صفحه اصلی » استان » سمیرم » مردم نگاه می کنند و به خاطر می سپارند!

صرفا برای یادآوری نماینده سمیرم

مردم نگاه می کنند و به خاطر می سپارند!

سرکار خانم سکینه عمرانی؛ هنوز هم برای اقدامات اساسی و حضور پررنگتر شما در میان مردم دیر نشده است که اگر با اطلاع به خبرنگاران و ارتباط قوی تر با رسانه ها همراه باشد به یقین در بالابردن سطح رضایت عمومی نیز موثر خواهد بود…

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - جمعه ۱۳۹۲/۰۸/۲۴

صاحب نیوز- محمود افشاری/ رأی مردم سمیرم اینبار و برای نخستین بار نصیب زنان شد تا در کابینه یکصد هزار جمعیتی اعم از شهری، روستایی و عشایری سمیرم زنان هم ردای سیاست و وکالت مجلس نشینان این شهرستان را بر تن کنند.

مرحله دوم انتخابات در شانزدهمین روز از دومین ماه زیبای بهار روز مشخص شدن سرنوشت کرسی مجلس نهم برای سمیرمی ها بود که نام و نشان بی نشان یک بانوی فرهنگی و معلم در سیاست و مدیریت کلان تصمیم گیری و تصمیم سازی با شعار “فقط خدا”، از صندوق رای بیرون آمد.

آن روزها که سرنوشت در مرحله دوم انتخابات مجلس رقم خورده بود شور و شوق خاصی در میان مردم و حامیان واقعی یا گرویده به سیده سکینه عمرانی به علت ابطال رأی کاندیدای مورد نظرشان در مرحله دوم دیده می شد که به مانند بیشتر دوره های انتخابات مجلس مصداق رأی بر اساس احساس و اجبار و نه از سر تدبیر و اختیار را تداعی می کرد.

نشست های نخستین شورای اداری و دیگر جلسات سمیرم  بیشتر با حضور نماینده مردم برگزار می شد و نطق های انتقادی و همراه با تذکر شخص نماینده نیز در این نشست ها خودنمایی می کرد. حرف ها و سخنانی که همگی حکایت از مشکلات و معضلاتی داشت که نماینده محترم بخوبی دست روی آنها گذاشته و خواستار توجه و تدبیر مسوولان برای حل آنان می شد. (+) (+)

این موضوع زیاد بطول نینجامید و کمرنگ شدن حضور نماینده در نشست ها و شهرستان بیشتر و بیشتر شد. کمرنگ شدنی که حداقل خبرنگاران رسانه های محلی و برخی اقشار مردمی آن را گوشزد می کردند و می کنند و خواستار توضیح نماینده محترم هستند.

آخرین جلسه عمومی و بدون دعوتی که نگارنده به یاد دارد مربوط به زمستان سال گذشته در شهر سمیرم و دفتر نماینده مردم و دیگری مربوط به بعد از برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهر کمه بود و آخرین جلسه اداری شهرستانی نیز 25 شهریور امسال در شورای اداری بود که نماینده سمیرم در آن حضور داشت و از اولویت تکمیل طرح های نیمه تمام سخن گفت.

بعد از همین نشست نیز خبرنگار خبرگزاری فارس به سراغ نماینده محترم رفت و از وی درخواست برگزاری نشست خبری کرد که نماینده نیز وی را به مسوول دفترش ارجاع داد و بازهم خبری از نشست خبری نشد.

نشست های بعدی نماینده محترم نیز گویا همین چند روز قبل در مرکز استان با حضور فرماندار سمیرم برگزار شده که یکی از موضوعات مورد بررسی در این جلسات هم اختصاص سیستم دیجیتال شبکه های تلویزیونی به منطقه سمیرم بوده است.

رکورد موتورهای جستجو با کلمه “نماینده سمیرم” نیز موید ضعف خبری و رسانه ای نماینده محترم سمیرم است چرا که هنوز سفر به نیویورک در سال 91، جلسه با شورای شهر کمه در چند ماهه گذشته و اولین خبر وی یعنی “سکینه عمرانی نماینده سمیرم شد” مربوط به یکسال و نیم قبل و یا حتی خبرهای نماینده قبلی سمیرم در صفحات اصلی گوگل نمایش داده می شوند.

(نکته قابل ذکر اینکه بیشتر اخبار رسانه ها از زبان سرکار خانم عمرانی خبرهای پوششی است و نشست خبری یا گفتگوی اختصاصی نبوده است.)

نماینده محترم بخوبی از روند توقف طرح  مسکن مهر و چالش های آن، خشکسالی و آثار زیانبارش و نیز وضعیت کوچه ها و معابر روستاگونه شهر و همچنین از مهاجرت معکوس روستاییان به شهرهای همجوار و سمیرمی ها به مرکز استان آگاهند.(+)

مشکلات و مسائلی که در طول سالیان گذشته گریبان سمیرم و مردمانش را گرفته و مسوولان مقصر نیز یا دیگر بر مسند امور نیستند و یا توضیحی در باب مشکلات ندارند و اگر دارند اعتباری است و تقصیر بر گردن کیست مشخص نشده است.

سمیرم

سمیرم

باید به اطلاع نماینده محترم مردم سمیرم برسانم که رسانه فقط پایگاه خبری خانه ملت نیست و خبرنگاران شهرستانی هم حداقل انتظارشان ترتیب دادن نشست خبری بود که با گذشت نزدیک به دو سال از تصدی شما بر صندلی سبز وکالت مردم محقق نشده است.

این موضوع در ضمیمه های هفتگی مجلس روزنامه نسل فردا به خوبی مشخص است که نماینده سمیرم در گفتگو با خانه ملت گفت و گفت و البته با بقیه خبرنگاران دیگر رسانه ها کمتر گفت یا نگفت.

نشست زمستان گذشته بود و طرح مسائل و خواسته های مهم مردمی مانند: دیدگاه تمرکز گرایانه اصفهان و عدم توازن و تعادل در نوع نگاه به شهرستان ها، مشکلات بیمارستان و کمبود پزشک، عزل فرماندار وقت، توجه به مشکلات معیشتی کشاورزان و باغداران، مشکلات شهرداری های شهرهای بدون صنعت و توجه بیشتر به استفاده از مدیران محلی که از زبان حاضران دعوت شده در نشست مطرح شد.

به نظر می رسد اگر نماینده مردم سمیرم از مشاوران بهره بیشتری می گرفت بیشتر هم می توانست موفق باشد و به نظر نمی رسد ایشان از مشاوره مشاورانی مانند نمایندگان سابق مجلس و یا نخبگان و فرهیختگان منطقه بهره زیادی برده باشند.

مردم نگاه می کنند و به خاطر می سپارند. هنوز هم برای اقدامات اساسی و حضور پررنگتر شما در میان مردم دیر نشده است که اگر با اطلاع به خبرنگاران و رسانه ها و ارتباط قوی تر رسانه ای همراه باشد به یقین در بالابردن سطح رضایت عمومی نیز موثر خواهد بود.

راهکار آگاهی مردم از فعالیت هایتان از دید یک خبرنگار انتشار گزارش عملکرد در قالب یک ویژه نامه یا بولتن خبری است و نقش خوبی در فهم بهتر عموم از کارهای انجام شده و یا برزمین مانده منطقه دارد.

خشکسالی بی انتها، حفر چاه های مجاز و غیرمجاز آب، بافت های فرسوده شهری و روستایی، مسکن مهر، سکون و رکود ادارات و سازمان های محلی، تخریب عرصه های طبیعی و محیط زیست و حتی گردشگاه ها، مهاجرت جمعیت، وضعیت بهداشت و درمان و بیمارستان، افت تحصیلی و در انتها باز هم بی تجربگی و ناپختگی برخی مدیران تنها گوشه هایی از مشکلات سمیرم هستند که توانمندی های موجود را هم تحت الشعاع خود قرار داده اند.

هر چند شاید کار اصلی نماینده اینها نیست اما فقط می توان گفت: هفتم خرداد 91 یعنی 328 روز قبل، آغاز شمارش معکوسی بر انتهای راه مجلسی است که تنها 2 سال تا پایان آن باقی مانده است و “فقط خدا” می داند چه در پیش است و چه خواهد شد. والسلام

نظرات

 1. درود گفته :

  درود
  شهر ما همچنان این وضعیت ادامه داره باوجود محل گرایی در ادارت… دلسوزی بسبار مسئولین دلسوز سمیرمی
  همچنان مردم سمیرم سکوت میکنند

 2. محمود گفته :

  باسلام خدمت همه دوستان طبق اخباری که به دستم رسیده اینبار شانس در خونمونو زده یک نیروی محکم و توانا در راه است.خوشحالم.

  • ناشناس گفته :

   ای بابا محمود خان چی میگی کی قراره بیاد هرکی میخواد بیاد قبلا هم بوده دوباره میخواد بیاد مگه نمیبینی بعضیشون راه افتادن خونه به خونه دارن رای گدایی میکنند میرن در خونه های مردم التماس میکنند که به من رای بدید تاحالا که نیروی جدیدی نیومده همون قبلیا هستن که اگه برن مجلس خدامیدونه که ماروفراموش میکنن یانه.
   اینایی که هستن و البته همیشه هم در هر دوره بودن نمیتونن مشکلات مارو حل کنند نه تخصص دارن نه کارآمدی.

 3. قائم مقام گفته :

  به نظر بنده خانم عمرانی خانم خوب ومومنه ای هستند اما این کار از عهدشون بر نمیاو. و بقول دوست عزیزمون اونایی هم که راه افتادن تو خونه های مردم و مجالس ختم رای گدایی میکنن اوناهم بفکر قدرت هستند.البته تقصیر ماهم هست بجای اینکه به کارآمدی و تخصص شخص نگاه کنیم بحثهای قومی قبیله ای رو مد نظر قرار میدیم.اگر همون افراد قبلی وارد صحنه بشن و شخص جدیدی نیاد اینبار من رای سفید میدم

 4. مریم گفته :

  فکر کنم منظور محمود دکتر رجایی باشه.
  خداکنه بیاد. هم تخصص داره هم کارآمدی

 5. h گفته :

  جالبتر از همه اینه که این خانم بازهم میخواد بیاد و تو انتخابات شرکت کنه حتی بعد از اعلام حضور حاج آقا رجایی بازهم خانم عمرانی کناره گیری نکرده و میخواد نامزد انتخابات بشه و من خیلی متعجبم از کار این خانم محترم.

 6. افشاری گفته :

  ایشون تمام تلاش خودش رو میکنه که رقیبش رو تخریب کنه هرچه در توان هوادارانشون البته تعداد محدودی که هستند انجام میدهند اما در مقابل سکوت دکتر رجایی در مقابل تهمتها و تخریبها رو میبینیم واقعا سکوت ایشون برای رقباشون کشنده است و اصلا موضعی نسبت به تخریبها و تهمتها نمیگیرند واقعا بصیرت یعنی همین که در مقابل افرادی که سعی در متلاطم کردن اوضاع دارند فقط سکوت کرد تا مردم بتونن با آرامش شخص اصلح رو انتخاب کنند.دکتر چه رای بیاری چه رای نیاری پیروزی چون مرد اخلاقی.

 7. رها گفته :

  خداروشکر رای نیاوردی من برا پایان نامه ام رفتم مجلس اصلا نبود زنگ زدم محل نداد واقعا من دانشجو ارشد تهران!!

1 2 3

درج نظر