صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » بیعت با انقلاب اسلامی به معنی بیعت با پیامبر است

یک تحلیل تاریخی؛

بیعت با انقلاب اسلامی به معنی بیعت با پیامبر است

مگر غیر از این است که در آخرالزمان تنها روشی که می تواند جهان را نجات دهد روش اهل بیت و امام زمان «عج» می باشد که همان اسلام ناب محمدی است و انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی عنوان مقدمه و یک گام بزرگ برای ظهور آن حضرت می باشد…

تاریخ انتشار: ۰۰:۲۰ - شنبه ۱۳۹۴/۱۱/۳

به گزارش صاحب نیوز دکتر سید جلال حسینی در  ندای اصفهان نوشت ، «امروز بیعت با انقلاب و امام خمینی رحمه‌الله و راه امام بیعت به معنای بیعت با پیامبر صلی‌الله‌وعلیه‌وآله‌وسلم است.» (مقام معظم رهبری)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم قم با رهبر انقلاب در نوزدهم دی ماه امسال خصوصیت دوم عمل به وظیفه در باب ماندگاری انقلاب را ایجاد آرامش در دل ملت برشمردند و با استناد به آیات قرآن درباره‌ی نزول سکینه و آرامش بر دل‌های بیعت‌کنندگان با پیامبر صلی‌الله‌وعلیه‌وآله‌وسلم افزودند: هرکس امروز با انقلاب و امام خمینی رحمه‌الله و راه امام بیعت کند به معنای بیعت با پیامبر صلی‌الله‌وعلیه‌وآله‌وسلم است و پروردگار کریم به پاداش این بیعت، دغدغه، نگرانی و نامیدی را از دل ملت می‌زداید و اطمینان و آرامش را جایگزین می‌کند. (+)

سؤالی که در این جا مطرح می شود این است که چگونه بیعت با انقلاب و امام خمینی رحمه‌الله و راه امام به معنای بیعت با پیامبر صلی‌الله‌وعلیه‌وآله‌وسلم است؟

برای پاسخ به این سئوال باید به واقعه غدیر خم در آخرین سفر پیامبر عظیم الشان اسلان (ص) رجوع نماییم. در واقعه غدیر خداوند به پیامبر اکرم (ص) فرمود «یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ وَاللّهُ یَعْصِمُکَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللّهَ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الْکَافِرِینَ»

یعنی؛ ای پیامبر! آنچه به تو رسیده است را به مردم برسان، و اگر این کار را انجام ندهی، رسالت خدای خود را انجام نداده‌ای، و در این راستا خداوند تو را از خطراتی که مردم پیش می‌آورند حفظ می‌کند و نمی‌گذارد نقشه کافران به نتیجه برسد.

عید غدیر
پس غدیر به معنی حاکمیت امام معصوم در ادامه اسلام، به دستور خدا در ۱۸ ذیحجه سال ۱۰ هجری بنیان‌گذاری شد. ولی جریانی قدرتمند و با برنامه‌ریزیِ همه‌جانبه به ‌زعم خود، غدیر را پس از فوت حضرت رسول «صلی‌الله‌علیه‌وآله» دفن کرد و ۲۵ سال خانه نشین کرد و در پی آن نیز تا کنون ائمه اطهار «علیهم السلام» فرصت حاکمیت پیدا نکرده اند اما با تلاش ائمه اطهار و به تبع آن ها علما و مومنین در طول حدود ۱۴۰۰ سال در مقابل توطئه های گوناگونی که کافران و استکبارگران و نهادهای زر و زور با تبلیغات و اقدامات گسترده خود در منفور نمودن و طرد اهل بیت و راه اصیل پیامبر اسلام «صلی‌الله‌علیه‌وآله» انجام دادند، پیام غدیر در طول تاریخ قدم به قدم در دل مسلمانان رسوخ کرده و قدم به قدم ارتقاء یافته و به جامعه پذیری رسیده است به طوریکه می بینیم در حالی که در زمان های گذشته استکبارگران موفق به ایجاد نفرت در دل مسلمانان اهل سنت نسبت به اهل بیت «علیهم السلام» شده بودند اکنون بیش از ۹۹ در صد برادران اهل سنت محب اهل بیت «علیهم السلام» هستند.

تلاش ائمه اطهار و علما و مومنین در طول حدود ۱۴۰۰ سال، پیام پیامبر اسلام «صلی‌الله‌علیه‌وآله» را قدم به قدم به پیش برد و با پیروزی نظام جمهوری اسلامی در ایران نظریه غدیر را گامی دیگر به جلو کشاند، بطوریکه در انقلاب اسلامی دیگر نه‌تنها شاه‌عباس نیست که به فقیه اجازه حکم‌دادن می‌دهد، بلکه مثل انقلاب مشروطه هم نیست که پادشاه کنار مجلس باشد و بخواهد در قوانینی که با تایید مجتهدان تصویب می شود دخل و تصرف کند، بلکه حالا فقه آل‌محمد«صلی‌الله‌علیه‌وآله» یعنی ولی فقیه؛ حکم ریاست جمهور را تنفیذ می‌کند، و با انقلاب اسلامی سیر تاریخی غدیر در زمان غیبت به تمامیت خود رسید و بیشتر از یک قدم دیگر به تحقق کامل غدیر باقی نمانده است و آن ظهور وجود مقدس امام معصوم یعنی حضرت مهدی«علیه‌السلام» که در واقع تحقق کامل رسالت پیامبر اسلام «صلی‌الله‌علیه‌وآله» است.

آیا نوید این تحول درونی و این حرکت عظیم الهی سالها قبل با فرو ریختن کنگره های کاخ کسری به جهان داده نشده بود؟ آیا همان گونه که امام خمینی ره می فرمایند، فرو ریختن چهارده کنگره از کاخ کسری هنگام تولد رسول خدا «صلی‌الله‌علیه‌وآله» نوید بخش وقوع یک انقلاب بزرگ و تشکیل یک حکومت الهی در قرن چهاردهم هجری در خطه ایران زمین و پیروزی انقلاب اسلامی ایران نبوده است؟

چنانچه ملاحظه می‌فرمایید انقلاب اسلامی به عنوان ادامه حرکت پیامبر عظیم الشان اسلام «صلی‌الله‌علیه‌وآله» می باشد و زمینه طلوع انقلاب مهدی «علیه‌السلام» از نظر تئوری محقق شده است و لذا اوّلین قدم اساسی برداشته شده، حال با تحقق دولت اسلامی و سپس کشور اسلامی شرایط آماده‌تر می‌شود. مگر در زمان غیبت امام معصوم «علیه‌السلام» بهترین شکل سازمان سیاسی این نیست که سخنان خدا و پیامبر و امام معصوم از طریق کارشناس کشف حکم خدا و کشف سخنان معصومین «علیهم ‌السلام» ارائه بشود و هم او حاکم باشد؟ به غیر از آن صورتِ آرمانی که امام معصوم «علیه‌السلام» حاکم باشد، صورتی آرمانی‌تر از انقلاب اسلامی که مقدمه آن انقلاب موعود باشد، نمی‌توانیم تصور کنیم چرا که تنها زمانی که می توان گفت اندیشه غدیر تحقق یافته است «جمهوری اسلامی ایران» است، زیرا در این نظام مشروعیت به حکم فقیه آل محمد «صلی‌الله‌علیه‌وآله». است و تمام قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی ایران باید به تصویب شورای نگهبان برسد و الگوی حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران بهترین بدیل برای حکومت قبل ازظهور می باشد، به عبارت دیگر این نظام یک حلقه قبل از ظهور می باشد.

و همانطور که رهبر معظم انقلاب حفظه الله فرمودند: «انقلاب ما در راه آن هدفی که امام زمان(عج) برای تأمین آن هدف مبعوث می شود و ظاهر می شود، یک مقدمه لازم و یک گام بزرگ بوده است. ما اگر این گام بزرگ را بر نمی داشتیم یقینا ظهور ولی عصر(عج) به عقب می افتاد. شما مردم ایران و شما مادران شهید داده و پدران داغدار و افرادی که در طول این مبارزه زحمت کشیدید، بدانید و شما ای امام بزرگوار امت بدانید که بهتر از ما می دانید شما موجب پیشرفت حرکت انسانیت به سوی سرمنزل تاریخ و موجب تسریع در ظهور ولی عصر«صلوات الله علیه» شدید. شما یک قدم این بار را به منزل نزدیکتر کردید.» (۹/۴/۱۳۵۹)

مگر غیر از این است که در آخر الزمان تنها روشی که می تواند جهان را نجات دهد روش اهل بیت و امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» می باشد که همان اسلام ناب محمدی «صلی‌الله‌علیه‌وآله» است و انقلاب اسلامی به عنوان مقدمه و یک گام بزرگ برای ظهور آن حضرت می باشد و در میان مدعیانِ متعدد راه اهل بیت تنها راه امام خمینی (ره) مسیر مطمئن و قابل اتکاء می باشد و بقیه مسیرهای راه های انحرافی است که مدعیان دروغگو به کمک استکبارگران جهان تلاش در حق نمایی آنان می نمایند به طوری که می بینیم با حمایت سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا و انگلیس به نام شیعه حدود ۲۰ شبکه ماهواره ای به نام های ائمه اطهار«علیهم ‌السلام» مشغول به فعالیت هستند و در کشوری مانند عراق، آمریکایی ها در اولین انتخابات ریاست جمهوری یک شیعه سکولار به نام احمد چلبی را پیشنهاد می کنند و برای دومین انتخابات ریاست جمهوری یک شیعه سکولار دیگر به نام ایاد علاوی را مطرح می نمایند.

بنابراین با قاطعیت می توان گفت بیعت با انقلاب و امام خمینی رحمه‌الله و راه امام و همچنین خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری «حفظه الله» به معنای بیعت با پیامبر صلی‌الله‌ وعلیه ‌وآله ‌وسلم است و در واقع مسیرهای دیگری که تحت عنوان شیعه (مانند شیعه سکولار و یا جریان شیرازی

ها و …) و سنی (مانند وهابیت) راه هایی است برای به انحراف کشیدن رسالت پیامبراکرم «صلی‌الله‌علیه‌وآله».

بیعت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد