صفحه اصلی » اقتصادی » اختصاص بیش از 10 میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی به شهرضا

فرماندار شهرضا مطرح کرد؛

اختصاص بیش از 10 میلیارد تومان اعتبارات اشتغالزایی به شهرضا

فرماندار شهرضا گفت: در سال 94، نزدیک به 10 میلیاردو 500 میلیون تومان اعتبارات اشتغالزایی به شهرستان شهرضا اختصاص یافت.

تاریخ انتشار: ۰۸:۴۷ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۰
به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضانیوز، محسن گلابی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، اظهار کرد: 5 میلیون تومان وام مشاغل خانگی برای اشتغال‌های کوتاه مدت زودبازده دارای ارزش افزوده باید اختصاص پیدا کند.
وی با بیان اینکه وام‌های مشاغل خانگی باید منجر به ایجاد اشتغال شود، افزود: تسهیلات روستایی در قالب تعاونی با بهره 4 درصد به افرادی که در روستاها ایجاد اشتغال کنند، تعلق می‌گیرد.
فرماندار شهرضا با اشاره به پرداخت وام‌های خوداشتغالی توسط بهزیستی، کمیته امداد و سپاه، بیان کرد: اعتبارات در استان هست مدیران باید به سراغ مدیران کل خود در استان بروند و اعتبارات را پیگیری و جذب کنند.
وی با بیان اینکه جلسات نباید برای رفع تکلیف باشد، افزود: نظارت باید قوی باشد باید آسیب‌شناسی کنیم که چه طرح‌هایی برای شهرستان موفق است.
گلابی با اشاره به اینکه شهرستان شهرضا کلیه نشاء جنوب کشور را تأمین می‌کند، تصریح کرد: ایجاد گلخانه با اقلیم شهرضا سازگار است و در حال حاضر نفر اول گلخانه کشور از شهرستان شهرضا است.
وی افزود: به زودی یک گلخانه 46 هکتاری تلفیقی از طرح کار و گردشگری در شهرضا ایجاد می‌شود.
فرماندار شهرضا گفت: خیری زمینی به متراژ 500 مترمربع و اعتبار 1.5 میلیارد تومان را نذر اشتغال کرده، اگر دستگاهی یک اشتغال سودده برای آن معرفی کند به آن طرح سوق می‌دهیم.
فرماندار شهرضا اظهار کرد: در سال 94، نزدیک به 10 میلیاردو 500 میلیون تومان اعتبارات اشتغالزایی به شهرستان شهرضا اختصاص یافت که توسط صندوق امید 19 میلیارد ریال، کمیته امداد، 31 میلیارد ریال، بهزیستی 31 میلیارد ریال، مشاغل خانگی 6 میلیارد ریال، بسیج 16 میلیارد ریال بوده است.
وی با بیان اینکه 2800 نفر در سال گذشته در شهرضا ایجاد اشتغال شده است، افزود: اداراتی که تسهیلات اشتغالزایی دارند باید با هم لینک شوند و افراد واجد شرایط را به سایر دستگاه‌ها برای اخذ تسهیلات معرفی کنند.

گلابی بیان کرد: مساجد، اوقاف و فرمانداری اگر برای اوقات فراغت جلسات آموزشی می‌گذارند از مربیان فنی‌وحرفه‌ای و ارشاد استفاده کنند.

 

ایجاد بازارچه مشاغل خانگی برای شهرستان شهرضا یک ضرورت است

مصطفی اباذری در این جلسه  اظهار کرد: در بحث وام‌های مشاغل خانگی در سال گذشته در مقطع اول 450 میلیون تومان به شهرستان اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به دلیل عدم ثبت اطلاعات اعتبارات مشاغل خانگی شهرضا کاهش پیدا کرده، افزود: در سال گذشته در سه ماهه سوم اعتبارات واگذار و جذب شد و مجدد 150 میلیون ریال اعتبار در بحث مشاغل خانگی به شهرستان اختصاص دادند.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرضا گفت: وام‌های مشاغل خانگی از سوی بانک ملی، صادرات و ملت تامین شده است و با بهره 4 درصد در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و در این رابطه پرونده باید تشکیل و اطلاعات ثبت سامانه شود.
وی بیان کرد: اعتبارات مشاغل خانگی در سال گذشته به جهاد کشاورزی با 15 اشتغال و اعتبار 750 میلیون ریال، فنی‌وحرفه‌ای با 21 طرح و 101 میلیون اعتبار، کمیته امداد 7 نفر 35 میلیون تومان، میراث فرهنگی 14 نفر 70 میلیون تومان، صنعت، معدن و تجارت 51 نفر با 131 میلیون تومان اختصاص یافت.
اباذری با اشاره به اینکه از 600 میلیون اعتبار مشاغل خانگی تاکنون 540 میلیون تومان آن جذب شده است، اظهار کرد: در مشاغل خانگی شغل باید در خانه ایجاد شود و برای همسایه ایجاد مزاحمت نکند. وی با تأکید بر اینکه بازارچه مشاغل خانگی باید توسط شهرداری در شهرضا ایجاد شود؛ تصریح کرد: میزان تعهد اشتغال شهرضا در سال گذشته 2 هزار و 698 نفر بوده که برای 2 هزار و 804 نفر اشتغال ایجاد شده بنابراین در سال گذشته 105 درصد تعهد اشتغال شهرستان انجام شده است.

انتهای پیام/ت

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99