صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » 28 متخلف تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شهرضا شناسایی شدند

رئيس امور اراضي جهاد كشاورزي شهرضا:

28 متخلف تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شهرضا شناسایی شدند

رئيس اداره امور اراضي جهاد كشاورزي شهرضا گفت: به دنبال گشت‌زنی، گشت حفاظت از اراضی در شهرضا، تعداد 28 مورد ابلاغیه توقیف عملیات به متخلفان تغییر کاربری تحویل و پیگیری شد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۱۶
به گزارش صاحب نیوز، صنوبر اشتری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به انجام 28 مورد ابلاغيه توقف عمليات تغيير كاربري غير مجاز در اراضي كشاورزي در ايام تعطيلات نوروز در مناطق مختلف شهرستان شهرضا، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ريزي و هماهنگي  به عمل آمده اكيپ گشت نوروزي ويژه جلوگيري از تغيير كاربري غير مجاز اراضي كشاورزي در تعطيلات نوروزي تشكيل شد.
وی افزود: این اکیپ از تاريخ 25 اسفند 94 شروع به كار کرد و با انجام گشت‌زني فعال در روستاها و حومه شهرستان تا تاريخ 13 فروردین ماه 95، نسبت به اخطار و ابلاغ 28 مورد توقف عمليات غيرمجاز شامل ديواركشي و احداث بنا اقدام کرد.
رئيس اداره امور اراضي جهاد كشاورزي شهرضا گفت: بر اساس پيگيري اداره امور اراضي تعداد 11 مورد انشعاب برق غيرمجاز باغات كه بررسي و شناسايي شده بود با هماهنگي امور برق شهرستان در تاريخ قطع شد.
وی افزود: این سازمان تمام توان اجرایی خود را در مسیر حفاظت و صیانت از عرصه‌های کشاورزی معطوف داشته و هر گونه تغییر و تبدیل عرصه‌های کشاورزی ممنوع است.
اشتری با اشاره به عزم جدی و پشتکار و اراده سریع مجموعه شهرستان و مراجع قضایی برای نظارت و اعمال کنترل و توقیف هر گونه تحرک و اقدام برای تغییر در کاربری اراضی، بیان کرد: زمین های مستعد برای کشت و تولید بسیار محدود است ولی توسعه بیش از حد حریم شهری و ساخت ساز های غیر مجاز شهروندان از عوامل تهدید اراضی کشاورزی به شمار می رود.
وی گفت: در چند سال اخیر کار نظارت بر کنترل و جلو گیری از تغییر کار بری اراضی به شدت و با هوشیاری دنبال شده است.
رئيس اداره امور اراضي جهاد كشاورزي شهرضا با اشاره به اقدامات این سازمان در اجرای پیشگیری از تغییر کاربری اراضیخاطر نشان کرد: این مدیریت با بهره گیری از توان تمام کارشناسان در ستاد، مدیریت های شهرستان ها و مراکز جهادکشاورزی موضوع تخریب اراضی را با جدیت پیگیری نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد