صفحه اصلی » استان » اردستان » ائمه جمعه، موضوع عفاف و حجاب را به بهترین شکل ممکن تبیین کنند

ائمه جمعه، موضوع عفاف و حجاب را به بهترین شکل ممکن تبیین کنند

استاندار اصفهان تاكيد كرد: پرداختن به مقوله حفظ حجاب و عفاف به عنوان يك اولويت مهم و تاثيرگذار بايد توسط ائمه جمعه و همه صاحب نظران تبيين و به بهترين شكل ممكن اجرا شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان؛ دكتر رسول زرگرپور، استاندار اصفهان در گردهمايي ائمه جمعه استان اظهار داشت: به بركت رهنمودهاي امام راحل و رهبر معظم انقلاب، در طول 35 سال گذشته و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، كشور با غلبه بر مشكلات و تحريم ها روز به روز راه ترقي و پيشرفت را طي مي كند.
زرگرپور افزود: همانطور كه مقام معظم رهبري اعلام كردند سمت و سوي حركت كشور به سمت ترقي و پيشرفت و حكومت مردم سالاري در جهان حاضر است.
وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام “حماسه سياسي-حماسه اقتصادي” گفت: خوشبختانه در انتخابات 24 خرداد امت سرافراز ايران پيام رهبر و مقتداي خويش را با گوش جان شنيدند و با حضور گسترده همراه با شور و شعور، حماسه سياسي مورد نظر رهبر انقلاب را رقم زدند.
استاندار اصفهان تصريح كرد: انتخابات 24 خرداد پيام هاي جديدي را براي جامعه داشت كه اين درخواست ها به نحوي در شعارهاي رئيس جمهوري تجلي يافت و شعارهاي جديد و ديدگاه هاي جديدي از مردم را به منصه ي ظهور گذاشت.
وي در ادامه افزود: آنچه دكتر روحاني در قالب دولت تدبير و اميد عنوان نمودند، عقلاني و در بستر اعتدال كاركردن و همچنين مشاركت جدي مردم در امور و رفع مشكلات اقتصادي آنان است.
رسول زرگرپور با اشاره به اينكه استان اصفهان درگذشته از استان هاي تراز اول كشور محسوب مي شده است، افزود: اين امر نشان دهنده ي اين است كه اصفهان از پتانسيل هاي بالايي دارد و مردم اصفهان از يك ايده پردازي و فكر و خلاقيت بالايي برخوردارند و در امور اجرايي نيز بهترين برنامه ها و فكر ها در استان اصفهان نشات مي گيرد.
وي به روحيه بالاي ايثارگري و از خودگذشتگي مردم اصفهان اشاره كرد و افزود: مردم شهيد پرور و انقلابي اصفهان در تدين واعتقاد به امام و رهبري هميشه سرآمد همه استان ها بوده اند و افتخار مي كنم كه به عنوان نماينده ي عالي دولت در اصفهان هستم .
زرگرپور با بيان اينكه مردمان استان اصفهان ديندار و متدين هستند افزود: استان اصفهان بايد در مقوله ي امر به معروف ونهي از منكر و همچنين حجاب و عفاف رتبه ي اول را در سطح كشور داشته باشد.
استاندار اصفهان تاكيد كرد: پرداختن به مقوله ي حفظ حجاب و عفاف به عنوان يك اولويت مهم و تاثيرگذار بايد توسط ائمه جمعه و همه صاحب نظران تبيين توسط مسئولين مربوطه به بهترين شكل ممكن اجرا گردد.
وي با بيان اينكه نماز زمينه ساز همه ي كارهاي خواهد بود، گفت: صداي اذان بايد در همه نقاط شهر شنيده شود.
وي به مشكلات اساسي استان از قبيل آلودگي هوا و خشكسالي اشاره كرد و افزود: طرح جامع كاهش آلودگي هوا براي اولين بار در اصفهان تدوين شد.
زرگرپور درخصوص خشكسالي و كم آبي در استان اظهار داشت: رفع مشكلات مربوط به خشكسالي و آب رودخانه در يك بستر آماده ، بدون حاشيه و با تامين اعتبار حداقل 5 سال زمان نياز دارد.
استاندار اصفهان با بيان اينكه استان اصفهان ظرفيت بالقوه اي براي جذب سرمايه­گذار دارد، گفت: شان و منزلت مردم اصفهان و جايگاه استان بايد به تراز اول خود در كشور بازگردد و اميدواريم در قالب برنامه ي 4-5 ساله استان را به تراز اولي برسانيم.
زرگرپور با تاكيد بر اينكه بايد فضاي همكاري و تعامل را در استان ايجاد مي كنيم، گفت: در انتخاب مديران، نيروهاي معتدل، متخصص، باتجربه و كاردان و اهل تعامل مدنظر قرار خواهد گرفت.
وي از ائمه جمعه خواست كه اگر پيشنهادي در خصوص توسعه استان و همچنين حل مشكلات استان دارند در قالب طرح ارائه نمايند.
وي افزود: سخنان ائمه جمعه الهام بخش مردم است و بايد اين بزرگان كمك كنند فضاي استان آماده براي كار، توسعه و رفع مشكلات مردم شود.
وي در پايان اظهار اميدواري كرد كه با لطف خداوند و كمك، همياري وحمايت مردم، ائمه جمعه و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي براي حل مشكلات استان گام برداريم .
شايان ذكر است ائمه جمعه ي حاضر در اين جلسه نيز، ضمن اعلام تبريك انتصاب دكتر رسول زرگرپور به سمت استاندار اصفهان، آمادگي خود را براي همفكري، كمك و مساعدت به ايشان جهت حل مشكلات استان اعلام نموده و براي ايشان آرزوي موفقيت نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد