صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » مردم فریدن بزرگ با مشارکت ۸۹ درصدی در انتخابات به دعوت رهبرشان لبیک گفتند

در گفتگو با رئیس هیات نظارت شهرستان فریدن:

مردم فریدن بزرگ با مشارکت ۸۹ درصدی در انتخابات به دعوت رهبرشان لبیک گفتند

حجت الاسلام اکبری از حضور و مشارکت ۸۹/۵۹ درصدی مردم فریدن بزرگ در انتخابات خبر داد و تصریح کرد: این حضور نشانه ای از ولایت مداری و همیشه در صحنه بودن مردم فریدن بزرگ می باشد که بار دیگر به دعوت رهبرشان لبیک گفتند.

تاریخ انتشار: ۰۱:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از فریدن نیوز، رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان فریدن در گفتگوی کوتاه با خبرنگار این پایگاه تحلیلی خبری در خصوص انتخابات حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین و میاندشت، گفت: یکی از بسترهای مناسب برای شکل گیری حماسه سیاسی، عرصه انتخابات و مشارکت همراه با آگاهی سیاسی است که می تواند نشان دهنده مشروعیت و کارآمدی نظام باشد و به فرموده مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، « انتخابات مظهر حماسه سیاسی، مظهر اقتدار نظام اسلامی و مظهر آبروی نظام است.»

حجت الاسلام مالک اکبری از حضور و مشارکت ۸۹/۵۹ درصدی مردم  فریدن بزرگ در انتخابات خبر داد و تصریح کرد: این حضور نشانه ای از ولایت مداری و همیشه در صحنه بودن مردم فریدن بزرگ می باشد که بار دیگر به دعوت رهبرشان لبیک گفتند.

وی در ادامه این درصد حضور مردم را یک افتخار بزرگ خواند و به تفکیک درصد مشارکت در چهار شهرستان فریدن بزرگ را به این صورت اعلام کرد: فریدن ۸۷/۰۸ درصد، فریدونشهر ۸۷/۷۷ درصد، چادگان ۹۰/۲۲، بویین و میاندشت ۹۳ درصد می باشد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان فریدن در بخش دیگر از صحبت های خود به فضای سالم انتخاباتی در فریدن بزرگ اشاره و بیان کرد: الحمدالله در این دوره از انتخابات شاهد یک رقابت حساس در فضای سالم و صمیمی بودیم، که این فضا باعث حضور و مشارکت تقریبا ۹۰ درصدی مردم فریدن بزرگ شد.

حجت الاسلام اکبری در ادامه افزود: ابتدا با ثبت نام ۳۷ نفر از واجدین شرایط، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فریدن بزرگ کلید خورد، که با بررسی صلاحیت ها و انصراف برخی از کاندیداها رقابت میان ۱۵ نفر ادامه پیدا کرد.

این مسوول با اشاره به رقابت ۱۵ نفر از کاندیداها در ۷ اسفند، تاکید کرد: بعد از پایان رای گیری و شمارش ارا در حوزه انتخابیه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین و میاندشت دکتر اکبر ترکی با ارای ۲۲۵۳۶ از بین ۱۵ کاندیدا راهی مجلس شد.

وی با بیان اینکه آقای ترکی نماینده فریدن بزرگ در مجلس دهم با اکثریت آرا هستند، اعلام کرد: در این دوره خوشبختانه شاهد انتخاباتی سالم بودیم و مردم در روز رای گیری در کمال اخلاق آرای خود را به صندوق ها انداختند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان فریدن پس از قدر دانی از حضور پر شور مردم در این دوره از انتخابات، اظهار کرد: لازم است از همکاری مجدانه و شبانه روزی تمام کسانی که در روند انتخاباتی این چهاره حوره انتخابیه فعال بوده و فعالیت می کردند، تشکر کنم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد