صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » برخورد با سد معبر و متکدیان از سر گرفته شد/ پلمپ 200 مغازه در سال 94

برای استقبال از نوروز؛

برخورد با سد معبر و متکدیان از سر گرفته شد/ پلمپ 200 مغازه در سال 94

از ابتدای اسفند ماه طرح برخورد با سد معبر از سر گرفته شد تا نوروز 95معابر اصفهان نفسی تازه کنند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۴ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۵

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، با وجود اینکه از ابتدای سال تا کنون 200 مغازه به علت تخلف و اصرار بر سد معبر پلمپ شده اند اما هنوز هم این مشکل خاطر بسیاری از عابران پیاده را آزرده می کند و و با نزدیک شدن به عید نوروز طرح برخورد با سدمعبر در این کلانشهر تشدید شد تا اصفهان برای مسافران نوروزی آماده شود.
مدیرپیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در سال جاری 200مغازه به علت سد معبر پلمپ شده است گفت: سد معبر در پیاده روها توسط مغازه داران یکی از اصلی ترین مشکلات شهروندان و مدیریت شهری است.

مجتبی کاظمی خاطر نشان کرد: برخورد با سد معبر کنندگان به صورت جدی انجام می شود در سال جاری 2 طرح مقابله با این معضل اجرا شده اما پس از اتمام دوباره از سر گرفته می شود.

گدا

وی از اجرای مجدد طرح برخورد با دستفروش ها متکدیان و سد معبر در اسفند ماه و برای استقبال از نوروز خبر داد و افزود: از آنجایی که اصفهان شهری توریست پذیر و در نوروز پر مسافر است تلاش بر این است تا اصفهان برای استقبال از نوروز با مشکلی روبرو نباشد.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی یکی از اصلی ترین مواردی است که می تواند در این زمینه کمک کننده باشد ولی متاسفانه مغازه داران چندان به این موضوع توجه نمی کنند.

کاظمی رعایت قانون را در این مورد ضروری دانست و یاد آور شد: اقدام به توزیع بروشور در بین کسبه شده است و قبل از هر برخوردی اطلاع رسانی در مورد چینش مناسب کالا و همچنین مشکلات پیش رو با سد معبر به کسبه اعلام می شود.

این مدیر شهری گفت: در ابتدا با مشاهده سد معبر که معمولا در پیاده رو ها ایجاد می شود و یا دست فروشان با پهن کردن کالای خود موجب می شوند در مرحله اول توسط ماموران نظارت شهرداری برای جمع آوری کالاهای مزاحم تردد تذکر داده می شود.

پس از یک هفته ماموران با مراجعه مجدد در صورت ادامه دار بودن سد معبر اخطار و تذکر کتبی به مغازه دار ارائه می کنند تا در فرصت یک هفته این مشکل برطرف شود و پس از آن در صورتی که باز هم اصرار به ایجاد سد معبر دیده شود مغازه پلمپ می شود.

وی تصریح کرد: ایجاد مشکل در عبور و مرور توسط نمایشگاههای اتومبیل،مغازه های لوازم خانگی،اغذیه فروشی ها و همچنین فرش فروشی ها بیشتر انجام می شود و باید خود کسبه نسبت به رعایت حقوقو شهروندان حساسیت به خرج دهند چرا که تا کنون با اجبار این معضل به صورت کامل برطرف نشده است.
وی ادامه داد: یکی از بهترین روش ها برای پایان دادن این معضل این است که هر کسی متناسب با شغل خود مغازه داشته باشد تا بتوان کالای مورد استفاده را به خوبی در همان مغازه جا داد.

گدا

وی یاد آور شد در کلانشهرها نمی توان به صورت مقطعی با این مشکل برخورد کرد به همین خاطر در طول سال ماموران بر این مشکلات نظارت می کنند اما در ایام خاص سال این برخوردها و نظارت ها تشدید می شود.

کاظمی توضیح داد: حتی برای ماموران و پرسنل فعال در این بخش به صورت دوره ای آموزش های مناسب پیش بینی شده تا به صورت مناسب با این موارد برخورد شود و با آگاهی کامل بتوانند وارد عمل شده و حتی به کسبه در مورد این موضوع آموزش ها و اطلاعات لازم را ارائه کنند.

وی در پایان افزود: گشت هاي مجموعه مديريت پيشگيري و رفع تخلفات شهري شهرداري اصفهان ۲۴ ساعته در معابر شهر فعال هستند علاوه بر آن سامانه ارتباطات مردمي ۱۳۷ در رابطه با تخلفات شهري پاسخگوي شهروندان است و شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلف و سد معبر در خیابان ها و پیاده روهای شهر با تلفن هاي ۳۵۶۰۱۲۱۱ و ۳۵۶۰۱۲۱۳ تماس حاصل کنند و به طور حتم کارشناسان به صورت شبانه روزي پاسخگوي شهروندان در زمينه تخلفات شهري هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

6 + نوزده =