صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » در زمین خودی با قواعد دشمن بازی نکنید

در پی نامه احمد منتظری به رهبر معظم انقلاب؛

در زمین خودی با قواعد دشمن بازی نکنید

اصل 99 قانون اساسی نظارت شورای نگهبان را «نظارت استصوابی»دانسته و این نهاد انقلابی را مفسّر قانون اساسی معرفی می نماید. پس بر همگان روشن است که تفسیر و نحوه برداشت از متن قانون بر عهده شورای نگهبان است و نه مجلس شورای اسلامی و نمی توان برای تفسیر قانون مجلس را یک نهاد بالادستی شورای نگهبان دانست.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱ - جمعه ۱۳۹۵/۰۲/۲۴

به گزارش صاحب نیوز، انتخابات مجلس در اصفهان امروزه به یکی از پر تنش ترین مسائل سیاسی روز کشور تبدیل شده است. علّت این تنش ها نظر شورای نگهبان بر یکی از کاندیداهای کلانشهر اصفهان بود که با حاشیه هایی همراه شد. روند این انتخابات مانند تمامی انتخابات های پس از انقلاب با نظارت و اجرای دستگاه هایی که قانون تعیین کرده بود در پیش گرفته شد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 94 به تعبیر حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی، پس از پاک ترین انتخابات جمهوری اسلامی ایران توسط منتخب پاک ترین انتخابات برگزار شد و پس از انتخابات منتخبین اصفهان، زمزمه هایی پیرامون سرکار خانم مینو خالقی مطرح شد که در انتها شورای محترم نگهبان به این زمزمه ها پایان داد و رسماً عدم صلاحیت این منتخب را برای ورود به مجلس اعلام نمود.

پس از این اعلام نتیجه تفسیرهای متفاوتی از قانون و نظر شورای نگهبان شد. بهتر است از این جای کار به بعد به جای مرور تاریخی، مسئله را بسیار کوتاه از لحاظ قانونی بررسی کنیم. اصل 99 قانون اساسی نظارت شورای نگهبان را ” نظارت استصوابی” دانسته و این نهاد انقلابی را مفسّر قانون اساسی معرفی می نماید. پس بر همگان روشن است که تفسیر و نحوه برداشت از متن قانون بر عهده شورای نگهبان است و نه مجلس شورای اسلامی و نمی توان برای تفسیر قانون مجلس را یک نهاد بالادستی شورای نگهبان دانست. پس شورای نگهبان است که به ما می گوید قانون چه می گوید و منظور قانون در کدام مورد چگونه است.

در پاسخ به این شبهه که رد صلاحیت کاندیدا پس از تأیید وی در قانون آمده است مجدداً باید به متن بالا که نقشه راه تمامی این هوچی گرایی های سیاسی است رجوع کرد و شاید سرهنگ ها احتیاج نداشته باشند اما بهتر است برای حقوق دان ها مرور شود که مفسّر قانون شورای نگهبان است. همانگونه که بدیهی است مفسّر نه می تواند مجلس باشد و نه مجری برگزار کننده انتخابات! و شاید بهتر باشد قبل از روشنگری های بعدی(که بصیر بودن و بیدار بودن شمّ انقلابی مردم متغن است)، به جای زدن کیو به گوی های بیلیارد و نشستن و مناظره کردن چالش های روی میز، هر کسی به وظیفه خود که بدان واقف است بپردازد و به قسمی که در حضور خداوند، رهبری و ملّت ایران به قانون اساسی خوردند پای بند باشند و کم اطّلاعی مردم از ریز قانون را ملعبه دست سیاسیون خاکستری فکر نکنند و واحدهای درسی خود را مرور و اصل چهارم را بهتر مرور کنند.

شاید برای تبیین این موضوع رفتن به اصل 99 قانون اساسی کمی زود باشد و بهتر است ابتدا به سراغ اصول اولیّه قانون اساسی پیرامون رهبری رفت و دانست که شأن رهبری در جامعه کجاست و عنوان رهبری چگونه اطلاق می شود تا به قانون دانی بهتری نامه احمد منتظری به رهبری جمهوری اسلامی ایران(به زعم خودش) را بخوانیم و انتخابات پیر استعمار جهان را علم نکرده و به عنوان نمونه آرمانی در مقابل انتخابات شریف ایران مطرح کنیم.

جناب آقای احمد منتظری، اصول این انقلاب را همان امامی قبول داشتند که پدر شما در رکاب ایشان برای تداوم آن تا جایی همراهشان بود و خود را پیرو امام خمینی(ره) می دانستند. امام و رهبری نقشه راه ماست و بهتر است همه بدانند خط قرمز ما هم همین دو اصل و هر آنچه آنان معرفی کنند است. فرزند آیت اللهی که انقلاب هیچگاه تا ابد خدمات ارزنده ایشان را فراموش نخواهد کرد امّا بنا به دلایلی که خودتان آن را بهتر می دانید ساده لوح خطاب شدند؛ چه شده که در زمین دشمن بازی می کنید؟ عدم اطلاع خود از حمایت تمام قد رسانه های مضحک و دروغ پرداز غربی از مینو خالقی را رسانه ای نکنید که هیچ عقل سلیمی باور نخواهد کرد. آیت الله احمد منتظری، چه شده که در زمین انگلیس و همان امریکایی که پدر شما آن را جنایتکار معرفی می کند بازی می کنید؟ چرا مواضع سایسی خودتان و بیت آن مرحوم به جای این نامه ها رسانه ای نمی کنید؟ چرا به وضوح نمی گوئید که یار و یاور کسانی شده اید که امضاءکننده حکم حصر پدر شما بوده اند؟ همنوائی به چه قیمتی؟ بصیر باشید.

شما روحانی هستید و تاریخ اسلام را بهتر از ما دست به قلمان باید بدانید. زمانی رسول الله(ص) را قبول نداشتند و به ایشان اجازه رشد نمی دادند و وقتی دیدند علی(ع) را معرفی می کند دست به دامان پیامبر شدند و علی(ع) را قبول نداشتند و این روند ادامه داشت. شما بهتر به یاد دارید و بیشتر از شما پدرتان بهتر شهادت خواهند داد که در زمان امام راحل(ره) برخی وی را قبول نداشته ولی همان ها یا در ظاهر یا در باطن امام عصر(عج) را قبول داشتند. و حال این اتّفاق برای رهبر عظیم الشأن انقلاب افتاده است و برای جوانان مؤمن و انقلابی بسی جای افتخار دارد که بی بصیرت ها همیشه یک قدم عقب باشند.

بسی جای تعجب دارد که دولت هم رودرروی شورای نگهبان ایستاده و تمام قد از مینو خالقی حمایت می کند. آیا دستگیری عامل منتشر کننده تصاویری که خوشان گفتند این ها تصاویر مینو خالقی نیست، عمل متقابل نظر شورای نگهبان است یا هدر دادن انرژی دستگاه های انتظامی؟ از شخص رئیس جمهور که مدارج عالی تحصیلی در رشته حقوق را دریافت کرده اند بعید است که اعلام کنند نظر نهایی درباره مینو خالقی با مجلس دهم است. قانون اساسی ما چیز دیگری می گوید. می گوید نظر نهایی با شورای نگهبان است. البتّه شاید در شمال بریتانیا که شما تحصیل کرده اید اینطور باشد چرا که آنجا انقلابی نبوده که بخواهد نهاد انقلابی داشته باشید. این صحبت شما در نهم اردیبهشت ماه سال جاری صریحاً با اصل 99 قانون اساسی مغایرت جدّی دارد.

ایرادی که به وضوح پیرامون عملکرد غیر انقلابی وزارت کشور دیده می شود پیرامون ماده 52 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی است. تبصره سوم این قانون می گوید: «درصورتی‌که نظر هیئت‌مرکزی نظارت مبنی‌بر رد صلاحیت داوطلبانی باشد که صلاحیت آنان مورد تأیید هیئت‌ اجرایی مرکز حوزه انتخابیه قرار گرفته است، داوطلبان می‌توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم نمایند. شورای نگهبان بیست روز پس از اظهارنظر هیئت‌مرکزی نظارت، نظر قطعی و نهایی خود را درخصوص تأیید یا رد صلاحیت داوطلبان به وزارت‌کشور اعلام خواهد نمود». پس از این مورد می توان این گونه فهمید که قطعی بودن پس از اعتراض کاندیدا، متغن و واضح است و حتی در موارد عکس هم همین مورد را در تاریخ انتخابات می توان مشاهده نمود. در مواردی که عکس این مورد اتفاق افتاده و وزارت کشور دم بر نیاورده است.

جناب آقای احمد منتظری، هم رهبری می دانند، هم ملّت ایران و هم خودتان که نامه شما برای حلّ موضوعی که حل شده است نبوده و صرفاً از آن می توان تلاشی برای متشنج کردن فضای سیاسی کشور یاد کرد و خودتان هم می دانید که آب در هاون کوبیدن است و تصمیم انقلابی ملّتی که به جمهوری اسلامی رأی دادند و همان غرب نشین های فراری هم سلامت شورای نگهبان را اقرار می کنند را نمی توانید خدشه دار کنید.

بهتر است به جای پست های اینستاگرامی و تلگرامی، در پایان این نوشته بگوئیم ” والعاقبه للمتقین”.

انتهای پیام/ی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد