صفحه اصلی » مقاومت » مدافعان حرم » سیاستمداری که امام خامنه ای توصیه کرد بر دهانش بزنند؟

سیاستمداری که امام خامنه ای توصیه کرد بر دهانش بزنند؟

آنها از یک طرف لبخند می‌زنند و اظهار تمایل به مذاکره می‌کنند اما از طرف دیگر بلافاصله می‌گویند: همه‌ی گزینه‌ها روی میز است. حالا مثلاً چه غلطی می‌خواهند بکنند معلوم نیست.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۳ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۳

سرویس سیاسی صاحب نیوز،

همان‌طور که حتما پیگیر فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دانش‌آموزان و دانش‌جویان در آستانه‌ی یوم‌الله 13 آبان بودید، شنیدید که ایشان در بخشی از صحبت‌های بسیار مهم‌شان با لحنی توأم با خشم انقلابی به سردمداران امریکایی توصیه کردند که برای اثبات حسن نیت‌شان در روند مذاکرات، جلوی عناصر تندرویی که در خاک امریکا هستند و به قول رئیس‌جمهور محترم، مانع از ایجاد یک صدایی در آن کشور می‌شوند را بگیرند:

«مسئولان، به اظهار نظرها و اقدامات طرف مقابل، دقت و توجه لازم را داشته باشند. آنها از یک طرف لبخند می‌زنند و اظهار تمایل به مذاکره می‌کنند اما از طرف دیگر بلافاصله می‌گویند: همه‌ی گزینه‌ها روی میز است. حالا مثلاً چه غلطی می‌خواهند بکنند معلوم نیست. اگر امریکایی‌ها راست می‌گویند که در مذاکرات جدی هستند، باید به دهان این افراد یاوه‌گو بزنند و دهان آنها را خرد کنند. دولتی که دارای این توهم است که نسبت به مسائل جهان و مسائل هسته‌ای مسئولیت دارد، غلط می‌کند که کشور دیگری را تهدید هسته‌ای کند.»

به گزارش بولتن نیوز، آنهایی که در جریان اخبار کشور و مسائل سیاست خارجی جاری هستند می‌دانند که چند روز پیش و در راستای جریان توهین مقامات و شخصیت‌های امریکایی به ملت ایران، یکی از ثروتمندان امریکایی حرف‌هایی به زبان راند که ذات خصومت امریکایی را یکبار دیگر به نمایش گذاشت و هشدار رهبر انقلاب ناظر به توهین‌های این حامی قصاب‌های بین‌المللی‌ست. اما این شخصیت کیست و کجا و چگونه علیه مردم ایران حرف زده است؟

شلدون ادلسون یکی از ثروتمندترین مردان آمریکا در جلسه‌ی سخنرانی در یک میزگرد دانشگاهی که هفته‌ی پیش در نیویورک انجام شد گفته است که آمریکا با انداختن بمب اتمی بر کویر ایران باید به این کشور در مورد برنامه‌ی اتمی‌اش هشدار دهد. وی یکی از سرسخت‌ترین مخالفان باراک اوباماست و در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری این کشور نزدیک به صد میلیون دلار به گروه‌های حامی میت رامنی رقیب جمهوری خواه اوباما کمک کرد.

شلدون ادلسون از دوستان بنیامین نتایاهو نخست وزیر اسراییل است و کمک‌های گسترده‌ی مالی‌اش به جمهوری‌خواهان آمریکا و مراکز مطالعاتی طرفدار اسراییل در واشنگتن او را به یکی از پر‌نفوذترین حامیان گروه‌های طرفدار تحریم و برخورد نظامی با ایران تبدیل کرده است. به گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی که در این جلسه حضور داشت، او پس از انتقاد شدید از باراک اوباما به دلیل گفتگوی تلفنی با رییس جمهور ایران از سیاست مذاکره با ایران انتقاد و او را به ضعف در برابر ایران متهم کرد.

هرچند ملت ایران هر ساله و در نوبت‌های مختلف با مشت‌های گره کرده‌ی خود، تو دهنی محکمی به چنین افرادی زده و سیاست‌های استکباری امریکا را محکوم می‌کنند اما لازم است حالا که امریکایی‌ها به دنبال مذاکره با ایران هستند، علاوه بر نشان‌دادن صداقت در گفتار و کردار، همان‌طور که رهبر انقلاب فرمودند، بر دهان کسانی همچون شلدون ادلسون و یا شرمن بزنند که به خود اجازه می‌دهند هر حرفی را به زبان برانند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد