صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » اجازه ندهیم با استفاده از نام امام خمینی شخصیت فکری ایشان لگدمال شود/ غیر انقلابی ها را به مجلس راه ندهیم

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت قبل:

اجازه ندهیم با استفاده از نام امام خمینی شخصیت فکری ایشان لگدمال شود/ غیر انقلابی ها را به مجلس راه ندهیم

رامین با اشاره به اینکه غیر انقلابی ها را به مجلس راه ندهیم، گفت: باید نام امام خمینی (ره) را با اندیشه های امام گرامی بداریم و اجازه ندهیم با استفاده از نام ایشان شخصیت فکری امام لگدمال شود، اجازه ندهیم به جای تجلیل از شخصیت امام افکار و آرمان های امام زمینگیر شود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ - شنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، شامگاه گذشته محمدعلی رامین در مسجد آیت جبل عاملی خمینی شهر با بیان شخصیت امام خمینی (ره) و شرحی بر انقلاب اسلامی گفت: ولایت فقیه ماموریت اجرای وصیت پیغمبر را در زمان غیبت امام زمان داشته و در این دوران وظیفه امام مسلمین را دارد.

وی افزود: زمانی که مجلس خبرگان رهبری شکل گرفت ولایت فقیه اصل اساسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شد که ولی فقیه امام امت اسلامی است و پس از آن دعوای گردن کشان جهانی شروع شد.

معاون مطبوعاتی اسبق وزارت ارشاد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در 15 بهمن بازرگان را به عنوان نخست وزیر موقت انقلاب معرفی کرد خاطرنشان کرد: در اختیار امام راحل افرادی چون شهید بهشتی، باهنر، مطهری، خامنه ای نیز وجود داشت اما ایشان هاشمی رفسنجانی که از 12تا 14 بهمن هیچ اثری از وی نبود و هیچ کس اطلاعی از او نداشت و بعدها در مصاحبه ای بیان کرد که مشغول کارهای پژوهشی و مطالعاتی بوده، حکم نخست وزیری بازرگان را از طرف امام قرائت کرد.

وی با بیان اینکه پس از مدتی اختلافات ایدئولوژیک فکری و عقیده ای بازرگان با امام خمینی بروز پیدا کرد گفت: در تفکر بازرگان این بود که اسلام را برای ایران می خوایم امام امام راحل بیان می کرد که ایران را برای اسلام خواستاریم و این کشور باید پایگاهی برای اسلام شود و ندای لا الله الا الله محمد الرسول الله سراسر جهان را فراگیرد.

رامین با با اشاره به قانون اساسی گفت: نظام جمهوری اسلامی نظامی است بر پایه ایمان، بر استمرار امامت و رهبری و امامت مستمر در زمان غیبت یکی از اصل های خدشه ناپذیر قانون است و در قسمتی دیگر آمده که سیاست خارجه باید براساس ارزش های اسلامی و در راستای تحقق امت اسلامی و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان شکل گیرد و سیاست خارجی استکبارگرا و پذیرش بردگی برای آمریکا و اسرائیل و انگلیس وجود ندارد.

وی ادامه داد: امام راحل دنبال این نبود که ملت ایران برده آمریکا کند و در حال حاضر برخی با تجویز از بیت امام و با بیان کلماتی چون یادگار امام می خواهند این راه را سد کنند و باید پرسید که آیا قانون اساسی، شهدا، نظام جمهوری اسلامی ایران یادگاری های امام نیست.

مشاور مطبوعاتی دولت قبل اظهار کرد: اولین و برجسته ترین نوع نگرش امام ضد خوانسالاری و حکومت موروثی بود امام در حال حاضر یک شخصیتی به وجود می آید که برای استفاده از منافع برای خودش از نام امام امتیاز قائل می شود یا با فریب از شخصیت هایی دیگر از نظام امتیاز خواهی می کند.

وی تصریح کرد: باید نام امام خمینی (ره) را با اندیشه ای امام گرامی بداریم و اجازه ندهیم با استفاده از نام ایشان شخصیت فکری امام لگدمال شود، اجازه ندهیم به جای تجلیل از شخصیت امام افکار و آرمان های امامزمین گیر شود.

رامین با بیان اینکه صالحان باید به حکومت برسند نه خانواده و افراد خونی امام خاطرنشان کرد: مردم با حضور در انتخابات و انتخاب نمایندگانی سرنوشت خود و اسلام را تعیین می کنند و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار اسلام شده است و هر کسی که مردم او را برگزینند ولی فقی نیز او را می پذیرد.

وی ادامه داد: زمانی مردم شخصی که خود را خدمتگذار مردم و مستضعفان می دانست به امور مردم به طور مستقیم وارد و رسیدگی می کرد و کارهای امثال آن و پس از مدتی مردم از او خسته و شخص دیگری که خود را امانتدار و کلید دار مردم معرفی کرد و انتخاب شدو کلید را به دست کدخدا سپرد و به دلیل ترس این اشخاص از کدخدا فناوری هسته ای از بین رفت و برجام تحمیل شد که هر روز آمریکایی ها اعلام موضع می کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه رهبر انقلاب در جایگاه نائب امام زمان قرار دارد گفت: ایشان موظف است از منتخبین مردم حمایت کند و البته در جاهایی راهنمایی، هدایت و نصیحت به منتخبین نیز دارند و بعضی از مواقع جلوی مواضع غلط را می گیرند.

وی با اشاره به انتخابات اسفندماه سال جاری بیان کرد: همین رای گیری که برخی آن را دست کم می گیرند فقط تاثیر محلنی ندارد و اثرگذاری منطقه ای را در پی خواد داشت.

وی افزود: مردم می توانند نماینده انقلابی و ولایی به تمام معنا که حرف نائب امام زمان را اطاعت کند نه کدخدا که با گردن کشی حکومت می کند را انتخاب کنند و اگر نماینده مجلسی غیر انقلابی انتخاب شود از کدخدا ترسیده و ارادتمند اوست و اگر مجلس دست نیروهای غیر انقلابی بیفتد باید فاتحه نظام را خواند.

رامین با اشاره به اینکه در بین برخی از مردم مجلس خبرگان رهبری ظاهرا کم اثر است و روزمره کاری با آن نداریم گفت: اگر یک نماینده خبرگان غیر انقلابی شود پایگای برای آمریکا می شود و اگر یک نماینده مجلس غیر انقلابی انتخاب شود امید آمریکا و انگلیس بوده و تکیه گای برای تسخیر اسلام و حیثت ایرانیان می شود.

وی افزود: اگر افراد عادلان انتخاب شوند و بر سر جایگا مناسب در نظام مستقر شوند آن افراد نیز با مردم با عدالت رفتار می کنند و اگر تحت تاثیر فضا ب افرادی رای دهیم ک نباید انتخاب می شدند با بی عدالتی رفتار می کنند، افرادی را انتخاب کنیم که ولی امر مسلمین را پیروی کنند نه ظاهری که برخی گفتند نظر مقام معظم رهبری درباره برجام گونه ای بود که امضا کردیم و هسته را دادیم و به دروغ مردم را فریب دهند.

وی ادامه داد: امام خامنه ای چندین بار فرمودند در مذاکرات خط قرمزهایی وجود دارد، چرا برخی با بیان دروغ از قول رهبری به دشمن امتیاز می دهند و برجام را پیش می کشند، برخی تبعیت از امام مسلمین را قبول ندارند ولی تسلیم کدخدا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × سه =