صفحه اصلی » استان اصفهان » برخوار » با مخالفت نماینده مردم برخوار، احقاق حقوق بازنشستگان پیش از موعد به تصویب مجلس رسید

در صحن علنی امروز مجلس؛

با مخالفت نماینده مردم برخوار، احقاق حقوق بازنشستگان پیش از موعد به تصویب مجلس رسید

با پیشنهاد حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در خصوص احقاق حقوق بازنشستگان پیش از موعد در جلسه علنی امروز مجلس، علیرغم مخالفت دولت؛ این طرح به تایید دوسوم نمایندگان مجلس رسید.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۱ - شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۲۸
به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرماه، با پیشنهاد حسینعلی حاجی نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در خصوص احقاق حقوق بازنشستگان پیش از موعد در جلسه علنی امروز مجلس، علیرغم مخالفت دولت؛ این طرح به تایید دوسوم نمایندگان مجلس رسید.

مسئول دفتر نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی در تکمیل موضوعات مطرح شده امروز در صحن مجلس به خبرماه گفت: صبح امروز پرداخت حق الزحمه بابت هزینه درمان توسط افراد تحت پوشش تامین اجتماعی شامل کاگران، بازنشستگان و مستمری بگیران در صحن علنی مجلس مطرح شد که با واکنش شدید نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس روبرو شد.

حق شناس افزود: حاجی دلیگانی ضمن بیان مخالفت با این طرح گفت: تنها بهره مندی از امکاناتی که افراد تحت پوشش تامین اجتماعی استفاده می کنند همین موضوع است و باید در این موضوع به قشر محروم و پایین جامعه توجه ویژه ای داشت که با دفاع و مخالفت نماینده شهرستان برخوار، این طرح رأی نیاورده و منتفی شد.

وی با اشاره به مساله بازنشستگان پیش از موعد به عنوان دومین موضوع مطروح در صحن علنی امروز مجلس، ادامه داد: در حدود چهل هزار نفر در کشور با طرحی که دولت در سال ۱۳۸۶ مطرح کرد؛ با ۲۵ سال سابقه کار و بیمه بازنشست شدند و دولت متعهد شد حقوق سی روز را به این بازنشستگان پیش از موعد پرداخت کند که در سال ۹۲ دولت با این طرح مخالفت کرد و یک سوم حقوق این افراد را کاهش داد.

حق شناس افزود: این طرح نیز با مخالفت نماینده مردم برخوار در مجلس شورای اسلامی رو به رو شد و با دفاع ایشان، دو سوم نمایندگان مجلس به رد این طرح رأی دادند که در صورت عدم مخالفت شورای نگهبان حقوق این افراد مانند گذشته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد