صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » بازدید بیش از 30 هزار گردشگر از جاذبه های خمینی شهر در نوروز 95

مسئول دفتر نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمینی شهر:

بازدید بیش از 30 هزار گردشگر از جاذبه های خمینی شهر در نوروز 95

حبیبی با اشاره به رشد جذب گردشگر و بازدید کننده در مراکز تاریخی و گردشگری، گفت: تاکنون بیش از 30 هزار نفر در ایام نوروز از جاذبه های گردشگری شهرستان خمینی شهر بازدید کرده اند.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، علیرضا حبیبی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قلمکده با اشاره به گزارش مختصری از ستاد نوروزی این شهرستان گفت: ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان خمینی شهر در نوروز 95 با یک تلاش و همکاری و همدلی گروهی امسال فضای بسیار زیبا و جذابی برای گردشگران و مسافران نوروزی در این منطقه ایجاد کرده است.

وی افزود: صنعت گردشگری شهرستان خمینی شهر در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و آمارهای گردشگران نوزوزی این شهرستان تا پایان روز دهم فروردین  30818 نفر از جاذبه های  تاریخی – فرهنگی و طبیعی این شهرستان بازدید کردند.

مسئول دفتر نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خمینی شهر با بیا اینکه تا کنون 13500نفر از امکانات اقامتی و اسکان در خمینی شهر استفاده کرده اند اظهار کرد: مقاصد گردشگری شهرستان بسیار متنوع تر، شادتر و پربارتر از سال گذشته ارائه شده که اقامت و اسکان در کلاس های آموزش و پرورش با امکانات بسیار عالی در سطوح «الف» و «ب» با قیمتی مناسب صورت می گیرد که در استان نمونه است.

وی تصریح کرد: آمار نشان می دهد که بعد از شهرستان اصفهان و کاشان بیشترین اقامت در مراکز آموزشی استان در خمینی شهر بوده و از سویی خدمات در این شهرستان بسیار ارزان و با کیفیت ارائه می شود.

دبیر ستاد نوروزی شهرستان خاطرنشان کرد: خمینی شهر شهری است که منابع بسیار زیادی برای صنعت گردشگری و در نوروز امسال به همت شهرداری خمینی شهر شاهد تبدیل یکی از این منابع به جاذبه ها بودیم که عصارخانه خمینی شهر یکی از زیباترین و جالبترین آثار تاریخی دوره صفویه این شهرستان و در نوروز امسال آماده پذیرایی از بازدید کنندگان و مسافران شد.

وی با توجه به زیبای های منحصر به فرد این عصارخانه در این فرصت کمی که برای معرفی این جاذبه در دست بوده خیل زیادی از گردشگران شهری و مسافران نوروزی از این اثر تاریخی بازدید کردند و ادامه داد: همچنین مناظر طبیعی و جاذبه های دست ساز در منطقه نمونه گردشگری چشمه لادر با فضایی شاد و پرهیجان امسال توانست مقصد خوبی برای گردشگران نوروزی باشد.

حبیبی با اشاره به اینکه بازدید منطقه طبیعی و گردشگری لادر در روز طبیعت (سیزدهم فروردین) به اوج خود می رسد، اضافه کرد: این جاذبه های تاریخی فرهنگی و طبیعی، موزه ها، نمایشگاه ها، اجراهای زنده موسیقی سنتی و قومی ، نمایش های خیابانی و سایر خدماتی که در حوزه گردشگری این شهرستان ارائه می شود باعث شده که حجم زیادی از گردشگران استان اصفهان را به سوی شهرستان خمینی شهر جذب شوند.

وی با اشاره به مراکز بازدیدی موجود در شهرستان گفت: خانه های تارخی سرتیپ سدهی و مجیر، عصارخانه باستانی ورنوسفادران، مسجد تارخی جامع خوزان، منطقه کوهستانی و چشمه های طبیعی لادر و لاوه وهورموده، کوه سفید شهر درچه، برج کبوتر خانه دستگرد، موزه مردم شناسی منطقه جوی آباد قدیم، امامزاده سید محمد بن زید بن علی بن الحسین (ع) از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان خمینی شهر است که برای مسافران نوروزی زیباسازی و مهیا شده و مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد