صفحه اصلی » اجتماعی » کاشت درختانی که به آب کمتری نیازمندند در اولویت قرار دارد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دهاقان:

کاشت درختانی که به آب کمتری نیازمندند در اولویت قرار دارد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهاقان گفت: با توجه به کمبود آب و خشکسالی باید از کاشت درختانی استفاده کنیم که به آب کمتری نیاز دارند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۷ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۰

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از دهاقان نا، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان نا، گفت: در هفته درختکاری با در اختیار قرار دادن نهال به همه ادارات و مردم شهرستان دهاقان سعی در افزایش فضای سبز در سطح شهرستان داریم.

جواد آقاسی  از برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع منابع طبیعی به همراه کلاس‌های آموزشی حفظ و حراست از منابع طبیعی در مدارس خبر داد و افزود: با توجه به معضل کم‌آبی، کاشت درختانی که به آب کمتری نیاز دارند در اولویت قرار دارد.

وی با اشاره به کنترل و مدیریت کوچ خاطرنشان کرد: در سال آینده، ۲۰ اردیبهشت ماه اجازه چرای دام داده می‌شود و تا قبل از آن به منظور حفظ منابع طبیعی از چرای دام جلوگیری می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهاقان از اتمام بند خاکی روستای همگین خبر داد و تصریح کرد: احیا و اصلاح ۲۵ هکتاری مراتع، ایجاد کمربند حفاظتی بین اراضی ملی و خصوصی، تعیین ظرفیت طرح‌های مرتعداری و تشکیل ۳۰ فقره پرونده تخریب و تصرف از جمله کارهای صورت گرفته در سال جاری بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد