صاحب نیوز

photo_2016-02-24_09-57-52

رئیس هیئت امنای موسسه ی نسیم وصال مهر:

نگذاریم مجلس ششم تکرار شود/ نماینده ای اصلح است که درد دین داشته باشد

کسی که درد دین داشته باشد، یقینا به فکر مردم و اصلاح جامعه است و کسی می تواند اصلح باشد که صالح باشد و لذا ویژگی های نماینده ی اصلح، وظیفه ی او را مشخص می کند.

کدخبر: 394317
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۰۵ @ ۱۲:۲۶


به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیر تیران و کرون   رئیس هیئت امنای موسسه ی نسیم وصال مهر در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: قصه ی انتخابات 94 که هم انتخابات خبرگان و هم مجلس شورای اسلامی می باشد، نسبت به دوره های گذشته از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

محمدجواد فدایی با اشاره به اهمیت زیاد انتخابات پیش رو، خاطر نشان کرد: امروز در یک پیچ تاریخی به شدت حساس قرار گرفته ایم و قصه ی برجام و تعاملی که با کشورهای زورگو و مستکبر انجام می شود، می طلبد که یک مجلس قدرتمند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان منتخب و دولتمردان باید با یاری یکدیگر بتوانند از موضع قدرت، برجام و پسابرجام را حمایت کنند، افزود: داعش و گروه های تکفیری دورادور کشورمان را محاصره کرده اند و منتظر نشانه و چراغی هستند که به آنها علامت دهد و انها وارد کشور ما شوند.

این عضو شورای مدیران موسسه ی طلایه داران نور افاق با اشاره به اینکه دشمن به دنبال نفوذ در مجلس شورای اسلامی و خبرگان است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با پیروی از خط امام و منویات اصیل مستحکم انقلاب اسلامی باعث شده اند که نفوذ در کشور صورت نگیرد و اگر اتفاق بیفتد بسیار ضعیف است و با بصیرت دهی رهبری، مردم متوجه خواهند شد.

فدایی گفت: دشمن به این نتیجه رسیده است که تنها راه نفوذ در ایران از لحاظ سیاسی، تغییر رهبری است و به همین دلیل تلاش شبانه روزی او برای فرستادن اعضای نفوذی خود به مجلس خبرگان و تشکیل مجلس خبرگان سیاسی غرب گرا می باشد.

وی افزود: اگر یک رای ما از روی بی بصیرتی، جاهلانه و جوزدگی باشد، به آینده ی کشور و نسل خودمان خیانت کرده ایم و باید این حساسیت بالا را درک کنیم.
رئیس هیئت امنای موسسه ی نسیم وصال مهر با اشاره به ویژگی های اصلح نماینده ی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: نماینده اصلح باید در لحظات حساس با یک سیستم فکری و به دور از هر تعصبی بتواند عاقلانه تصمیم بگیرد و شرایط را به خوبی درک و تحلیل کند.

فدایی افزود: نماینده ی اصلح باید مقابل زورگویی ها و ناهمگونی ها بایستد و با تحلیل سیاسی و اجتماعی، به سمت اصلاح زیر بناها رود تا اینده ی نظام را تضمین کند.
وی با بیان اینکه وظیفه ی نمایندگان مجلس، قانونگذاری است، اظهار کرد: نمایندگان باید قانون را خوب بفهمند چرا که باید قوانینی را تصویب کنند که جامع و کامل باشد و هیچ راه نفوذی نداشته باشند.

این عضو شورای مدیران موسسه ی طلایه داران نور افاق گفت: یکی دیگر از ویژگی هایی که کاندیدائی را از سایر رقبا مجزا می کند، دینداری انهاست.
فدایی با اشاره به اینکه دینداری با دین دان بودن تفاوت دارد، اظهار داشت: کسی که درد دین داشته باشد، یقینا به فکر مردم و اصلاح جامعه است و کسی می تواند اصلح باشد که صالح باشد و لذا ویژگی های نماینده ی اصلح، وظیفه ی او را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه رای سفید، ممکن است در آینده به ضرر خودمان تمام شود، تصریح کرد: رای اشتباه، مجلس ششم را رقم زد و ما نباید بگذاریم مجلس ششم دوباره تکرار گردد.

رئیس هیئت امنای موسسه ی نسیم وصال با اشاره به اینکه مردم باید با بصیرت وارد انتخابات شوند، افزود: نمایندگانی را انتخاب کنیم که سابقه ی درخشانی دارند و مشخص است که شعار گرا نیستند چرا که در قبال هر برگه ی رای، عندالله باید جواب دهیم.
فدایی خاطر نشان کرد: یک نماینده ،چهار سال سکان قانونگذاری کشور را به دست می گیرد و لازم است، نزدیک انتخابات به سخنان رهبری گوش داده و در رابطه با آن تحقیق کنیم که قطعا مسیر برای ما روشن می شود.

وی با اشاره به نقد عملکرد مجلس نهم تصریح کرد: یکی از انتقادات صریح که می توان نسبت به مجلس نهم داشت، برجام است چرا که بعد از ساعت ها جلسه و هم فکری و هزینه کردن وقت و نیروی انسانی در کمتر از نیم ساعت برجام تصویب شد.

این عضو شورای مدیران موسسه ی طلایه داران نور افزود: انتظارات از مجلس نهم بالاتر از این بود چرا که همدلی با مردم در این مجلس مشهود نبود و نمایندگان وارد مسائل سیاسی و بعد خارجی آن شدند که باید در مجلس دهم جبران گردد و به سمت و سوی جایگاه اصلی خود سوق پیدا کند.
فدایی گفت: بعضی از مدیریت های اعمال شده در مجلس نهم در شان مجلس شورای اسلامی و فرهنگ با سابقه ی ایران نبود اما به طور کلی مجلس نهم، از مجلس های گذشته بسیار بهتر بود.

وی با بیان اینکه کاندیدائی را می پذیریم که صبح و شب به دنبال حل مشکلات مردمی و نظام باشد، خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گفتمانی راه بیندازند که در جهان صدا کند و برای تمدن نوین نظام اسلامی ریل گذاری کنند.

رئیس هیئت امنای موسسه ی نسیم وصال با اشاره به برنامه های فرهنگی و سیاسی حوزه های علمیه افزود: بصیرت افزایی باید در این برهه از زمان اساس کار حوزه های علمیه قرار گیرد.

فدایی افزود: از شخص نباید دفاع کرد بلکه از خط و گفتمان و شعار و مسیرها دفاع کنیم و به جای شخص شناسی، شخصیت شناسی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حوزه های علمیه باید به سمت تخصص گرایی بروند، تصریح کرد: سبک زندگی خوب را به صورت عملیاتی به جامعه نشان دهیم و با یک سبک زندگی اسلامی ایرانی که برخواسته از حوزه های علمیه است شاهد انتخاب های آگاهانه تر و دقیق تر خواهیم بود.

این عضو شورای مدیران موسسه ی طلایه داران نور افزود: سبک زندگی درست نمی شود مگر اینکه برخواسته از فکر اصیل باشد و این فکر اصیل با وحدت طلبه ها و افسران جوان جنگ نرم یعنی دانشجویان صورت می پذیرد تا به شکل دقیق تر و بهتر انجام گردد تا نهایتا مسیر پویایی نظام اسلامی را به هدف اصلی آن یعنی ایجاد تمدن نوین اسلام و ایجاد آمادگی ظهور امام عصر، سوق دهد.