صفحه اصلی » اقتصادی » تولید سالانه 10میلیون گلدان گل شب بو در شهرستان خمینی شهر

تولید سالانه 10میلیون گلدان گل شب بو در شهرستان خمینی شهر

در شهرستان خمینی شهر سالیانه 10میلیون گلدان گل شب بو تولید می شود و در این بخش مقام نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - یکشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۱۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از قلمکده ، اولین جشنواره گل شب بو در شهرستان خمینی شهر در فضایی گلخانه ای همزمان با آغاز هفته درختکاری برگزار شد و در حاشیه آن بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان در شهر درچه افتتاح شد.

در شهرستان خمینی شهر سالانه 10میلیون گلدان گل شب بو تولید می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خمینی شهر گفت: حدود 300 واحد گلخانه ای مشغول به تولید گل شب بو هستند که باعث اشتغال زایی حدود 1200نفر به طور مستقیم و تعدای نیز غیرمستقیم در این منطقه شده است.

وی اظهار کرد: جهت افزایش سطح زیر کشت و ارتقا تولیدات گلخانه ای در شهرستان خمینی شهر، جهاد کشاورزی نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی، احداث شهرک گلخانه ای، پیگیری جهت دریافت تسهیلات برای احداث سازه های مدرن گلخانه ای و همکاری با بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در بخش گل و گیاه اقداماتی انجام داده است.

علی شریفی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی خمینی شهر سعی داشته صنعت گلخانه داری و کشاورزی را در سطح شهرستان گسترش دهد تصریح کرد: با برگزاری جشنواره ا و بازارهای مختلف و عرضه محصولات تولیدی می توان ضمانت بازاریابی را برای فعالان این عرصه به وجود آورد.

وی اضافه کرد: شهرستان خمینی شهر با تولید سالانه بیش از 10میلیون گلدان گل شب بود رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده و با حدود 51درصد تولید گل های فصلی و نشایی که 11میلیون گلدان استان در سال می باشد در جایگاه نخست استان قرار دارد.

بازار بین المللی گل و گیاه در شهر درچه

در این مراسم شهردار شهر درچه که دبیر اجرایی جشنواره گل شب بو شهرستان خمینی شهر بود، گفت: املاک و اراضی شهرستان خمینی شهر و خاک مناسب منطقه و همچنین وجود گلخانه های متعدد و صنعت کشاورزی باعث شد که بازار بین المللی گل و گیاه سپاهان با سالن های مجهز گل شاخ بریده و گل های آپارتمانی و گلدانی در شهر درچه ایجاد شود.

وی افزود: بر این اساس در جهت کمک به کشاورزان و گلخانه داران منطقه برای عرضه تولیدات گلخانه ای خود و همچنین جذب گردشگران و مسافران به شهرستان و رغبت سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه و ایجاد اشتغال برای جوانان علاقمند به صنعت کشاورزی که در جهت رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است این بازار ایجاد و راه اندازی شد.

علی اکبر محمودی با بیان اینکه این بازار گل و گیاه به صورت دائمی بوده و دارای 18غرفه گل شاخه بریده و 30غرفه گل های آپارتمانی و گلدانی است، ادامه داد: گلفروشی های سطح استان خرید گل های روزانه خود را از این بازار دارند و مردم نیز می توانند جهت خرید گل های آپارتمانی و گلدانی به این نمایشگاه مراجعه و گیاه مورد نظر خود را تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد