صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » بودجه 95 و برنامه اصفهان 1400 همزمان در حال بررسی است/ عیدی شورای شهر در آستانه دهه فجر به مردم اصفهان

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان:

بودجه 95 و برنامه اصفهان 1400 همزمان در حال بررسی است/ عیدی شورای شهر در آستانه دهه فجر به مردم اصفهان

ندا واشیانی پور اظهار کرد: به جهت ایجاد تحرک در ساخت‌وساز شهری و نوسازی فضای شهر سقف تخفیف 15 درصد به متقاضیان دریافت عوارض ارزش‌افزوده بر تراکم‌های ساختمانی ارائه شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۴

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان در نشست خبری این هفته خود گفت: با توجه به ارائه بودجه 95 به شورا، جلسات بررسی این موضوع به‌صورت دقیق و مرتب برگزار می‌شود.

ندا واشیانی‌پور افزود: با توجه به اینکه بودجه 95 باید بر اساس راهبرد برنامه اصفهان 1400 تدوین شود، به‌طور هم‌زمان بودجه 95 و برنامه اصفهان 1400 موردبررسی اعضای شورا قرارگرفته است.

وی اظهار کرد: 12 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان پیشنهاد داده‌اند تا برخی از این نمایندگان برای شورای مشورتی بهبود منابع و ارتقا کیفیت درآمدهای شهرداری مورد انتخاب قرار بگیرند.

عضو شورای سلامی شهر اصفهان از پیشنهاد شهرداری برای عضویت دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در شورای سازمان ورزش شهرداری خبر داد.

واشیانی‌پور همچنین از ارائه گزارش طرح پژوهشی اولویت‌بندی مؤلفه‌های نقشه جامع فرهنگی شهر اصفهان توسط کمسیون مربوطه اطلاع داد.

وی برنامه اصفهان 1400 را بر محورهای عدالت، خانواده گرایی، نوآوری، کیفیت گرایی، مشارکت، هویت ایرانی اسلامی، مسجد محوری و توسعه درون‌زا عنوان کرد و گفت: این برنامه در مدت 21 ماه تدوین‌شده است که در حال حاضر اعضای شورا در حال بررسی آن هستند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان از مصوبات یک‌صد و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به لایحه پیشنهاد نام‌گذاری 8 بن‌بست، یک خیابان فرعی و یک چهارراه مربوط به مناطق 3، 5، 9، 10، 13 و 15 شهرداری بوده که قبلاً در کمسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی موردبررسی قرارگرفته بود و در صحن علنی مورد تصویب قرار گرفت.

واشیانی‌پور از تصویب لایحه یک‌فوریتی پیشنهاد شهرداری برای ارائه تخفیف 10 درصدی دریافت عوارض ارزش‌افزوده بر تراکم‌های ساختمانی به متقاضیان از تاریخ 1/11/94 الی 20/12/94 که پس از بررسی در کمسیون‌های شهرسازی، معماری و عمران و امور اقتصادی، حقوق و گردشگری مقرر شد جهت ایجاد تحرک در ساخت‌وساز شهری و نوسازی فضای شهر سقف تخفیف 15 درصد به متقاضیان ارائه شود.

وی در ادامه گفت: دو شرط دیگر نیز برای مصوبه بال در نظر گرفت، اول اینکه تخفیف بر روی هر پروانه یک‌بار اعمال گردد و در صورت اصلاح پروانه شامل افزایش عوارض احتمالی از اصلاح نخواهد بود، ثانیاً تأکید شده شهرداری با اتخاذ روش‌های مناسب در جهت مراحل صدور پروانه در مجموعه شهرداری زمان‌بندی مناسب را اعمال و در انجام کار تسریع نماید.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب لایحه پیشنهاد تغییرات عوارض کسب و پیشه و الحاق مشاغل جدید نیز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر این هفته نیز اطلاع داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 × 2 =