صفحه اصلی » ورزشی » نود و چهارمین کوهگشت خانوادگی در کربلای ایران برگزار شد

با حضور پرشور شهروندان کاشانی:

نود و چهارمین کوهگشت خانوادگی در کربلای ایران برگزار شد

نود و چهارمین کوهشگت خانوادگی از آستان امامزاده سلطان محمود بن امام محمد باقر(ع) در دارالسیاده علوی تا آستان مقدس حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) در کربلای ایران مشهد اردهال برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۱ - جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از کاشان اول، کارشناس مسئول بیماری غیرواگیر مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، با اشاره به نامگذاری شعار سال توسط سازمان بهداشت جهانی با عنوان  «غلبه بر دیابت» اظهار داشت: دیابت یکی از بیمای های خاموش در دنیا بوده که با توجه به آمار مبتلایان جهانی به این بیماری این شعار انتخاب شده است.

سید حسین مستوری، کم تحرکی، نداشتن تفريحات سالم و ورزش و استفاده بیش از حد مردم از غذاهاي فست فودي را مهمترین عوامل ابتلا به دیابت دانست .

وی، با اشاره به راههای پیشگیری بیماری دیابت و انجام آزمایش گفت: بسیاری از مبتلایان به دیابت از بیماری خود اطلاعی ندارند.

کارشناس مسئول بیماری غیرواگیر مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، به آمار مبتلایان به دیابت نیز اشاره کرد و افزود: تست آزمایش قند خون بطور سالیانه یکبار می تواند از مبتلا شدن به این نوع بیماری جلوگیری کرد.

مستوری، رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن و خود مراقبتی را از دیگر عوامل تاثیرگذار در جلوگیری از این بیماری ذکر کرد.

وی، نشان دادن عدد 100 تا 105 در راستای تست قند خون را کاملا طبیعی دانست و افزود: قند خون در بدن مرتب بالا می رود بنابراین باید مراقبت از سلامتی به ویژه جلوگیری از این نوع بیماری ضروری است.

مدیر عامل جمعیت کویر سبز کاشان نیز، پیاده روی نیم ساعته در طول روز را در جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری دیابت مورد تاکید دانست.

خسرو اعتماد گفت: بیماری دیابت در سنین بالا خود را نشان می دهد و بعضی اوقات نیز بصورت موروثی از خانواده گرفته می شود.

وی اظهار داشت: ورزش و پیاده روی در جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری دیابت حائز اهمیت است.

شایان ذکر است: نود و چهارمین کوهگشت خانوادگی توسط معاونت ورزش سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، جمعیت کویر سبز و سازمان اتوبوسرانی و با حضور خانواده های کاشانی و دانشجویان آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه فدک با صبحانه سالم در خورشید اردهال برگزار شد.

0022 0023 00234 00236 00256

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد