صفحه اصلی » اجتماعی » غرس ۳ هزار اصله نهال در ۱۰ هزار متر مربع شهر گرگاب

با حضور خانواده های شهدا انجام شد؛

غرس ۳ هزار اصله نهال در ۱۰ هزار متر مربع شهر گرگاب

شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگاب صبح امروز به مناسبت روز درختکاری اقدام به غرس بیش از ۳ هزار اصله نهال در ۱۰ هزار متر مربع به نام ۶۶ شهید والا مقام این شهر کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از شاهین نا، به مناسبت هفته منابع طبیعی، شهرداری شهر گرگاب صبح امروز ۳ هزار اصله نهال را در بیش از ۱۰ هزار متر مربع به نام شهدای والا مقام این شهر غرس کرد.

طی مراسمی با حضور معاون سیاسی فرمانداری شهرستان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و جمعی از مسئولان شهر گرگاب، خانواده های معظم شهدا با همکاری سازمان دانش آموزی و اهالی مجموعه مسکن مهر هزار اصله نهال در محوطه بوستان کوثر غرس شد.

دانش آموزان آموزشگاه شهید عزب دفتران شاهین شهر نیز در این مراسم به یاد شهدای والا مقام نهالی کاشته و آبیاری کردند.

شاه رجبیان رئیس شورای اسلامی شهر گرگاب در این مراسم خشکسالی سال‌های اخیر را علت کمبود فضای موجود شهر عنوان و تصریح کرد: در حال حاضر علی رغم اینکه آبیاری فضای سبز شهر سیستم آبیاری قطره ای و از طریق پمپاژ از آب چاه یک و نیم اینچی انجام می شود ولی بعلت شدت خشکسالی این مقدار کافی نمی باشد.

وی به اقدامات در جهت توسعه فضای سبز شهر در آینده ای نزدیک اشاره کرد و به شهروندان شهر گرگاب نوید داد که با انعقاد قراردادی با شرکت آب منطقه ای اصفهان بزودی با خرید ۴ الی ۱۱ لیتر پساب فاضلاب، فضای سبز شهر توسعه چشمگیری خواهد داشت.

در حال حاضر با توجه به جمعیت ۸ هزار نفری شهر گرگاب سرانه فضای سبز این شهر قریب به ۱۰ متر مربع می باشد که شهرداری شهر گرگاب با توجه به آلاینده های پیرامون شهر چشم انداز توسعه سرانه فضای سبز بیش از ۱۲ متر مربع را دارد.

ساسان حقیقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان در این مراسم با بیان اینکه “مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم” عنوان شعار یکصدو دهمین سال خدمت رسانی اداره منابع طبیعی در کشور می باشد، ساده ترین راه مبارزه با ریزگردها و آلاینده های محیطی پیرامون شهر را درختکاری عنوان کرد.

وی در ادامه به فعالیت های خوب شهرداری های شهرستان در توسعه فضای سبز اشاره و تاکید کرد که باید فرهنگ درختکاری از سطح مدارس آغاز و با نهادینه کردن این فرهنگ بین دانش آموزان علاوه بر رسیدن به سرانه مطلوب فضای سبز عنوان قطب اصلی کشاورزی را نیز به این منطقه برگرداند.

همزمان با این مراسم یک هزار و ۵۰۰ اصله نهال به یاد ۶۶ شهید گرانقدر شهر گرگاب در نقاط مختلف و کمربندی این شهر به دست خانواده های معظم شهدا، مسئولان و شهروندان شهر گرگاب غرس گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد