صفحه اصلی » اجتماعی » برنامه های هفته نکوداشت اصفهان امسال در میدان خواجو برگزار می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد:

برنامه های هفته نکوداشت اصفهان امسال در میدان خواجو برگزار می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در طول هفته نکوداشت اصفهان قرار است هر شب محمد اصفهانی به صورت زنده تصنیف ها و قطعه های ادبی را با نوای خوش برای مردم اجرا کند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۳۰

به گزارش صاحب نیوز اصغر آذربایجانی در گفتگو با خبرنگار اصفهان بیدار، با اشاره به در پیش بودن هفته نکوداشت اصفهان اظهار کرد: شورای اسلامی شهر اصفهان در چند سال پیش، دوم تا هفتم اردیبهشت ماه را به نام هفته نکوداشت اصفهان و سوم اردیبهشت ماه سالروز تولد شیخ بهایی را به عنوان روز اصفهان نامگذاری و مصوب کرد.

وی با بیان اینکه اصفهان از گذشته دارای زیست بوم فرهنگی بوده است، افزود: این اقدامات به منظور بالا بردن تعلق هویتی برای شهروندان و ارائه داشته های فرهنگ و تمدن اصفهان به مردم انجام شد و در این هفته شهرداری اصفهان طبق روال سال های گذشته برنامه های متنوعی برای شهروندان اصفهانی برگزار خواهد کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: باید در این هفته گامی برای ارتقای هویت مردم برداریم و احساس تعلق آن ها به اصفهان را ایجاد کنیم چرا که اصفهان شهری است با سابقه تاریخی چند هزارساله و شهر فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و در ادوار مختلف به عنوان شهر تمدن ساز، مکاتب مختلف علمی و هنری را در خود پرورانده که نمونه ان هنرمندان بنام معماری، موسیقی، ادبی و هنری شهر هستند که لازم است در این هفته چنین داشته هایی را نسل جوان نشان دهیم و به ارتقای هویت آن ها کمک کنیم.

وی ادامه داد: اجرای برنامه های هفته نکوداشت اصفهان در سال جاری همزمان با ایام ماه رجب شده و همین امر به ایجاد شادی و نشاط معنوی در شهروندان کمک می کند.

آذربایجانی با بیان اینکه در مدیریت شهری برای بالا بردن تعلق اجتماعی باید بتوانیم ظرفیت های خوبی را ایجاد کنیم، تاکید کرد: باید ظرفیت برنامه های میدانی و شهری را افزایش دهیم تا شاهد حضور هر چه بیشتر مردم به عنوان استفاده کنندگان اصلی برنامه ها باشیم.

وی با بیان اینکه برنامه شاخص هفته نکوداشت اصفهان امسال در میدان خواجو با عنوان اجرای موسیقی های اصفهان برگزار می شود، گفت: در این برنامه طی هفته نکوداشت قرار است هر شب محمد اصفهانی به صورت زنده تصنیف ها و قطعه های ادبی را با نوای خوش برای مردم اجرا کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: جشنواره ورزشی «شهر زیبا، شهروند سالم»، جشن ها و برنامه های ویژه محلات مختلف شهر، فضاسازی شهری متناسب با هفته نکوداشت اصفهان توسط سازمان زیباسازی شهری، برنامه های گردشگری و بازدید از مراکز گردشگری، اجرای برنامه گردشگری محلات که نمونه ان سال گذشته در میدان امام علی بازسازی شد از مهمترین برنامه های هفته نکوداشت اصفهان می باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: امیدواریم امسال در هفته نکوداشت اصفهان شاهد اجرای برنامه های بهتری نسبت به سال های گذشته در جهت ارتقای هویت و سرزندگی مردم باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد