صفحه اصلی » استان » اصفهان » بازیابی بازارهای جدید و تنوع در تولید فرش دستباف، راهکار خروج از رکود بازار فرش اصفهان

رئیس صنعت، معدن و تجارت اصفهان

بازیابی بازارهای جدید و تنوع در تولید فرش دستباف، راهکار خروج از رکود بازار فرش اصفهان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به ایران و اصفهان می‌آیند باید تلاش کرد که در تولید تنوع داشته باشیم و وضعیت را بهتر کنیم و فرش دستباف توریست پسند را به نمایش بگذاریم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱

به گزارش صاحب نیوز، اسرافیل احمدیه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، با بیان اینکه 50درصد صادرات فرش دستباف اصفهان به آمریکا بود، اظهار داشت: تحریم‌ها سبب ایجاد بازار نامناسب برای فرش دستباف شد و با توجه به اینکه برجام سرانجام به فرجام رسید امید داریم که بازار ازدست‌رفته بازگردد.

وی بیان کرد: متأسفانه با به هم خوردن توازن بازار صادرات فرش دستباف اصفهان، برخی از کشورها استادکاران ما را برای استفاده از هنر ایرانی و تسخیر بازار فرش در دنیا در دست گرفتند اما بازهم می‌توان مدعی بود که ما همچنان جایگاه خود را در فرش دستباف در جهان داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان قطب فرش دستباف ایران است، تصریح کرد: به عقیده بنده در دوران پساتحریم می‌توان بازارهای از دست رفته فرش دستباف را در بازارهای جدید به‌دست آورد.

وی با اشاره به راهکار رونق صادرات فرش دستباف گفت: وضعیت رکود بر همه کشور و صنایع مختلف حاکم است و تا زمانی که ذهنیت ما به سمت بازارهای جدید نرود، مشکلات صادراتی برطرف نمی‌شود و ما باید در این راه بازارهای جدید را تعریف کنیم و کل سیستم در این راستا تلاش کنند.

احمدیه با اشاره به اینکه نمی‌توان همه مشکلات را به تحریم‌‌ها گره زد، بیان کرد: قدیمی‌ها و فعالان حوزه فرش دستباف باید تلاش کنند این بازار را حفظ کنند و البته باید توجه داشت که فرش دستباف جزء صنایع نیست بلکه جزء هنرهای دستی است که باید برای عرضه آن در سطح بین‌الملل و در راستای معرفی به بازارهای جهانی تلاش بیشتری صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا به ایران و اصفهان می‌آیند باید تلاش کرد که در تولید تنوع داشته باشیم و وضعیت را بهتر کنیم و فرش دستباف توریست پسند را به نمایش بگذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد