صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » رسانه های اصفهان در هفته ای که گذشت…

زیر ذره بین صاحب نیوز (قسمت نوزدهم)

رسانه های اصفهان در هفته ای که گذشت…

احکام هفته، فریاد هفته، نوشته های برگزیده ی هفته، شهرستان هفته، فرهنگ هفته، عکس هفته، غایب هفته، شهدای هفته، الوان هفته و اخبار مهم اصفهان را در زیر ذره بین صاحب نیوز دنبال کنید…

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۹ - شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۱۶

.

صاحب نیوز- سرویس رصد: خزان رو به پایان است و رخوت پاییزی در هفته ای که گذشت در فضاي رسانه اي اصفهان نیز چشم گیر بود، آن چنان که مي توان گفت خروجي توليد شده توسط رسانه ها چندان قابل تأمل نبود. گزارش هايي درباره ي آلودگي هوا، تغییرات مدیریتی، روز جهانی مبارزه با ایدز، وضعیت بازار و تحلیل هایی سیاسی و اجتماعی در صدر اخبار رسانه های اصفهان بود.

گفتنی است نظرات و پیشنهادات مخاطبین و کارشناسان، ما را در بررسی و امتیازدهی مطالب یاری خواهد نمود. فعالان رسانه ای استان در صورت تمایل برای معرفی و رصد رسانه مدنظرشان کافیست نسخه پی دی اف رسانه مکتوب و یا آدرس پایگاه اطلاع رسانی مجازی شان را به آدرس info@sahebnews.ir ارسال نمایند.

 ذره بین

احکام هفته: داس ها مشغول کارند!

در هفته ای که گذشت صاحب نیوز از قطعی شدن تغییرات نصف و نیمه در دوره ی جدید مدیریتی شهرداری اصفهان خبر داد، اما از سویی دیگر دولتی ها که با وسواس و سرعت کم مشغول چینش مدیران مورد نظر خود هستند یک اشتباه غیر متعارف داشتند که رویش نیوز در گزارشی به آن پرداخت.

فریاد هفته: برای آن ها که هوش و حواس ندارند!

بحرانی شدن مسائل زیست محیطی اصفهان این هفته رسانه ها را وادار به فریاد کشیدن بر سر مسئولان کرد، مسئولانی که گویا نه هوش برایشان مانده و نه حواس، رویش نیوز در دردنامه ای اینگونه فریاد زد که مسئول می فهمید؟ اصفهان مشکل آب آشامیدنی دارد! ، صاحب نیوز نیز در گزارشی درباره وضعیت اضطراری شاخص های آلودگی هوا تشکیل جلسه ی مدیریت بحران در نزدیکی های ظهر برای تصمیم گیری درباره ی این مسئله را به نوشدارو پس از مرگ سهراب تشبیه کرد و نوشت که مسئولان انگار اصلا حواسشان نیست! ذره بین اما تشکیل جلسه مسئولان محترم در نزدیکی های ظهر را بی علت نمی داند.

جلسه

پس لرزه ی هفته: توافق نامه ژنو

با گذشت بیش از یک هفته از انعقاد توافق نامه ژنو، رسانه های اصفهان در هفته ی گذشته بازهم به تحلیل ابعاد مختلف این توافقنامه پرداختند. صاحب نیوز در مطلبی از زبان دکتر ایزدی خبر از ترجمه ی اشتباه متن توافقنامه داد و در گفتگویی  با دکتر نصری از کارشناسان سیاسی شهر اصفهان توافقنامه ژنو را نقطه به نقطه نقد کرد. در همین ارتباط صاحب نیوز به انتشار متن کامل سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی بیات در تبیین بی معنی بودن برد- برد با باطل پرداخت. انتشار یادداشت تاکتیک های رهبر انقلاب در مدیریت پرونده هسته ای در صاحب نیوز نیز بی تاثیر از توافق نامه ی ژنو نبود.

الوان هفته: قرمز، کمی هم زرد

روز مبارزه با بیماری ایدز در هفته ی گذشته باعث شد تا برخی رسانه های اصفهان روبان قرمز را بر تارک خود بنشانند و به این معضل فرهنگی اجتماعی بپردازند، ایمنا در یادداشتی اینگونه نتیجه گیری کرد که  با شناختن راه‌های انتقال ایدز و مبارزه با انگ و تبعیض اجتماعی می شود این بیماری را به صفحات تاریخ بسپاریم. ایمنا همچنین از برگزاری همایش همیاران سلامت روان و ایدز در اصفهان خبر داد، روزنامه نصف جهان نیز از وجود بیش از 570 فرد مبتلا به ایدز در استان اصفهان خبر داد.

روزنامه نصف جهان

هفته ی گذشته یک خبر قرمز دیگر هم داشت آن جا که ایمنا از قول مشاور وزیر نیرو از قرمز شدن منابع آب خبر داد. و البته رنگ دیگری که زیر ذره بین به چشم آمد زرد بود، آن جا که صاحب نیوز در یادداشتی انتقادی  از دفن گروه اعضای گروه زیر زمینی سگ های زرد در قطعه ی هنرمندان بهشت زهرا انتقاد کرد. ذره بین معتقد است وقتی جامعه ی هنری کشور نسبت به دفن این افراد در قطعه ی هنرمندان و تنزل شأن هنرمند هیچ اعتراضی ندارد و بیانیه ای صادر نمی کند، لابد این به قول خودشان “سگ” های از دست رفته نیز هنرمند بوده اند! سخت نگیرید!

فرهنگ هفته: از اسطوره های پوشالی تا ستاره های سوخته

صاحب نیوز که پیش از این ضد فوتبالی ترین مطلب دنیا را منتشر کرده بود، این هفته نیز به بهانه ی بازی تیم های پرسپولیس و میلان در یادداشتی به حواشی این مسابقه و نقش مافیای اقتصادی در برگزاری آن اشاره کرد و از اسطوره سازی از فوتبالیست های پوشالی انتقاد کرد.

اصفهان زیبا در این هفته در گفتگویی با احمد توکلی از اساتید رسانه ای کشور از قول او اینگونه نوشت که مردم خودشان را در رسانه ها نمی بینند که روزنامه نمی خرند. در همین باره صاحب نیوز نیز از رویکرد جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی انتقاد کرد.

ایمنا نیز نتوانست تعجب خودش را از خبر حضور پژمان جمشیدی در عرصه ی تئاتر پنهان کند و به انتقاد از حضور این ستاره(!) ورزشی در عرصه ی تئاتر پرداخت و نوشت که این توپ ها دیگر گل نمی شوند.

شهرستان هفته: سمیرم

در هفته ی گذشته رویش نیوز در گزارشی تاثربرانگیز از غربت قبور شهدای شهرستان سمیرم خبر داد. ذره بین در این هفته به معرفی پایگاه اینترنتی آژانس خبری سمیرم (سمنا) نیز می پردازد و مخاطبان را به مطالعه ی یادداشت خوابگاه رقص که در هفته ی گذشته در این پایگاه منتشر شده است دعوت می کند.

عکس هفته: (مهر)

از ستم جبر به جان آمدیم، از غم املا به فغان آمدیم (!)

مانور زلزله

مانور زلزله (دبیرستان دخترانه شهید شیروانی اصفهان)

شهدای هفته: سلطان الشهدا

صاحب نیوز در هفته ی گذشته در گزارشی تاریخی به زندگی سلطان الشهدای دوران دیکتاتوری یعنی شهید مدرس پرداخت. نگاهی به تاکتیک های مبدعانه شهید فکوری نیز مطلب جالبی درباره ی زندگی یکی از شهدا از سوی صاحب نیوز بود. در این بین رویش نیوز نیز به مناسبت سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی با بازنشر گزارشی از فارس به زندگی شهیدی پرداخت که اگر چه کوچک خوانده می شد ولی بسیار بزرگ بود.

غایب هفته: نقد سخنان سوال برانگیز

اگر چه در هفته های گذشته سخنانی سوال برانگیز درباره ی ولایت فقیه و حکومت دینی در عصر غیبت از سوی یکی از منبری های مشهور اصفهانی منتشر شد و برخی رسانه های کشوری نیز به این اظهارات اعتراض کردند، اما ذره بین جای مطلبی در نقد این سخنان را در رسانه های اصفهان خالی دید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد