صفحه اصلی » استان » نطنز » صفاری نطنزی منتخب مردم در حوزه انتخابیه نطنز و قمصر شد+ زندگینامه

صفاری نطنزی منتخب مردم در حوزه انتخابیه نطنز و قمصر شد+ زندگینامه

یوسف حسنی فرماندار نطنز آمار نهایی و قطعی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان نطنز و بخش قمصر کاشان را اعلام کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - شنبه ۱۳۹۴/۱۲/۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، یوسف حسنی فرماندار نطنز  آمار نهایی و قطعی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان نطنز و بخش قمصر کاشان را اعلام کرد.

از مجموع ۳۸۶۷۴ آراء ماخوذه  آقای مرتضی صفاری نطنزی با گرایش اصولگرایی با ۹ هزار و ۸۴۲ رای حائز اکثریت آرا و منخب مردم در مجلس دهم شد.

علی باغبانیان با گرایش اصلاح طلبی با هشت هزار و ۸۷۴ رای، محمد فیروزی با گرایش اصولگرایی با هفت هزار و ۵۲۱ رای، مهدی افضلی با ۵ هزار و ۴۴۵ رای، محمود صفاری با دو هزار ۳۴۸ رای، عباس اسفندیاری با یک هزار و ۳۶۹ رای، ابوالفضل سلیمانی با یک هزار و ۲۸۹ رای، عبدالحمید محمدی با ۶۷۳ رای و غلامعلی رسولی با ۲۷۵ رای رتبه های دوم تا نهم را کسب کردند.

بدین ترتیب مرتضی صفاری نطنزی با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده منتخب مردم حوزه انتخابیه شهرستان نطنز و بخش قمصر کاشان برگزیده شد.

 مختصری از زندگینامه منتخب مردم در مجلس دهم

مرتضی صفاری نطنزی در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۵ در محله علیای نطنز و در خانواده ای مذهبی و اصیل چشم به جهان گشود. وی از نوادگان حاج عبدالرحیم صفاری نطنزی از بزرگان و معتمدین محل و همچنین از نوادگان صدرالعلمای نطنزی (علیمحمد علیایی) نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی می باشد.

وی متاهل و دارای دو فرزند دختر و پسر است.

سوابق تحصیلی: 

دکترای تخصصی اقتصاد از آکادمی مطالعات اقتصادی بخارست- رومانی (۱۳۶۶) کارشناسی ارشد علوم اقتصادی از آکادمی مطالعاتاقتصادی بخارست رومانی (۱۳۶۳)کارشناسی مدیریت بیمه(۱۳۵۷)از مدرسه عالی بیمه تهران وابسته به سازمان توسعه همکاری هایمنطقه ای(RCD) مسلط به زبان های انگلیسی و رومانیایی و آشنایی کافی با زبان های اسپانیایی-روسی-مجاری و فرانسه

سوابق کاری و مسئولیت ها:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور اسپانیا ازسال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۳ مدیر کل کشورهای مشترک المنافع و همسایگان شمال غرب وزارت امور خارجه از سال ۱۳۸۳ الی ۱۳۸۹  سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور قزاقستان از سال ۱۳۷۹ الی ۱۳۸۳ریاست اداره اول اروپای مرکزی و شمالی.

وزارت امور خارجه از سال ۱۳۷۴الی ۱۳۷۹سفیرجمهوری اسلامی ایران در کشور مجارستان از سال ۱۳۷۰ الی ۱۳۷۴ معاون اداره دوم سیاسی و رییس اداره دوم اروپای شرقی در وزارت امورخارجه تهران از سال ۱۳۶۶الی ۱۳۷۰کاردارسفارتجمهوری اسلامی ایران در بخارست از سال ۱۳۶۰الی ۱۳۶۶، کارشناس ارشد نهاد نخست وزیری در سال ۱۳۶۰ و دبیر آموزش و پرورش شهرستان نطنز از سال ۱۳۵۸ تا 1360

درج نظر