صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » هدف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تبدیل‌شدن کشور به یک قدرت بین‌المللی است

مسئول سازمان بسیج اساتید کشوردر سومین مجمع سالیانه بسیج اساتید استان اصفهان:

هدف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تبدیل‌شدن کشور به یک قدرت بین‌المللی است

سهراب صلاحی گفت: «مبانی نظری»، «رهبری جامع»، «ژئوپلیتیک بودن منطقه»، «قدرت دفاعی»، «پیشینه تاریخی »، «پشتیبانی مردم»، «امنیت»، «جهش علمی» از مؤلفه‌های موجود کشور برای تبدیل‌شدن ایران اسلامی به قدرت بین‌المللی است.

تاریخ انتشار: ۰۶:۴۸ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۳

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز،‌ مسئول سازمان بسیج اساتید کشور شامگاه یکشنبه در سومین مجمع سالیانه بسیج اساتید استان اصفهان در تالار گسترش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار کرد: ما در آستانه دو انتخابات بسیار مهم مجلس شورای اسلامی به‌عنوان نهاد قانون‌گذار و مجلس خبرگان هستیم و برای اینکه بفهمیم قانون‌گذاری در انقلاب اسلامی چه جایگاهی دارد باید اهداف نظام جمهوری اسلامی را مرور کنیم.

* هدف انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی تبدیل‌شدن کشور به یک قدرت بین‌المللی است

سهراب صلاحی هدف انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی را در حوزه جغرافیای ایران اسلامی تبدیل این کشور به‌عنوان یک قدرت بین‌المللی و ما برای اینکه مفتخر شویم بار دیگر به‌عنوان پیش‌قراول تمدن نوین اسلامی، باید توجه کنیم استقرار تمدن نوین اسلامی نیازمند یک قدرت بین‌المللی است.

وی هدف انقلاب اسلامی در حوزه جهانی را تشکیل قطب استقلال‌طلب و ضد سلطه عنوان کرد و افزود: تبدیل کشور به یک قدرت بین‌المللی هدف ملی ما ، استقرار تمدن نوین اسلامی به‌عنوان هدف بین‌الملل و اسلامی و یک هدف در جهان سیاست داریم تلاش برای تغییر نظم حاکم بر این نظام، نظمی که قدرت‌ها و بخصوص آمریکا طراحی و مهندسی می‌کنند.

* حضرت امام (ره) یک نمونه بارز از فرد مقتدر بود

به گفته این مسئول برای تبدیل‌شدن به یک قدرت بین‌المللی باید دید چه مؤلفه‌هایی را الآن موجود داریم، اولین مؤلفه مبانی نظری است، نقش مبانی نظری در شکل‌گیری یک تمدن همگان واقف‌اند، ما امروز برخوردار از یک مکتب نابی هستیم که در اعلا درجه انسان را در دو حوزه فردی و اجتماعی را به‌گونه‌ای تقسیم می‌کند که زندگی برای او شیرین و شوق‌آفرین است، اسلام ناب که یک پرده کوچک از آن‌یک آدم را در نیجریه تربیت کرد به نام شیخ زاکزاکی که دانشجویی بود در آلمان، استادش در علوم سیاسی داشت تفاوت اقتدار و قدرت را تعریف می‌کرد، لذا مثالی که زد گفت رژیم پهلوی قدرتمند‌است ولی قدرت جمع‌کردن تعدادی افراد غیرمسلح را ندارد اما اقتدار مربوط به امام (ره) است (اسم امام را می‌آورد) می‌گوید اسلحه ندارد ولی وقتی دستور می‌دهد سی میلیون آدم به خیابان می‌ریزند، شیخ زاکزاکی ازآنجا بانام امام آشنا می‌شود با پیگیری به ایران می‌آید و یک شیعه انقلابی می‌شود و بعد در نیجریه 12 میلیون آدم را شیعه می‌کند، از دیگر نمونه‌های تربیت‌یافتگان امام راحل سید حسن نصرالله و مرحوم عبدالملک حوثی بودند که تأثیرات زیادی در لبنان و یمن به‌جا گذاشتند و همه این‌ها به‌واسطه رفتار ما بر اساس مکتب ناب است.

صلاحی عامل دیگر برای تبدیل‌شدن ایران به یک قدرت بین‌المللی را رهبری جامع عنوان کرد و تأکید کرد: چه در زمان امام راحل و چه در زمان خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب، هرکجا ما فرمان‌ها ایشان عمل کردیم موفق بوده‌ایم و هر جا عمل نکردیم بعداً افسوس و ضربه‌اش را خورده‌ایم این حاصل تجربه 37 ساله است، به‌عنوان‌مثال در حمله آمریکا به عراق که اساس هدف آن ایران بود عده‌ای از نمایندگان البته نمی‌خواهیم کسی را متهم به خیانت کنیم پشت تریبون رفتند و گفتند باید برویم کنار صدام که تشبیهش کردند به خالد بن ولید و گفتند با امریکا بجنگیم، که در آنجا حضرت آقا فرمودند این فتنه است اصلاً جنگ رخ‌داده بین حق و باطل نیست که ما بخواهیم دخالت کنیم.

* بعد از فتنه 88 وزیر خارجه انگلیس به اقتدار رهبری اعتراف کرد

وی بابیان اینکه فتنه 88 برای ساقط کردن پنج نظام کافی بود، تصریح کرد: از وزیر خارجه انگلیس پرسیدند که شما در مصاحبه مطبوعاتی گفتید این بار دیگر کار ایران تمام است پس چه شد، یک‌بار گفت من اعتراف می‌کنم که خدا هم ایرانی است و بار دیگر گفت من اعتراف می‌کنم رهبری در ایران خیلی قدرتمند است.

* رهبر ایران جهان را مانند یک خانواده می‌بیند

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور گفت: خانم رایس گفته است ما شش ماه با حضور قدرتمندترین و بزرگ‌ترین کارشناسان مجرب و استراتژیست ها می‌نشینیم برای ایران نقشه می‌ریزیم بعد رهبر ایران با یک سخنرانی تمام آن‌ها را نقش بر آب می‌کند، وقتی رهبر فرزانه انقلاب به جوانان آمریکا و اروپا نامه می‌نویسند، دانشمند غربی اذعان می‌کند وقتی من آن نامه را مطالعه کردم دیدم رهبر ایران جهان را به‌مانند یک خانواده می‌بیند.

صلاحی بحث ژئوپلیتیک منطقه را عامل بعدی بیان کرد و ادامه داد: اقتصاد، امنیت، سیاست و تجارت دنیا به این منطقه وابسته است، اگر این منطقه خاموش شود 70 درصد جهان به‌تبع آن خاموش می‌شود، منطقه راهبردی، اقتصادی، مرکز تمدن‌های بزرگ دنیا، محل تولد ادیان بزرگ الهی است، منطقه‌ای که بزرگ‌ترین نظام چالشگر در نظام سرمایه‌داری از آن سر برون آورده و آن انقلاب اسلامی است.

* پشتیبانی مردم از نظام در جهان بی‌همتاست

وی پیشینه تاریخی ایران و پشتیبانی مردم از نظام را از دیگر مؤلفه‌های موجود برای تبدیل‌شدن به یک قدرت بین‌المللی عنوان کرد و گفت: این پشتیبانی در تمام دنیا بی‌نظیر است در سرما و گرما مردم نظام را موردحمایت خود قرار می‌دهند که این حمایت مایه اُبهت و اقتدار کشور می‌شود و مردم می‌دانند اصل نظام ما بر حق است، لذا این صحبت‌ها را می‌کنیم تا خودکم‌بین‌ها سر عقل بیایند.

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور بابیان اینکه در حوزه‌های گوناگون امنیت حرف اول را می‌زند، تأکید کرد: قدرت دفاعی مایکی از دیگر از مؤلفه‌هاست، زمانی که فقط دوتا از شهرهای زیرزمینی موشکی ما رونمایی شد دشمن مو به تنش سیخ شد. زمانی که اوباما باافتخار از ارتش آمریکا در کنگره آمریکا سخنرانی می‌کرد در بین رجزخوانی‌هایش به او گفتند 10 تن از کوماندوهای شمارا دست‌برسر و گریه‌کنان سپاه جمهوری اسلامی دستگیر کرده است ولی نمی‌دانیم چرا برخی به این مردم، نظام و عظمت ایران توهین می‌کنند و می‌گویند برای اینکه ابر جنگ را از سر ایران برداریم زیر بار برجام رفته‌ایم. انسان‌هایی که خوی اشرافی طلبی بر آن‌ها مسلط می‌شود ترسو می‌شوند، افرادی که وقتی آمدند رییس بشوند یک ژیان هم نداشتند ولی الآن سرمایه‌ای را که به قوه قضاییه اعلام کرده‌اند 6هزار میلیارد تومان است.

صلاحی ادامه داد: در سال 1382 که رییس‌جمهور وقت ایران نامه‌ای را برای رییس‌جمهور آمریکا بوش نوشت که البته نمی‌دانیم چرا این کار را کرده است، آقای بوش در جواب پاسخ داد که ما با شما مذاکره نمی‌کنیم ما به عراق آماده‌ایم تا شمارا تنبیه کنیم، اما رهبر معظم انقلاب وارد میدان شدند و پرونده عراق را خوشان مدیریت کردند در سال 2010 آمریکایی‌ها آدم فرستادند نزد حاج قاسم سلیمانی و اذعان کردند که ما شکست خوردیم اجازه بدهید تا خارج شویم و حاج قاسم گفت ظرف شش مه از عراق خارج شوید.

وی جهش علمی کشور را آخرین عامل موجود کشور برای تبدیل‌شدن ایران به قدرت بین‌المللی عنوان کرد و افزود: علم مبنای قدرت است، در مدت‌زمان کوتاهی که انقلاب اسلامی بر این کشور حاکم شده است، ما اولین کشوری هستیم که بدون کمک هیچ کشوری صاحب چرخه کامل سوخت هسته‌ای شده‌ایم، سلول‌های بنیادین را کشف کردیم، ماهواره به فضا پرتاب کردیم، سه برابر استاندارد جهانی رشد علمی داشته‌ایم، همه این‌ها به‌واسطه بیست درصد ظرفیت دانشگاه‌ها بوده است اگر این توانمندی را افزایش دهیم مشخص است تا چه میزان بالایی پیشرفت علمی خواهیم داشت.

مجمع-سالیانه-بسیج-اساتید-استان-اصفهان-8

* در سی‌ماهه اخیر حجم نقدینگی کشور دو برابر شده و این‌یک فاجعه است

صلاحی بحث رونق اقتصادی را یکی از الزامات بیان کرد و گفت: ما هنوز در این حوزه کار زیادی نکرده‌ایم، در این سی‌ماهه اخیر حجم نقدینگی کشور دو برابر شده و تولید افت کرده است که این‌یک فاجعه است و احتمالاً در آینده با رشد منفی روبرو خواهیم شد.

مسئول بسیج اساتید کشور تأکید کرد: همان‌گونه که در عرصه‌های علمی و دفاعی پیشرفت کرده‌ایم باید با یک مدیریت جهادی در اقتصاد هم به اوج برسیم.

وی بازارهای عراق، روسیه و داخل کشور را عنوان بهترین منابع کسب درآمد عنوان کرد و افزود: اگر منابع مالی خود را در تولید سرمایه‌گذاری می‌کردیم سپس اگر نیازی بود واردات انجام می‌دادیم، اگر به دانش‌آموختگان این مرزوبوم اجازه می‌دانند تا مدیریت انجام دهند وضعیت به گونه دیگری بود ولی زمانی که می‌گویند مدیر از جای دیگر می‌آوریم چه می‌توان گفت.

* مجلس باید نقش پرسشگری داشته باشد

صلاحی نقش مجلس برای تبدیل‌شدن به یک قدرت بین‌المللی را خیلی تأثیرگذار عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین کوتاهی در امر مجلس این است که از سیاست‌های کلان نظام دفاع نکنند، مجلس باید نقش پرسشگری داشته باشد، زمانی که نظام می‌گوید بیداری اسلامی و رییس‌جمهور می‌گوید بیداری انسانی باید مجلس از او سؤال کند یا او را استیضاح کند.

* مجلس وکیل الدوله!

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور ادامه داد: مجلسی را می‌توان پرسشگر نامید که نماینده‌اش به فکر دوره بعد خود نباشد، این مسئولیت را امانت ملت بر خود بداند، این‌که استادی بیاید و شعار بدهد ما به دنبال مجلسی هستیم که وزیری را استیضاح نکند، به او باید گفت نماینده‌ای که دنبال استیضاح وزیری که همراه سیاست‌های نظام پیش نرفت نباشد ، این مجلس را باید مجلس وکیل الدوله نامید، اگر توسط یک دولت خدشه‌ای به دستاوردهای هسته‌ای وارد شد پرسشگری کند.

* یکی از خاصیت‌های مجلس جلوگیری از نفوذ است

وی دومین خاصیت مجلس را جلوگیری از نفوذ عنوان و اظهار کرد: جان کری و اوباما اذعان به این کردند که راهی جز مذاکره با ایران ندارند و از کنار مذاکرات به دنبال نفوذ بوده‌اند، در همین مدت سی ماه اخیر ایران را بیش از صدبار تهدید به حمله نظامی و حتی تهدید اتمی کرده است.

* ملت با تبعیت از رهبری جلوی نفوذ را می‌گیرند

صلاحی تصریح کرد: ملت ما با رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) جلوی نفوذ را خواهیم گرفت، ما در بحث هسته‌ای یک هزینه سنگینی را متحمل شدیم ولی در مقابلش شعور و شور مردم بالاتر رفته است و متوجه شدند به آمریکا نمی توان اعتماد کرد.

* مسئولین باید همچون مردم کشور و سربازان انقلاب اسلامی در منطقه از ولایت تبعیت کنند

مسئول سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اینکه برخی مدعی شورای رهبری شده اند، با هوشمندی حضرت امام (ره) این قانون را در بازنگری قانون اساسی برداشته شد، ای کاش مسئولین هم مانند مردم ما و سربازان انقلاب اسلامی در منطقه از ولایت اطاعت می کردند، ما در ادامه یا باید مرعوب آمریکا شویم یا اینکه به یک قدرت بلامنازع بین المللی تبدیل شویم که ان‌شاءالله این امر محقق خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد