صفحه اصلی » استان اصفهان » تیران و کرون » اولین کنگره بزرگداشت شهدای تیران و کرون با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد/ تصاویر

در تالار شهر تیران؛

اولین کنگره بزرگداشت شهدای تیران و کرون با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد/ تصاویر

سردار عبدالله کریمی مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و سرپرست بنیاد شهید وامور ایثارگران استان اصفهان و سردار مرتضی قربانی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از جمله مهمانان ویژه بودند که با استقبال گرم خانواده های شهدا در این مراسم حضور یافتند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۰ - جمعه ۱۳۹۴/۱۲/۲۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیر تیران و کرون، اولین کنگره بزرگداشت شهدای شهرستان تیران وکرون با حضور خانواده های شاهد وایثارگر و مسئولان کشوری، استان و شهرستان در تالار بزرگ  شهر تیران برگزار شد.

سردار عبدالله کریمی مشاور ریاست عالی بنیاد شهید و سرپرست بنیاد شهید وامور ایثارگران استان اصفهان و سردار مرتضی قربانی مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از جمله مهمانان ویژه بودند که با استقبال گرم خانواده های شهدا در این مراسم حضور یافتند.

امام جمعه تیران با اشاره به اینکه شهدا گلچین شده خداوند هستند، گفت: ایران در دنیای کنونی و علی رغم همه چالش ها از سوی شیاطین حرف اول و آخر را می زند.
حجت الاسلام طاحونی افزود: بزرگترین مولفه اقتدار کشور، پیشینیه شهدا و منتظران است و ایران با این اوصاف وجودی، قادر به مدیریت تمام دنیا است.
وی با بیان اینکه ایران در آخرالزمان امن ترین کشور است، خاطر نشان کرد: همرزمان و یادگاران شهدا مطمءن باشند که همه ما پا به رکاب به عنوان سربازان شما پشت سرتان حرکت می کنیم.
سرپرست بنیاد شهید وامور ایثارگران استان با اشاره به اینکه تاثیر گذاری انسان ها روی یکدیگر حاکی از حکمت آنهاست، گفت: شهید یک رتبه و شهادت یک مقام است و هر کس بیشترین تاثیر را بر جوانب بشری می گذارد، آن فرد حکیم است.
وی افزود: شهید به سمت خدا حرکت می کند و جمعیت زیادی را به سمت خدا هدایت می کند و همین، اثر زنده بودن شهید است.
سردار کریمی با تاکید بر اینکه باید سپاسگزار و قدردان مسءولانی باشیم که کنگره و یادواره ها را ترتیب می دهند، خاطر نشان کرد: تداوم این انقلاب میسر نیست، مگر اینکه ایثارگری در صحنه تدوام یابد.
وی گفت: خبرهای خوبی برای خانواده شهدا و ایثارگران برای شش ماهه سال 95داریم که در سال جدید به اداره بنیاد شهید و امورایثارگران هر شهرستان ابلاغ خواهیم نمود.

مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تبیین جایگاه شهدا در ماندگاری انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: شالوده انقلاب اسلامی از سال 42 با مبارزات مردمی به رهبری امام خمینی(ره) و حضور علمای بزرگواری از جمله آیت الله مظاهری و آیت الله امامی آغاز شد.

سردار مرتضی قربانی ادامه داد: امام خمینی (ره) با قاطعیت و جرات زیادی به مقابله با شاه پرداخت و و با همراهی مردم غیور ایران اسلامی وی خاندان شاهنشاهی را برای همیشه از این کشور بیرون راند.

وی با بیان اینکه سکاندار انقلاب اسلامی ایران فرزند و پدر شهید است، تصریح کرد: نقش شهدا در امنیت و آرامش امروز کشور ما بسیار مهم است و باید با تمسک به راه و روش آنها این انقلاب را که هر روزه با تهاجمات مختلفی روبرو است، پیش ببریم.

سردار قربانی در ادامه ب بیان خاطراتی از دوران جنگ و انقلاب اسلامی پرداخت.

در این مراسم از خانواده های شهدای شهرستان با تقدیم قاب شهدا قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

15 − چهار =