صفحه اصلی » استان » اصفهان » وقتی صدای اعتراض بنا بلند شد/ جزینی و یک انتخاب دشوار پیش رو + فیلم

تبعات حضور همزمان در شورای شهر و تیم ملی کشتی فرنگی؛

وقتی صدای اعتراض بنا بلند شد/ جزینی و یک انتخاب دشوار پیش رو + فیلم

انتقاد صریح بنا نسبت به حضور جزینی در شورای شهر این احتمال را به وجود آورده که با سنگین و فشرده شدن تمرینات تیم ملی، سرمربی این تیم قید همکاری با مربی اصفهانی را بزند اما نکته مهم تر اینجاست که آیا جزینی به انتقاد بنا اهمیت خواهد داد یا خیر؟

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۲

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، رسول جزینی تا قبل از المپیک لندن برای اصفهانی‌ها چهره شناخته شده ای نبود. وی سال‌ها سابقه عضویت در تیم ملی داشت اما نه در رویدادهای جهانی و نه در آسیایی موفق به کسب مدال نشده بود، با این حال حضور وی در کادر فنی تیم کلی کشتی فرنگی و درخشش این تیم در رقابت‌های المپیک2012 لندن موجب شد تا وی در بین همشهریانش بیش از گذشته شناخته شود.

شهرت به دست آمده جزینی را بر آن داشت تا برای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کاندیدا شود و در نهایت نیز توانست به عنوان یکی از 21 عضو برگزیده راهی پارلمان شهری اصفهان شود.

جزینی در مدت حضورش در شورای شهر همانند گذشته صراحت لهجه خود را حفظ کرد تا جایی که در مقطعی در مقام مدافع شهردار سابق، به بیان اظهارات تندی بر علیه رئیس فعلی شورای شهر پرداخت اما وی بعدها به جمع استیضاح کنندگان سقائیان نژاد پیوست و یکی از افرادی بود که به برکناری وی رأی داد.

جزینی همچنین درقبال سازمان ورزش شهرداری اصفهان نیز مواضع متفاوتی را اتخاذ کرد، وی که زمانی مدعی شده امین کریمیان بهترین گزینه برای تصدی این مسئولیت است، پس از اختلافاتی که با وی پیدا کرد و البته موارد مختلفی نیز در مورد دلایل این اختلاف مطرح شد، ادعا کرد که وی امکان انجام این مسئولیت را ندارد، با این حال این مطلب ربطی به حضور جزینی در شورای شهر و مسائل پیرامونی آن ندارد و مربوط به مصاحبه محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با خبرگزاری فارس است. که فیلم این گفتگو به پیوست ارسال می شود.

بنا در این گفت وگو، به انتقاد از ورزشکارانی پرداخته که وارد عرصه سیاست می‌شوند و در بخشی از آن با نام بردن از رسول جزینی مدعی شده وی یکی از بهترین مربیان سنگین وزن کشتی است اما از زمانی که عضو شورای شهر اصفهان شده است، یکی دو روز در تمرینات غیبت دارد و در زمان تمرینات نیز گوشی موبایل به دست، به دنبال پیگیری موارد مربوط به شورای شهر است.

انتقاد صریح بنا نسبت به حضور جزینی در شورای شهر این احتمال را به وجود آورده که با سنگین و فشرده شدن تمرینات تیم ملی، سرمربی این تیم قید همکاری با جزینی را زده و با مربی تمام وقتی همکاری خواهد کرد اما نکته مهم تر اینجاست که آیا جزینی به انتقاد بنا اهمیت خواهد داد یا خیر؟

جزینی در طول سال های گذشته همواره رابطه حسنه ای با محمد بنا داشته است و همواره تلاش کرده خود را از نزدیکان وی قلمداد کند تا جایی که در زمان هایی که بنا قهر مقطعی را در پیش می گرفت، جزینی در مقام سخنگوی غیر رسمی به بیان مواضع وی می پرداخت، از این رو انتظار زیادی نیست که توقع داشته باشیم این مربی اصفهانی در عمل تبعیت خود را از خواسته های بنا نشان بدهد.

از سوی دیگر نیز عضویت در شورای شهر، رویداد پر منفعتی برای جزینی است و از این رو نمی توان پیش بینی کرد که جزینی با عمل کردن به درخواست سرمربی تیم ملی، قید فعالیت سیاسی و حضور در شورای شهر را زده و فعالیت جدی خود در عرصه ورزش را ادامه خواهد داد یا اینکه توانایی دل بریدن از مسئولیت شورای شهر را نداشته و همچنان در این حوزه حضور خواهد داشت، حتی اگر به قیمت کنار رفتن از کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی شود.

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

روزشمار برجام!