صفحه اصلی » استان » اصفهان » مسوولان نیروگاه منتظری بی خیال رفع آلایندگی شده اند

مسوولان نیروگاه منتظری بی خیال رفع آلایندگی شده اند

عضو شورای اسلامی شاهین‌شهر گفت: مسئولان نیروگاه شهید منتظری اصفهان هیچ اقدام مؤثری را نسبت به رفع آلایندگی‌های این نیروگاه انجام نداده‌اند و بی خیال رفع آلایندگی شده اند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۳۰

به گزارش صاحب نیوز ، حیدر‌علی عارفیان با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی شهید منتظری واقع در شمال اصفهان از حدود هفت سال گذشته تاکنون مقرر شده بود که جزو صنایع آلاینده قرار بگیرد، اظهار کرد: با توجه به جلساتی که با مسئولان وزارتخانه‌های نفت، نیرو و سازمان محیط‌‌‌‌ زیست برای تبدیل سوخت مازوت یا نفت کوره این نیروگاه به گاز و حذف اثرات آلایندگی آن از روی دو شهر شاهین‌شهر و اصفهان داشته‌ایم، اما تاکنون این امر محقق نشده است.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به استناد تبصره یک ماده 38 مالیات بر ارزش صنایع باید برای رفع آلودگی شهرها مالیات پرداخت کنند، اضافه کرد: متأسفانه مسئولان نیروگاه ذکر شده از پرداخت این هزینه و رفع آلودگی نیروگاه هیچ‌ اقدام مؤثری انجام نداده‌اند.

عضو شورای اسلامی شاهین‌شهر تصریح کرد: شکایت شخصی وی علیه سید محسن افتخاری به عنوان مدیرعامل نیروگاه شهید منتظری در سال گذشته با توجه به مستندات و نظریه‌های کارشناسان در دادسرا قرار محکومیت و کیفرخواست برای وی صادر شده است.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه نهم مهر ماه امسال رأی نهایی توسط دادگاه مبنی بر یک سال حبس و رفع آلایندگی در فرصت 6 ماه برای مدیرعامل نیروگاه شهید منتظری صادر شده، گفت: عدم تمکین وی از رأی مذکوره منجر به تعطیلی نیروگاه می‌شود که البته این رأی قابل اعتراض است.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد