صفحه اصلی » اجتماعی » بازگشت ۱۵ هکتار از اراضی تصرف شده در محدوده کشه به اراضی ملی

بعد از حدود 3 سال پیگیری/

بازگشت ۱۵ هکتار از اراضی تصرف شده در محدوده کشه به اراضی ملی

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست نطنز گفت: با اقدام محیط زیست و رای قطعی دادگاه تجدید نظر، ۱۵ هکتار از مناطق حفاظت شده کرکس در محدوده کشه بعد از سه سال پیگیری طاقت فرسا به اراضی ملی بازگردانده شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۷ - شنبه ۱۳۹۴/۱۲/۲۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا،  سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان نطنز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به گزارش یگان حفاظت محیط زیست این واحد مبنی بر تصرف و تخریب اراضی ملی منطقه حفاظت شده کرکس توسط یک متصرف پس از بررسی و تحقیقات و تنظیم پرونده به دادسرا شهرستان ارجاع شد.

مهدی صادقی افزود: بعد از طرح شکایت در نطنز دادگاه به نفع متصرف رای داد و پرونده مورد تجدید نظرخواهی اداره حفاظت از محیط زیست نطنز قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تلاش و پیگیری مصرانه مجموعه مدیریت و پرسنل این اداره، دادگاه تجدید نظر دادگستری استان اصفهان به استناد ماده ۶۹۰ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب سال ۱۳۷۵ و رعایت بند ۲ ماده ۳ قانون وصول برخی از درآمد های دولت و مصرف آن در موارد معین متهم را به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت و رفع تصرف اراضی ملی محکوم کرد.

سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست نطنز خاطر نشان کرد: با اقدام محیط زیست و رای قطعی دادگاه تجدید نظر، نزدیک به ۱۵ هکتار از مناطق حفاظت شده کرکس در محدوده کشه بعد از سه سال پیگیری طاقت فرسا به اراضی ملی بازگردانده می شود.

وی تاکید کرد: حکم صادره به زودی اجرا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد