صفحه اصلی » استان » اصفهان » اصفهانی ها یک استادیوم کامل و مجهز می خواهند

وقتی زمان کیفیت را می سوزاند؛

اصفهانی ها یک استادیوم کامل و مجهز می خواهند

استادیومی که نقشه اولیه اش نزدیک به ربع قرن پیش طراحی شده مطمئنا با استانداردهای روز دنیا فاصله بسیار زیادی دارد و بعید به نظر می رسد که تغییرات صورت گرفته در آن توانسته باشد ضعفهای ساختاری استادیوم نقش جهان را از بین ببرد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۴

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، این روزها اظهارنظرهای متفاوتی در مورد روند تکمیل استادیوم نقش جهان به گوش می رسد و هر شخص بسته به جایگاه و دیدی که نسبت به ورزش دارد شرایط را برای زمان افتتاح استادیوم نقش جهان می سنجد.

از یک طرف مدیرعامل شرکن توسعه و تجهیز و مدیران رده بالای فولاد مبارکه که به نوعی مسئولیت کار ساخت و ساز را مدیریت می کنند وعده افتتاح نقش جهان و استفاده علاقمندان به فوتبال از آن را به ابتدای تابستان سال آینده و آغاز لیگ شانزدهم موکول کرده اند اما از طرف دیگر بسیاری از کارشناسان حاضر در عرصه ورزش اصفهان من جمله سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن که خودش تجربه بسیار زیادی در تجهیز و نگهداری استادیوم فولادشهر دارد بر این باور است که در شرایط فعلی استادیوم نقش جهان حداقل تا اواخر پاییز سال اینده قابل بهره برداری نخواهد بود.

این اختلاف فاصله 5 ماهه برای استادیومی که بیش از 20 سال است مردم اصفهان را در حسرت داشتن یک ورزشگاه بزرگ و پرتماشاگر گذاشته شاید چیز زیادی نباشد و اگر آن را با زمان های سپری شده در قبل مقایسه کنیم باید گفت که چیزی به زمان بهره برداری این مجموعه باقی نمانده است ولی ای کاش مدیران تصمیم گیر در این زمینه با دقت و نظارت کافی برای بهره برداری از نقش جهان اقدام کنند تا در سالهای اینده همین مسئله تبدیل به چالش دیگری در نقش جهان نشود.

به هر حال استادیومی که نقشه اولیه اش نزدیک به ربع قرن پیش طراحی شده مطمئنا با استانداردهای روز دنیا فاصله بسیار زیادی دارد و بعید به نظر می رسد که تغییرات صورت گرفته در آن توانسته باشد ضعفهای ساختاری استادیوم نقش جهان را از بین ببرد. از طرف دیگر شنیده می شود که شاید به مانند ورزشگاه آزادی در نقش جهان هم سیستم سکوی بدون صندلی در طبقه دوم پیاده شود و هواداران فوتبال به جای استفاده از صندلی های پلاستیکی مجبور باشند در گرمای تابستان و سرمای زمستان نشستن بر روی سکوها را تجربه کنند.

غافل از اینکه مدتی قبل کنفدراسیون فوتبال اسیا طبقه دوم ورزشگاه آزادی را به خاطر سیمانی بودنش از پذیرش تماشاگر در بازی های بین المللی محروم کرد و این یعنی ظرفیت این استادیوم بین المللی ناخودآگاه به نصف کاهش پیدا کرده است. همین شرایط برای استادیوم نقش جهان هم وجود دارد و عدم تجهیز طبقه دوم این مجموعه به صندلی ممکن است در اینده اصفهانی ها را در میزبانی های بین المللی خودشان در سطح اسیا و حتی برگزاری بازی های ملی در این استادیوم دچار چالش کند.

به هر صورت در مجموعه ای که این همه پول خرج شده و این همه زمان هم پشت سر گذاشته شده این مبالغ در مجموع پول آنچنان زیادی نیست و افتتاح سریع و اصطلاحا هول هولکی نقش جهان برای رسیدن به زمان بندی اعلام شده هیچ دردی را از ورزش اصفهان حل نمی کند.

بسیاری از هواداران فوتبال در اصفهان که سالها رنج سفر کوتاه مدت به فولادشهر را به جان خریده اند حاضرند حداقل یکسال دیگر هم منتظر بمانند ولی استادیومی که برای آنها افتتاح می شود هم تجهیزات کامل را داشته باشد و هم مشکلی برای میزبانی سپاهان ایجاد نکند وگر داستان به مانند 9 سال قبل می شود که در یک ورزشگاه بی امکانات و تجهیز نشده بازی های لیگ و مسابقات اسیایی را برگزار کردند و در نهایت هم قفل غیر قابل گشایشی بر درب آن زدند.

در شرایط فعلی اصفهان و اعتبارش در فوتبال ایران به گونه ای نیست که برای به سامان رساندن یک پروژه و زدن سند افتخار آن به نام خودشان از تجهیزاتش فاکتور گرفته شود و نقش جهان از چاله به چاه بیفتد. آرام و منطقی کار کردن در این مجموعه و اعلام یک زمان مناسب برای افتتاح آن خواسته کوچکی است که مردم اصفهان از شرکت فولاد مبارکه و وزارت ورزش دارند تا اعتبار فوتبال اصفهان با استفاده از ورزشگاه نقش جهان افزایش پیدا کند وگرنه سری را که درد نمی کند بستن دستمال سودی برایش نخواهد داشت

دیدگاه‌ها

  1. مهدی علیمرادی گفته :

    طبقه دوم هم حتما باید صندلی گذاشته بشه
    مطمئن باشید سپاهان انقدر هوادار داره که همش پر بشه افتااااد

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99