صاحب نیوز

672770

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا:

35 درصد از جمعیت شهرستان شهرضا در گروه سنی جوان قرار دارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا گفت: با توجه به اینکه 35 درصد از جمعیت 160هزار نفری شهرستان شهرضا در گروه سنی جوان قرار دارد بایستی با تعامل، همفکری و همراهی همدیگر در حوزه شهرستان برای جوانان کارهای اساسی انجام شود.

کدخبر: 453407
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ @ ۰۹:۱۴


به گزارش صاحب نیوز، علی نقی انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با اشاره به برنامه‌ریزی این دستگاه در هفته جوان، اظهار کرد: اوقات فراغت، ازدواج، اشتغال، هویت ملی و مشارکت های اجتماعی پنج محور اصلی حوزه جوانان است.

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته جوان برنامه های متنوع ورزشی، فرهنگی و هنری در شهرستان شهرضا برگزار می شود، افزود: با توجه به اینکه 35 درصد از جمعیت 160هزار نفری شهرستان شهرضا در گروه سنی جوان قرار دارد بایستی با تعامل، همفکری و همراهی همدیگر در حوزه شهرستان برای جوانان کارهای اساسی انجام شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با تأکید بر برگزار شدن هر چه بهتر هفته جوان در شهرضا، بیان کرد: 29 اردیبهشت ماه مصادف با میلاد حضرت علی اکبر(ع) و آغاز هفته جوان است در این راستا از دستگاه‌های عضو ستاد ساماندهی امور جوانان انتظار می‌رود مهمترین برنامه‌های خود را برای این هفته ارائه کنند.

وی بیان کرد: جشن تجلیل از جوانان برتر با محوریت اداره ورزش و جوانان نیمه اول خرداد برگزار می‌شود و هر اداره دو نفر از جوانان برتر سال 94 دستگاه خود را به این اداره معرفی کند.

انصاری با اشاره به اینکه آخرین جمعه هر ماه مراسم پیاده‌روی خانوادگی برگزار می‌شود، تصریح کرد:  جشنواره فرهنگی، ورزشی به مناسبت هفته جوان در 29 اردیبهشت‌ماه با همکاری اداره ورزش و جوانان و شهرداری شهرضا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، اظهار داشت: برگزاری مسابقات ورزشی و قرآنی، همایش پیاده روی به سمت گلزار شهدای دانشگاه آزاد همراه با اهدای جوایز، برگزاری مسابقات همگانی ویژه دانشجویان در سطح شهرستان و استان از دیگر برنامه‌های اداره ورزش و جوانان شهرضا در هفته جوان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: برگزاری مسابقات ورزشی و قرآنی، اردوهای تفریحی برای پرسنل و زندانیان جوان، آموزش فنی و حرفه‌ای برای زندانیان جوان، برنامه های هنری و فراهم سازی امکان استفاده از اماکن ورزشی  برای خانواده زندانیان، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی، برگزاری جلسه شورای اداری همراه با برنامه‌های ورزشی، برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جوان با محوریت اداره زندان ها اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد 4 مرکز مشاوره جهت ارائه خدمات مشاوره ای رایگان بالاخص در زمینه ازدواج در هفته جوان توسط بهزیستی، افزود: در هفته جوان سنجش سطح سلامت روان جوانان بصورت رایگان، آموزش رایگان مهارت‌های پیش از ازدواج، کلاس‌های بهداشت روان بصورت رایگان برای مدارس و کارکنان ادارات توسط بهزیستی انجام می‌شود.

انصاری با اشاره به بازدید از نمایشگاه کتاب، برگزاری اردوی‌های تفریحی و اردوی قم و جمکران، مسابقات ورزشی، مسابقه کتابخوانی در بین دانشجویان دانشکده خوارزمی، بیان کرد: مسابقه کتابخوانی و نمایشگاه کتاب توسط اداره کتابخانه های عمومی در هفته جوان  برگزار می‌شود.

وی گفت: در هفته جوان توسط دانشگاه پیام نور شهرضا جشن تجلیل از جوانان برتر علمی و فرهنگی دانشگاه، برگزاری کوهگشت دانشجویان و  دیدار با علما انجام می‌شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با بیان اینکه توسط کمیته امداد ارائه مشاوره های مذهبی، کارآفرینی و نوآوری در هفته جوان انجام می‌شود، اظهار کرد: مشاوره در زمینه ازدواج به صورت رایگان در هفته جوان توسط گروه 22 توپخانه ارتش  ارائه می‌شود.

وی افزود: طرح سلامت دانش آموزان و همایش به مناسبت هفته جوان توسط شبکه بهداشت و درمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ی