صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » سيستم تصفيه غبار در احياء مستقيم فولاد مبارکه بهبود یافت

سيستم تصفيه غبار در احياء مستقيم فولاد مبارکه بهبود یافت

با طراحي اوليه پروژه و نصب نازل و تعيين زاويه پاشش آب، اجراي لوله کشي و نصب يک مخزن سه هزار ليتري آب در زمان شات دان به بهره برداري رسيد که عملکرد آن مورد رضايت بهره بردار قرارگرفت.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۷

به گزارش صاحب نیوز، به منظور بهبود کيفي سيستم تصفيه غبار و رعايت هرچه بيشتر اصول زيست محيطي در فولاد مبارکه پروژه استفاده از سيستم مه خشک ( dry fog ) در محل شارژ هوپر مدول C واحد احياء مستقيم، تعريف و با موفقيت اجرا شد.
کارشناس اجراي پروژه هاي محيط زيست شرکت فولاد مبارکه با اعلام اين خبر افزود: با توجه به محدوديتهاي موجود از قبيل کمبود فضا، و همچنين بحران آب، استفاده از غبارگيرهاي معمول (wet scrubber ) جهت کاهش غبار در اين نقطه امکانپذير نبود ، بدين منظور پس از مطالعات انجام شده استفاده از سيستم dry fog که در آن کنترل گرد و غبار توسط پمپ هاي پرفشار و نصب نازل هايي که با پاشش آب، هاله اي از مه ايجاد شده و اين امر باعث گرفتن گرد غبار محيط مي شود، انتخاب شد.
مسعود قرباني در ادامه به مزاياي اجراي اين پروژه اشاره نمود و گفت: با اجراي اين پروژه علاوه بر مزاياي اقتصادي، مي توان به کاهش قابل ملاحظه مصرف آب، کاهش هزينه هاي تعميرات و نگهداري و ضايعات و همچنين راهبري آسان اشاره کرد.
وي مدت زمان اجراي پروژه را هفت ماه اعلام کرد و گفت: با طراحي اوليه پروژه و نصب نازل و تعيين زاويه پاشش آب، اجراي لوله کشي و نصب يک مخزن سه هزار ليتري آب در زمان شات دان با همت کارکنان پر تلاش واحد و همراهي ساير واحدها پروژه به بهره برداري رسيد که عملکرد آن مورد رضايت بهره بردار قرارگرفت.
کارشناس اجراي پروژه هاي محيط زيست شرکت فولاد مبارکه با بیان اين مطلب که عملکرد موفقيت آميز اين پروژه ، باعث شد تا اجراي اين سيستم براي مُدول هاي ديگر نيز در دستور کار قرار گيرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد