صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » تمدن غنی و ارزش های دینی اجازه استفاده از سلاح کشتار جمعی را به ایران نمی دهد

استاندار اصفهان:

تمدن غنی و ارزش های دینی اجازه استفاده از سلاح کشتار جمعی را به ایران نمی دهد

استاندار اصفهان در دیدار با نویسنده آلمانی کتاب« اصفهان من» گفت: تمدن چهار هزار ساله ایران و بنیان های دینی اجازه استفاده از سلاح های کشتار جمعی را به ایران نمی دهد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری،  دکتر رسول زرگرپور در دیدار با خانم گاتلین گوبل نویسنده و فرانک رودل هنرمند عکاس که برای تألیف کتاب« اصفهان من»، به اصفهان سفر نموده اند، ضمن اظهار خوشحالی از دیدار با ایشان به سفر مقامات مختلف خارجی در طول چند هفته اخیر به اصفهان اشاره نمود و این شهر را به عنوان پایتخت فرهنگ تمدن ایرانی، اسلامی نام برد.

وی افزود: اولین کشور در دنیا هستیم که ادیان مختلف با صفا و صمیمیت در کنار یکدیگر زندگی مسالمت آمیز دارند و در پارلمان دارای نماینده هستند.

استاندار اصفهان خطاب به نویسنده آلمانی اظهار داشت: حضور شما در اصفهان ارزش دیگری دارد زیرا ما با مردم آلمان یک ارتباط دیرینه و نزدیکی بیشتری به بقیه کشورهای اروپایی داریم و از طرفی کاری که شما می خواهید انجام دهید بسیار ارزشمند است زیرا با زبان هنر جلوه های مختلف زندگی مردم این شهر را به دنیا معرفی می کنید.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: « اگر هر کاری با زبان هنر انجام شود ماندگار خواهد بود » به اهمیت کار نویسندگاه و هنرمندان تأکید نمود و ادامه داد: مهم این است که بدانیم مردمی که این زیبائیها را خلق کرده اند دارای چه خصوصیاتی بوده اند، قطعاً اینها مردمی بسیار خلاق، خوشفکر و مبدع بوده اندکه توانسته اند آثاری خلق نمایند که حتی بخشی از تکنولوژی قرن 21 پاسخگوی آن سازه نیست و همچنان پویا و تازه به نظر می رسد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: آنچه باقی مانده است آثاری است که با زبان هنر بیان شده زیرا هنر زبان مشترک بین ملتهاست که به راحتی به انسانهای دیگر منتقل می شود.

وی تأکید نمود: با مشاهده آثار تاریخی و صنایع دستی و میراث معنوی به جا مانده از قرون گذشته در ایران و بالاخص اصفهان متوجه می شویم سازندگان این آثار مردمی کاملاً صلح طلب، نوع دوست و اهل تعامل با ملتهای دیگر و با همسایگان بوده اند و تمدن چهار هزار ساله ایران و بنیان های دینی و اسلامی هرگز اجازه نمی دهد ملت ایران اهل تجاوز به کشورهای دیگر باشد یا از سلاحهای کشتار جمعی استفاده کند، در حالی که بسیاری از آثار تاریخی اروپا در طول جنگهای جهانی اول و دوم از بین رفت و نابود شد.

دکتر زرگرپور ویژگی دیگر سازندگان آثار به جا مانده از قرون گذشته را، آینده نگری آنها دانست به طوری که آثار ساخته شده در 700 سال پیش همچنان با همان عملکرد روز اول مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندار اصفهان اظهار داشت: این ویژگی های مثبت و صلح طلبی ملت ایران مورد اتفاق نظر حتی سیاستمداران در دنیای غرب می باشد و آنها بر خلاف تبلیغات ظاهری و پر سر و صدا، در محافل خصوصی به آنها اذعان می کنند و نظرات ما را تأیید می نمایند.

خانم گاتلین گوبل نویسنده آلمانی نیز در این دیدار ضمن اظهار خوشوقتی از فرصت ملاقات با استاندار و استفاده از نظرات راه گشای ایشان خواستار افزایش مراودات و سفرهای هیأت های علمی و فرهنگی دو کشور بالاخص در خصوص شهر اصفهان شد.

وی همچنین پیشنهاد نمود: اصفهان در نمایشگاه بزرگ بین المللی برلین که بیشتر حول محور مسائل فرهنگی و اجتماعی و تاریخی است حضور پر رنگی داشته باشد.

این نویسنده آلمانی با ذکر نمونه هایی عنوان نمود: قطعاً آزادی واقعی در ایران به نسبت کشورهای اروپایی بسیار بیشتر و مطلوب تر می باشد و از این بابت بالأخص در زمینه آزادی اقلیت های مذهبی، اصفهان می تواند به الگویی در جهان تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد