اسلام و انقلاب کوتاهی نکرد و درنهایت در کنار هم‌سنگرانش در گلستان شهدا به خاک سپرده شد؛

فولادگر از اظهار لطف مردم در تهران و اصفهان نسبت به حضور در تشییع و خاک‌سپاری مهاجر الی الله سردار فولادگر تشکر کرد.

وحید فولادگر پسرعموی سردار شهید علی‌اصغر فولادگر نیز یکی از بزرگ‌ترین شاخصه‌های این شهید را مقید بودن به صله‌رحم عنوان کرد و ادامه داد: ایشان با توجه به مشغله زیادشان سرکشی از خانواده و فامیل را در رأس برنامه‌هایشان قرار داده بود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان شهید فولادگر را مایه آرامش خانواده اظهار و تأکید کرد: شهید فولادگر هیچ موقع اهل خودنمایی نبود و مانند برادری بزرگ‌تر برای ما آرامش را همیشه به ارمغان می‌آورد و جای خالی ایشان در خانواده بسیار احساس می‌شود.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 + هجده =