صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » کارگزاران دنبال سبد رأی اصلاحات هستند و کرباسچی به‌ عنوان حامی مالی آن‌ها واردشده

کارشناس و تحلیل‌گر مسائل سیاسی:

کارگزاران دنبال سبد رأی اصلاحات هستند و کرباسچی به‌ عنوان حامی مالی آن‌ها واردشده

سید جلال حسینی گفت: اتحاد بین دو طیف اصلاحات و کارگزاران در سال 76 هم به وجود آمد ولی وحدتی شکننده و نِسبی بوده است، هر موقع که ضعف شدید یا احساس خطر کرده‌اند، باهم متحد شدند ولی زمانی که به قدرت رسیده‌اند اختلافات شدیدی میان آن‌ها وجود دارد

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۳ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۱/۲۵

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص اینکه طبق اخبار شنیده و منتشرشده در برخی از رسانه‌ها و سایت‌های خبری مبنی بر اینکه غلامحسین کرباسچی از لیدرهای اصلاح‌طلبان شده و جز افرادی است که حامی مالی این طیف است، تصریح کرد: بعدازاینکه اصلاحات و کارگزاران به این نتیجه رسیده‌اند که به‌تنهایی نمی‌توانند کاری را از پیش ببرند و کارگزاران هم به دنبال سبد رأی اصلاحات هستند، کرباسچی به‌عنوان حامی مالی آن‌ها واردشده است.

حسینی در مورد وضعیت گروه‌های فعال در عرصه انتخابات، اظهار کرد: گروه‌های اصلاح‌طلب به یک جمع‌بندی کلی رسیده‌اند، جبهه متحد اصولگرایی هم به یک وفاق خوبی دست پیداکرده‌اند، انتظار می‌رفت اصلاح‌طلبان و اعتدالیون باهم یک لیست خروجی داشته باشند ولی با اختلافاتی که میان آن‌ها به وجود آمده، هر دو لیست‌های جداگانه منتشر کرده‌اند.

وی با تأکید بر وضعیت خوب جبهه متحد اصولگرایان گفت: در تهران و بیشتر استان‌های کشور وضعیت مجمع اصولگرایان از شرایط بهتری نسبت به دیگر طیف‌ها و جناح‌ها برخوردار است.

حسینی بزرگ‌ترین مشکل فعلی جبهه اصلاحات را اختلافات شدید بر سرلیستی این طیف در تهران و دیگر شهرستان‌ها عنوان کرد و ادامه داد: باوجوداین مشکلات هنوز به اسم نهایی نرسیده‌اند.

کارشناس مسائل سیاسی در بیان علت نزدیکی جریان کارگزاران و اصلاحات، گفت: این از عجایب احزاب در ایران است، که یک موقع اختلافات بسیار زیادی بین راست مدرن که کارگزاران بوده‌اند و چپ سنتی و مدرن در مورد روش‌های اقتصادی، اجرایی و … وجود داشته است.

* وحدت بین اصلاحات و کارگزاران یک وحدت تاکتیکی است

حسینی بابیان اینکه وحدت بین اصلاحات و کارگزاران یک وحدت تاکتیکی است، ادامه داد: این وحدت بر اساس منافع است، آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که برای داشتن قدرت در کشور نمی‌توانند مجزا از هم فعالیت کنند.

وی تأکید کرد: اتحاد بین این دو طیف در سال 76 هم به وجود آمد ولی وحدتی شکننده و نِسبی بوده است، هر موقع که ضعف شدید یا احساس خطر کرده‌اند، باهم متحد شدند ولی زمانی که به قدرت رسیده‌اند اختلافات شدیدی میان آن‌ها به وجود آمده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × 4 =