صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » ضرورت ایجاد افزایش دکه‌های مطبوعاتی در شهرک‌های اطراف شهرضا

رئیس اداره ارشاد شهرضا مطرح کرد؛

ضرورت ایجاد افزایش دکه‌های مطبوعاتی در شهرک‌های اطراف شهرضا

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا گفت: با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه مطبوعات در شهرستان، افزایش دکه‌های مطبوعاتی به‌ویژه در شهرک‌های اطراف شهر، ضروری است.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۲۲
به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضانیوز، محمدعلی جعفری ظهر امروز در جمع اعضای اتحادیه صنف کتاب‌فروشان و چاپخانه‌داران شهرضا، اظهار داشت: با توجه به پایین بودن سرانه مطالعه مطبوعات در شهرستان، افزایش دکه‌های مطبوعاتی به‌ویژه در شهرک‌های اطراف شهر، ضروری است.
وی با تأکید بر لزوم استفاده از فرصت‌ها و امکانات مختلف برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرضا، بیان کرد: یکی از فرصت‌های بسیار مهم برای معرفی شهرستان شهرضا، ایام نوروز بود که این اداره و سایر ادارات مسئول در این زمینه، با طراحی و انتشار عکس‌های صنایع دستی و مناطق گردشگری شهرستان، گام مؤثری در این زمینه برداشتند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا با تأکید براینکه سفال شهرضا برند اصلی این شهرستان در کشور و جهان است، افزود: با استفاده از نظرات کارشناسان می‌توان، بسته‌های فرهنگی بر اساس برند اصلی شهرضا را تولید و منتشر کرد.
وی بیان کرد: احیا و توسعه صنعت سفال و سرامیک شهرضا می‌تواند نقش مؤثری در افزایش آمار اشتغال در شهرستان داشته باشد.
جعفری با اشاره به راه‌اندازی دو چاپخانه در سال گذشته در شهرستان شهرضا، اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده از سوی این دو چاپخانه، باید تلاش کنیم تا کلیه امور چاپ و نشر شهرضا در داخل شهرستان انجام شود.
وی گفت: با وجود فروش روزانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نسخه روزنامه و مجله در شهرضا، باز با فقر سرانه مطالعه مطبوعات در شهرستان مواجه هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 3 =