صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » طراحی و ساخت نرم افزار خطوط انتقال انرژی

توسط محققان پژوهشکده دانشجویی شهید اعتباری انجام شد؛

طراحی و ساخت نرم افزار خطوط انتقال انرژی

محققان پژوهشکده دانشجویی شهید اعتباری بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت نرم افزار خطوط انتقال انرژی شدند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۱

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز به نقل از روابط عمومی این دانشگاه این نرم افزار که توسط هسته مهندسی برق این پژوهشکده و با تلاش امیر رشیدی دانشجوی دکتری مهندسی برق و علیرضا بیات و سید مجتبی صدرپور از دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی واجراء شده است، نقش بسزایی در تسهیل انجام محاسبات و طراحی خطوط انتقال برق دارد.

عضو هسته مهندسی برق پژوهشکده دانشجویی شهید اعتباری بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان وطراح این نرم افزار با اشاره به ویژگی های نرم افزار طراحی شده در این پژوهشکده گفت: نرم افزار طراح خطوط انتقال انرژی یا (PTLD) که مخفف عبارت (Power Transmission Line Designer) است، همانند یک طراح و مشاور برای مهندسین شرکت برق قابل استفاده بوده و نیاز به حفظ یا همراهی روابط، جداول و مراجع برای کارشناسان را برطرف می نماید.

وی برخورداری از فایل exe امیر رشیدی افزود : عدم نیاز به نصب، داشتن قفل نرم افزاری، سادگی بسیار بالا، کاربری ساده، حجم بسیار اندک و سهولت در انتقال، نصب و اجرای سریع را از دیگر ویژگی ها خاص این نرم افزار عنوان کرد.

وی با بیان این که این نرم افزار بر اساس ویژگی های 11 دکل موجود در خطوط توزیع انتقال انرژی استان اصفهان طراحی و ساخته شده است تصریح کرد: محاسبه کلیه پارامترهای مورد نیاز برای طراحی خطوط انتقال وبرخورداری از بانك اطلاعات کلیه مشخصه های مربوط به هادی‌های مورد استفاده در این خطوط با امکان تغییر، ذخیره، حذف و یا اضافه از دیگر مزایای نرم افزار طراحی شده می باشد.

عضو هسته مهندسی برق تصریح کرد: برای بهره برداری از این نرم افزار، نیاز به هیچ گونه نرم افزار جانبی دیگر بر روی رایانه نیست و نتایج خروجی نرم افزار نیز قابلیت دسترسی به صورت یک فایل متنی و یا پرینت را دارد.

وی اضافه کرد: نرم افزار طراحی خطوط انتقال انرژی طراحی و ساخته شده و عیب یابی و ارتقاء آن نیز در مدت زمان یکسال صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد